Home / Wiadomości / Patronaty / Patronat GF: Pulsar 2849 – zapowiedź

Patronat GF: Pulsar 2849 – zapowiedź

Niezwykle miło nam poinformować, że Games Fanatic objął patronatem medialnym polskie wydanie gry Pulsar 2849 od wydawnictwa Rebel. Polska edycja gry pojawi się na półka sklepowych już za niewiele ponad miesiąc, bo połowie stycznia 2018 r. Jeżeli chcecie dowiedzieć się nieco więcej szczegółów tym tytule zapraszamy do przeczytania poniższej zapowiedzi.

Pulsar 2849 jest jedną z najlepiej przyjętych przez graczy gier tegorocznych Targów Essen, na których miał on swoją oficjalną premierę. Tytuł pochodzi ze stajni Czech Games Edition, autorem gry jest natomiast Vladimir Suchy – twórca m.in. Ostatniej  Woli, Shipyard czy Klubu Utracjuszy.

Tematycznie nowa gra pana Suchego, osadzona jest w klimacie SF. Fabuła opowiada o odkryciu technologii pozwalającej na podróże w czasoprzestrzeni, dzięki wykorzystaniu mocy pulsarów. Wynalazek ten przyniósł ludziom możliwość nieograniczonej wręcz eksplorację kosmosu. W tym właśnie miejscu zaczyna się rola graczy, którzy będą chcieli z tych bogactw kosmosu jak najwięcej zdobyć dla siebie.

Mechanicznie Pulsar 2849 jest grą opartą na drafcie i zarządzaniu kośćmi z bardzo ciekawym mechanizmem „opłacania” kosztów pobranych kostek, poprzez poruszanie się na torach inicjatywy i inżynierów.

Dobrane kości służą do wykonywania akcji pozwalających m.in. na eksplorację kosmosu, budowę pulsarów, rozwój technologicznych czy konstruowanie transmiterów. Podczas rozgrywki akcje z jednej strony płynnie i naturalnie się zazębiają oraz zapewniają wiele dróg do zwycięstwa, z drugiej wywołują wrażenie krótkiej kołderki i konieczność ciągłej optymalizacji ruchów.

Gra przeznaczona jest dla od 2 do 4 graczy w wieku 14+ lat. Czas rozegrania jednej partii szacowany jest na 60 – 90 minut.

Jeżeli chcecie natomiast poczytać o pierwszych wrażeniach z rozgrywki w Pulsar 2849 zapraszamy do zapoznania się z tekstem Inka (LINK).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sklep z grami planszowymi planszomania.pl
x

Check Also

Ragusa – elementarz nie dzieło.

Ragusa zafascynowała mnie… wstępem fabularnym. Orłem z historii nie jestem, niemniej wiem co nieco. Tu zaś dostaję informację o ważnym XV-wiecznym ośrodku handlowym. Zachęcony zanurkowałem w odmęty wikipedii. Opis w polskiej zawiera jedynie spis barokowych zabytków miasta, angielska jednak daje nam dużo obszerniejszą wersję. Do XV wieku od starożytności następował można powiedzieć rozwój stolicy regionu, w XV w. zaś w wyniku rewolucji straciła swój status. Czy był to przewrót po którym uzyskała niezależność, czy też spadek znaczenia internet milczy. Dość powiedzieć, że jeśli w grze jesteśmy budowniczymi jej potęgi w tymże okresie, to coś mi zgrzyta i byłbym wdzięczny za jakiś bardziej szczegółowy rys. Ale jak wiadomo nie dla historii trafiliście na tę stronę… Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap