Home | Wiadomości | Aktualności | Przepowiednie na rok 2013 cz. 14

Przepowiednie na rok 2013 cz. 14

❍ Reading Time: 2 minutes

przepowiednia Różni wieszcze, wróżbici, astrologowie, korzystając ze swoich narzędzi, próbują nam przepowiedzieć wydarzenia na najbliższy rok. Te związane z wydawnictwem Hobbity.eu, o których opowiada nam Marek Przepiórka, są naprawdę bardzo, bardzo obiecujące.

 

Rok 2013 w wydawnictwie Hobbity.eu zapowiada się niezwykle pracowicie i interesująco.
Najbliższe miesiące to wzmożone prace nad sfinalizowaniem następujących projektów:

 • rozwijania głównej linii wydawnictwa czyli gier familijnych. Dwie z nich są już w druku.

Pierwsza to Merlin Zinzin (Annick Lobet) – kooperacyjna gra akcji dla 2-6 graczy od 7 lat. Wymaga od grających współpracy oraz koordynacji ruchowej. Gra nie powoduje konfliktów, ponieważ jeśli graczom uda się osiągnąć wspólny cel – wygrywają wszyscy. Doskonale sprawdza się w gronie rodzinnym oraz na przyjęciach urodzinowych i integracyjnych. Przed rozpoczęciem rozgrywki ustala się w grze poziom trudności, dzięki temu ukończenie gry może być wyzwaniem również dla dorosłych. Ze względu na międzynarodowy dodruk, polska premiera gry została przeniesiona z ubiegłego roku.
Druga gra to Tokaido (Antoine Bauza), która podczas ubiegłorocznych targów w Essen cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że już drugiego dnia sprzedano wszystkie przywiezione egzemplarze. Gra opowiada o niezwykłej podróży przez dawną Japonię – Drogą Wschodzącego Słońca, która łączy Edo i Kyoto. Gracze będą odkrywać unikatowe miejsca, kontemplować pejzaże, kupować pamiątki z podróży, odbywać spotkania, a nawet degustować potrawy lokalnej kuchni. Gracz, któremu uda się skompletować jak najbardziej różnorodny zestaw pamiątek, doświadczeń i doznań z podróży, odniesie zwycięstwo.
Kelbazar (Roberto Fraga) – gra na kreatywność i wyobraźnię. Aktywny gracz stara się przy pomocy drewnianych elementów odtworzyć przedstawiony na rysunku przedmiot lub zwierzę. Gracze próbują zgadnąć co to jest, ten, który pierwszy zgadnie zdobywa punkt. Tak samo nagradzany jest aktywny gracz, któremu udało się sprytnie odtworzyć rysunek.
Inuk (Roberto Fraga). Inuici (Eskimosi) próbują powrócić z połowu ryb do swojego igloo, niestety w trakcie napotykają na różne przeszkody. Są tą między innymi: pękająca kra, niedźwiedzie polarne czy też zamieć śnieżna. Proste zasady polegające na zapamiętywaniu poszczególnych żetonów i „pękająca” plansza zapewnią mnóstwo zabawy zarówno dzieciom, jak i starszym graczom.
Polowanie na skrzaty (Alexandre Garcia) – nie zapominamy również o najmłodszych, dla nich przygotujemy w tym roku grę – zabawę. Celem gry jest odnalezienie jak największej ilości skrzatów, które pochowały się w różnych zakamarkach naszego domu.

 • dla miłośników logicznych potyczek mamy: Cube². Prosta gra logiczna oferująca mnóstwo możliwości. Jej niezwykła regrywalność zadziwi każdego, kto w nią zagra. Pudełko z grą można zmieścić w kieszeni.
 • kontynuowania serii, których jesteśmy wydawcami. Już w lutym pojawi się dodruk Dixit Odyssey i Dixit 2. Nieco później – dodatek do Pokoleń – Village Inn.
 • rozpoczęcia prac nad nową, własną serią gier skierowanych do zaawansowanych graczy, którą będziemy rozwijać sukcesywnie w najbliższych latach.

 

Kilka grafik ilustrujących przepowiednie:

Cube

Cube

Merlin - plansza

Merlin – plansza

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tokaido

Tokaido

Tokaido

Tokaido

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polowanie na skrzaty

Polowanie na skrzaty

Polowanie na skrzaty

Polowanie na skrzaty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7 komentarzy

 1. Dobre nowiny z rana. Czekam na Tokaido i Kelbazar, która kojarzy mi się z bardzo udaną imprezą. Myślę, że idealnie wpasuje się pomiędzy Pictomanie i Dixit :)

 2. Wow, Agnieszka, ta seria przerasta swoim rozmiarem i treścią moje najśmielsze wyobrażenia.

 3. Ten cykl jest tylko dzięki uprzejmości wydawców.

 4. Gadanie ;) Bez Twojej chęci i pracy ich uprzejmość skończyłaby się tylko na ich uprzejmości, a tak możemy o tym poczytać :)

 5. P. Agnieszko, świetny cykl i tyle!

 6. A co z Asgardem?

 7. Asgard pojawi się w przyszłym miesiącu, będzie to nowa edycja gry.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*