Home / Wiadomości / Wydarzenia / Konferencja prasowa BRIO

Konferencja prasowa BRIO

Kilka dni temu odbyła się zorganizowana przez firmę Brio Polska konferencja prasowa poświęconą wprowadzeniu na polski rynek planszowej, pudełkowej wersji łamigłówki sudoku. Przy okazji dystrybutor przypomniał zgromadzonym dziennikarzom o istnieniu i powodzeniu, jakim się cieszy gra Rummikub.

W samo południe, w ubiegły czwartek 27. października w restauracji hiszpańskiej „Mirador”, pojawili się przedstawiciele wszystkich mediów – radia, telewizji i prasy w postaci gazet i magazynów kolorowych. Portal Gry-planszowe.pl również był obecny, co więcej, nie tylko w roli gościa, ale i współorganizatora.

Wasz wysłannik, wyżej podpisany, został poproszony o zaprezentowanie zgromadzonym dziennikarzom krótkiego zarysu historii gier planszowych i przedstawienie rozwój rynku w kraju i na świecie. Korzystając z uprzejmości Organizatora zaprezentowałem nasz portal jako niezależną witrynę opiniotwórczą, reprezentującą interesy wszystkich miłośników gier planszowych i pozwalającą im wymieniać się poglądami i nawiązywać nowe kontakty.

Po przygotowanej przez nas przedmowie przemówił p. Paweł Bureś, dyrektor zarządzający Brio Polska. Zaprezentował zgromadzonym dwa tytuły: nowość w ofercie firmy, czyli Code Sudoku, które pojawi się w sprzedaży z początkiem grudnia, a którego recenzję opublikujemy na dniach, oraz Rummikuba.

Wygodna plansza Code Sudoku ze znacznikami punktacji i załączone rekwizyty pozwalają się bawić również w gronie kilku osób: każdy z graczy otrzymuje na swój ruch minutę, w trakcie której próbuje umieścić na diagramie jak najwięcej liczb. Za pierwszą prawidłowo znalezioną w swojej rundzie liczbę gracz otrzymuje 1 punkt, za drugą dwa i tak dalej. Za liczbę zamykającą rząd, wiersz lub region otrzymujemy 3 punkty.

Rummikub, drugi ze wspomnianych tytułów jest doskonale znany wielu czytelnikom portalu, jednak z czego sobie czasem nie zdajemy sprawy, to fakt, że w Polsce działa wiele klubów i sekcji Rummikuba, w tym największa w Pałacu Młodzieży w Warszawie.

Warto też przypomnieć, że Dominika Zakrzewska z tego właśnie klubu w 2003 r. zajęła trzecie miejsce w Mistrzostwach Świata w Szwajcarii.

Na zakończenie części oficjalnej wypowiedziała się Anna Łukaszewicz – psycholog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, która przypomniała zgromadzonym kilka zalet gier – pozytywną rolę społeczną (zbliżanie znajomych, rodziny), wielopokoleniowość (możliwość łatwiejszego znalezienia kontaktu rodziców z dziećmi), nie mówiąc już o walorach edukacyjnych czy po prostu relaksacyjnych.

Z niemałą przyjemnością odnotowaliśmy fakt, że dziennikarze stawili się licznie i wykazali niemałe zainteresowanie tematem. Jeden z artykułów dot. konferencji można przeczytać na stronach portalu Gazeta. Wasz wysłannik również został odpytany przez niektórych z nich, na czego skutek można go było usłyszeć na antenie Radia BIS, oraz programów Pierwszego i Trzeciego Polskiego Radia (poniżej linki do plików mp3).

Mam nadzieję, że konferencja przyczyni się do spopularyzowania gier planszowych w Polsce (pomimo, że Sudoku to już raczej łamigłówka logiczna). Szkoda, że firma Brio nie przedstawiła szerzej innych tytułów ze swojej oferty (na przykład Marco Polo, którego egzemplarz pokazowy również był dostępny), Organizator jednak uznał, że zbyt wielka liczba tytułów mogłaby podziałać na wstępie odstraszająco. Liczmy zatem, że sukces rynkowy przedstawionych gier zachęci dystrybutora do promocji nowych tytułów.

Code Sudoku będzie dostępne w cenie w granicach 40-50 złotych.

Audycje radiowe po konferencji:
Jedynka.mp3 [2465.94 kB] – Pobierz plik
Radio_BIS.mp3 [3524.48 kB] – Pobierz plik
Trojka.mp3 [2671.42 kB] – Pobierz plik

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany w serwisie Gry-Planszowe.pl.

4 komentarze

 1. Avatar
  Piotr Krzemiński

  Z okazji tej konferencji TV pojawila sie ponoc w sklepie „Gryf”, ale nie wykorzystali tego materialu.

 2. Łukasz Pogoda

  Dwa razy próbowali tam dotrzeć, raz zabrano im kamerę, bo były „ciekawsze” rzeczy w Sejmie, drugi raz dotrali, no ale jak widać było to też za mało ciekawe…

 3. Avatar

  Spieszę donieść….
  rozmawiałem z Redaktorem Cholewińskim i nie ma się co obawiać – materiał będzie wyemitowany w Wiadomościach. Kiedy i o której napewno powiedomię i przeslę plik mpg do zawieszenia w „grach”

 4. Avatar
  Patryk Wawrzyniak

  Widziałem ! Dobrze, że coś się rusza i może media nakręcą nową modę – gry planszowe :D

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sklep z grami planszowymi planszomania.pl
x

Check Also

Ostatnia próba – Detektywistyczny destylat

Na Wspieram.to trwa właśnie zbiórka katowickiej kawiarni Ludiversum zorganizowana w związku z ogólnie panującą obecnie sytuacją, o której wszyscy bardzo dobrze wiemy. Ciężko prowadzić lokal, który oprócz kawy oferuje odwiedzającym planszówki i miejsce do grania, kiedy nie można wpuszczać nikogo do środka. Warto zajrzeć. Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap