Home / Wiadomości / Patronaty / Patronat GF: Reykholt – zapowiedź, przedsprzedaż, instrukcja

Patronat GF: Reykholt – zapowiedź, przedsprzedaż, instrukcja

Już w kwietniu, za sprawą wydawnictwa Portal premierę będzie miała polska wersja nowej gry Uwe RosenbergaReykholt. Tym razem autor zabiera nas w podróż do pięknej i mroźnej Islandii i każe uprawiać pomidory, sałatę i marchewki. Czy nowa gra mistrza worker placementu osiągnie sukces na miarę Agricoli, Kawerny, Uczty dla Odyna czy chociażby Pathworka. Mocno w to wierzymy dlatego objęliśmy Reykholt patronatem medialnym. A podstawy do tego mieliśmy mocne, bo część redaktorów GF w Reykholt już grała i wrażenia mieli jak najbardziej pozytywne.

W oczekiwaniu na premierę zapraszamy do lektury instrukcji i zajrzenia na stronę wydawcy, gdzie  możecie znaleźć m.in. link do przedsprzedaży, w trakcie której możecie uzyskać dostęp do 6 dodatkowych kafelków. Poniżej poczytacie natomiast pierwsze wrażenia naszych redaktorów z rozgrywki w Reykholt.

Reykholt-Instrukcja-skompresowany

Do pobrania: instrukcja pdf

Link do przedsprzedaży

 

Przez 7 rund zdobywamy szklarnie, w których hodujemy warzywa (pomidory, sałatę, grzybki, kalafiory i marchewki) a pod koniec każdej rundy dokonujemy zbiorów w sposób znany z Agricoli. To co jest ciekawe – za te zebrane warzywa kupujemy sobie pozycję na torze punktów zwycięstwa. I to mi się podoba” (Pingwin),

Z paru prostych założeń otrzymujemy budowanie rozbudowanej strategii, optymalizację ruchów oraz bolesną karę za każdy najmniejszy błąd bowiem zwycięzca po prostu bierze wszystko. … Podebranie pola znów jest bolesne, a hodowanie kalafiora na wyścigi sprawia wielką frajdę. Kolejny must have na mojej liście.” (Daria),

Nazwisko Rosenberga to dla wielu znak jakości, sam przyznaje, że Agricola i Ora et Labora są grami, w które partyjki nie odmówię. Niemniej cieszę się, że wraca on nową grą do korzeni i odcina się od niezbyt przeze mnie lubianych sandboxów. … Reykholt nie zastąpi mi dwóch wcześniej wymienionych tytułów, lecz bardzo możliwe, że stanie nieopodal nich.” (Marek)

– takimi słowami opisywali Reykholt nasi redaktorzy po pierwszej rozgrywce, która miała miejsce na styczniowym Portalconie (link do pełnej relacji TUTAJ).

Reykholt jest ekonomiczną grą planszową przeznaczoną dla od 1 do 4 graczy opartą na ulubionej mechanice pana Rosenbergaworker placement. Czas rozegrania jednej partii w Reykholt wynosi od 30 do 60 minut i, jak widać z powyższych opisów, gra nie należy do najcięższych tytułów tego autora (sugerowany minimalny wiek graczy wynosi co prawda 12 lat, ale społeczność BGG wskazuje, że do rozgrywki mogą zasiąść już 8-letnie dzieci).

Jeżeli chcielibyście się dowiedzieć kilku ciekawostek na temat Reykholt zapraszamy pod TEN LINK


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sklep z grami planszowymi planszomania.pl
x

Check Also

Pomóż Ludiversum przetrwać pandemię

Od nieco ponad tygodnia na platformie wspieram.to trwa kampania Ludiversum – katowickiej kawiarni planszówkowej, którą Games Fanatic objęło patronatem. Pieniądze zgromadzone w czasie zbiórki pomogą jej przetrwać okres lockdownu. Jako że nasi czytelnicy rozsiani są po różnych rejonach Polski, nie wszyscy pewnie mieliście przyjemność odwiedzić Ludiversum. Ja miałam to szczęście, że mogłam obserwować proces tworzenia się tego kultowego już miejsca właściwie od początku. Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap