Home | Katalog gier | Love to upgrade! | Love to… upgrade! Wsiąść do Pociągu w ładniejszym wykonaniu

Love to… upgrade! Wsiąść do Pociągu w ładniejszym wykonaniu [Współpraca reklamowa z Meeplestudio.com] Producent nie ma wpływu na treść recenzji

❍ Reading Time: 3 minutes

Czy podobnie jak ja macie niekiedy dość niektórych komponentów gry? Uwielbiacie samą grę jednak po pewnym czasie macie już dość obcowania z jej komponentami. Ja może nie mam dość wagoników ze Wsiąść do Pociągu, jednak uznałem, że zawsze mogą wyglądać lepiej. Z pomocą przyszła pomocna załoga firmy Meeplestudio. O moich odczuciach przeczytacie w poniższtm tekście z cyklu Love to… Upgrade.

Stoi na stacji lokomotywa

Przy okazji dostawy do recenzji gry Wsiąść do Pociągu: Berlin, otrzymałem również paczuszkę od firmy Meeplestudio. Wbrew pozorom i adresowi internetowemu firma Meeplestudio jest firmą Polską. Zajmuje się ona produkcją meeple na skalę hurtową, a ich wyroby można znaleźć między innymi w grach Jaś i Małgosia, Gutenberg,  Łąka oraz Łąka: z biegiem strumienia czy AI Space Puzzle. Jeśli więc jesteś projektantem gry i potrzebujesz meeple, zgłoś się do Meeplestudio. Dostarczą oni prototypy w najwyższej jakości oraz jakim tylko zechcecie kolorze, a dodatkowo, jeśli sobie zażyczysz, meeple mogą być grawerowane. Nie straszny będzie im również żaden rozmiar, zajmą się tymi drobnymi oraz wielkimi meeplami.

Przejdźmy do tego, co jest dzisiaj clue tego tekstu. A jest nim poprawa przyjemności płynącej z gry Wsiąść do Pociągu. Możecie to uznać za śmieszne, jednak osobiście nie przepadam za wykonanymi z plastiku wagonikami. Są one dla mnie za lekkie, a przez to i mało stabilne; wystarczy mocniejsze trącenie stołu, bądź pociągniecie podładki/obrusu i każdy odjeżdza w swoją stronę.

Nieco inaczej ma się historia z wagonikami drewnianymi, które otrzymałem od Meeplestudio. Te swoje ważą i nie ulegają tak łatwo prawom fizyki. Nadmienie jedynie, że otrzymany zestaw składał się z 6 kolorów; czarnego, czerwonego, zielonego, żółtego, niebieskiego i różowego. Zawierał on nie tylko wagoniki, ale także znaczniki graczy, dworce, porty oraz statki. Dwa ostatnie typy przeznaczone do Wsiąść do Pociągu: Dookoła Świata. Co prawda nie posiadam tej wersji w swojej kolekcji, ale chyba nadszedł czas, iż zacznę oczekiwać dodruku.

Ciężka, ogromna i pot z niej spływa

Elementy dostarczone przez Meeplestudio przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Zdjęcia, którymi się zachwyciłem, nie oddają tak dobrze tego, jak wykonane są elementy. Każdy wagonik, statek czy też dworzec/port są starannie pomalowane oraz wygrawerowane. Jeśli chodzi o jakość, nie mam się do czego przyczepić. Gabaryt wagonika jest nieco większy niż plastikowy pierwowzór, jednak nie stanowi to najmniejszego problemu; wagonik dalej mieści się w obrysie pola na planszy.

Możecie zobaczyć na zdjęciu porównanie wagoników. W tym wypadku miałem akurat pod ręką te ze Wsiąść do Pociągu: San Francisco jednak rozmiar pól jest taki sam jak w przypadku większego odpowiednika. Grawer w drewnie dodaje wagonikom odpowiedniego charakteru. Myślę, że gdyby były w pierwszej kolejności wygrawerowane, a dopiero później malowane nie wyglądałby już tak dobrze.

Teraz do pełni szczęścia we Wsiąść do Pociągu brakuje mi już jedynie jakiegoś organizera (bardziej podajnika) na karty biletów i wagonów. Wtedy jak Yoda będę mógł spokojnie pogrążyć się we śnie. Na razie jednak cieszę się tym, co mam. Wymiana elementów plastikowych na te od Meeplestudio sprawiła, że sięgam po Wsiąść do Pociągu częściej. Bo dlaczego nie?

Kupno rzecz ważna

Produkty Meeplestudio, które dzisiaj wam zaprezentowałem, możecie nabyć na Etsy.com. Właśnie tam Meeplestudio prowadzi sprzedaż swoich dodatków do Wsiąść do Pociągu.  Jednak większa część działań firmy oparta jest na sektorze B2B.  Jednak mimo tego zespół entuzjastów produkuje również na zamówienie. Oczywiście oferta skierowana jest głównie do wydawnictw, dystrybutorów, sklepów z akcesoriami do gier planszowych, twórców serii „upgradów”, jednak firma może również zaproponować gadżety marketingowe (np. logo w forme Meepla). Firma otwarta na eksperymentowanie i rozwijanie swoich produktów. Nie bez powodu ich hasło przewodnie to „MeepleStudio.com:  Wooden meeple – Your concept – Our production„.

Producenta będzie można spotkać na targach Spiel Essen 2023 – hala 1 stoisko 1G107. Jeśli jesteście zainteresowani nawiązaniem współpracy, szukacie producenta meeple do waszego prototypu, nie wahajcie się. Podejdźcie i dajcie znać, skąd się dowiedzieliście o Meeplestudio. Może będzie to początek przyjemnej i owocnej współpracy? Tego właśnie wszystkim autorom gier życzę. Ja podejdę na pewno… chociażby się przywitać.

Zdecydowanie polecam… nie tylko zakup wagoników. Ludzi z pasją do drewna i planszówek można ze świecą  szukać.

Zapraszam również do odwiedzenia strony internetowej producenta: www.meeplestudio.com

A jeśli szukacie meeple producent zaprasza do kontaktu: info@meeplestudio.com

 

Dziękujemy firmie Meeplestudio.com

za dostarczenie produktów do recenzji.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*