Home | Targi w Essen | Essen 2013 | Polska reprezentacja na Essen 2013

Polska reprezentacja na Essen 2013

spiel_essenJuż za niespełna 4 tygodnie, cześć z nas będzie przechadzać się po halach targowych w Essen, w gorączkowym poszukiwaniu wolnych stolików do gry. Przy okazji nie raz miniemy także naszych rodaków, którzy z kolei będą gorączkowo się rozglądać za chwilą wytchnienia od nadciągających tłumów chętnych do grania.  A jakie polskie wydawnictwa w tym roku udają się na najważniejsze targi na świecie? Jak pewnie się domyślacie, w tym roku będzie to rekordowa liczba.

Oprócz obecności zapytałem oczywiście co będą prezentować na stanowiskach, jakie specjalne atrakcje szykują dla odwiedzających

targi (tzw. Essen goodies czy promosy) oraz na jakie tytuły osobiście czekają.

 

Axel (Marcin Tomczyk)

header-object

Miejsce: 3-S112

Gry oferowane: Might&Magic Heroes The Boardgame – w pełni angielska wersja, poprawiona i lekko udoskonalona mechanika.

Ponadto będziemy mieli w bardzo atrakcyjnych cenach nasze starsze tytułu (jak Rattus czy Hotel Samoa).

Promosy
: Zestaw promocyjnych żetonów pomocniczych do gry Heroes.

Wyczekiwane tytuły: Czekam na Nations chociaż rozczarowały mnie grafiki, ale tematyka jest mi bardzo bliska. Dużo sobie obiecuję po tym tytule. Ponadto trzymamy kciuki za gry polskich wydawnictw w szczególności czekam na Tezeusza, Wikingów i King & Assassins.

 

G3G3_logo-300x222/STGames

Miejsce: 1-F139

Gry oferowane: 7 dni Westerplatte, Enclave Zakon Krańca Świata, K-dron, Raverun i Craftsmen.

Promosy: Jeszcze nie zdecydowaliśmy się co do konkretnych bonusów, natomiast z atrakcji będzie możliwość spotkania się z autorami gier: Krzysztofem Wolickim, Krzysztofem Matusikiem i Łukaszem Woźniakiem.

 

 

Galaktagalakta

Miejsce: 2-C144

Gry oferowane: King & Assassins, inne tytuły zostaną podane wkrótce.

Promosy: Cały czas się nad tym zastanawiamy.

 

Granna (Filip Miłuński) granna

Miejsce: 3-H101

Gry oferowane: CV – w wersji polskiej i angielskiej na stoisku Granny, w wersji niemieckiej na stoisku Heidelbergera. Będziemy mieć również angielskie i niemieckie wersje naszych starszych gier – SuperFarmera, Qubixa, Hoopa, Krabów, Rancho.

Promosy: Atrakcji i bonusów planujemy nawet kilka! Po pierwsze do każdej kopii CV kupionej na targach dodamy trzy karty promo prezentujące wybitnie branżowe treści. Po drugie do każdego egzemplarza CV będziemy dodawać gratis wieeeeeelką, wygodną, płócienną torbę na gry, w której spokojnie zmieści się 6-8 essenowych nowości! Po trzecie zaproponujemy uczestnikom targów mini grę! Na targach będa ukryte trzy kosze ze specjalnymi kartami CV. Będziemy je też rozdawać rano przed halami. Każdy klient który zbierze zestaw wszystkich trzech i razem z nimi przyjdzie zakupić grę otrzyma trzeci, dodatkowy prezent niespodziankę!Tak więc opłaca się kupować CV na targach.

Wyczekiwane tytuły: Ja czekam na Snow Tails 2 od braci Lamont, Steam Park od włoskiej grupy Cranio Creations i na coś co będzie nowym Dominionem, choć sie na to nie zapowiada:)

 

Gry Leonardo 321186_231344296919917_70594002_n(Witold Janik)

Miejsce: 1-D126

Gry oferowane:  Letnisko, Mare Balticum, Magnum Sal: Muria

Wyczekiwane tytuły: Z punktu widzenia wydawnictwa bacznie przyjrzymy się najnowszemu dziełu Michaela Kieslinga i Wolfganga Kramera – „Baron Coal”. Mamy zarządzanie kopalnią, mamy szyb i chodniki, mamy wydobycie, w końcu – mamy duet autorów (znów!). Czyżby temat kopalni był zbyt ciężki do udźwignięcia dla pojedynczego autora? Ciekawi jesteśmy jakie są podobieństwa i różnice w stosunku do naszego „Magnum Sal”.Osobiście – cieszę się na myśl o nowych kartach do „Dixita”, na pewno pójdę przyjrzeć się „Nations” no i przede wszystkim – trzymam kciuki za sukces „CV” Filipa Miłuńskiego. To świetna gra!

 

Phalanx (Michał Ozon)

phalanx

Miejsce: 2-B130

Gry oferowane: Czas Honoru: Operacja Most III (Days of Honor: Operation Wildhorn III) oraz CLASH: Jihad vs. Mc World.

Promosy: Tak, ale to jeszcze w przygotowaniu i w ogóle tajemnica.

Wyczekiwane tytuły: Na pewno The Guns of Gettysburg, Field of Glory i Countdown: Special Ops, może Trains, Kohle & Kolonie i Sails of Glory (jak zdążą) oraz gry polskich wydawców, bo w tym roku to oni proponują najciekawsze tytuły.

Portal (Ignacy Trzewiczek)

Miejsce: 1-E142
portal

Gry oferowane: The Legacy: The Testament of Duke de Crecy, Theseus: Dark orbit, Voyage of the Beagle,  Sharrash army, Mephisto army

Promosy: 7 unikalnych kart Pałaców dla gry The Legacy: The Testament of Duke de Crecy , prezenty związane z grą Tezeusz oraz dodatkiem Voyage of the Beagle zostaną zaprezentowane w najbliższych tygodniach.

Wyczekiwane tytuły: Lost Legacy, czyli nowa gra twórcy Listu Milosnego i R.R.R.  Nations, czyli nowa gra cywilizacyjna, tym razem autorstwa Rustana Haakanssona (twórca armii Dancer do NS HEX). Trains and Stations, czyli nowa gra Erica M. Langa, jednego z najlepszych, jesli nie najlepszego tworcy gier na tej planecie.

 

Rebel (Magdalena Jędlińska)REBEL.pl Centrum Gier

Miejsce: 1-E142

Gry oferowane: Z nowości to będą Wikingowie: Wojownicy Północy oraz Mount Everest. Pojawią się też wszystkie nasze poprzednie tytuły, czyli K2, Drako, City Tycoon, Jaskinia, Mercurius itd.

Promosy: Z pewnością będzie bonus do Wikingów, możliwe że też do Mount Everest. Najpewniej pojawi się też Lawina do K2, która cieszyła się dużą popularnością.

Wyczekiwane tytuły: Spyrium z Ystari, Concept z Repos – bardzo poważnie wydanie PL.. właściwie to już się zdecydowaliśmy. Theseus z Portalu – nowa gra Oracza, Tash-Kalar: Arena of Legends – nowa gra naszych przyjaciół z Czech.


Fabryka Gier Historycznych (Adam Kwapiński, Michał Sieńko, Piotr Żuchowski)FabrykaGierHistorycznych

Miejsce:  2-B130

Gry oferowane: Wszystkie, które do tej pory wydaliśmy (lub wydamy do czasu Essen) w zagranicznych wersjach językowych, a więc: Theomachie (niemiecka edycja), Sigismundus Augustus oraz Bohaterowie Wyklęci (pod angielskim tytułem The Outcast Heroes). Planujemy też przygotowanie na potrzeby prezentacji w pełni grywalnej angielskiej wersji Teomachii oraz angielskiego prototypu naszej pierwszej gry – W Zakładzie. Lubelski Lipiec ‘80.

Promosy:  Tak, będziemy mieć na Essen unikalne i dostępne wyłącznie na targach mini dodatki do dwóch gier – Sigismundus Augustus i Bohaterów Wyklętych. Już wkrótce ogłosimy oficjalnie jakie dokładnie będą to promosy i jak będą wpływać na rozgrywkę.

Wyczekiwane tytuły: Wszyscy w wydawnictwie z uwagą śledzimy najnowszy projekt Michała Oracza i wydawnictwa Portal, czyli Tezeusza. Natomiast jeśli chodzi o pozostałe typy, to każdy z nas ma swoje własne preferencje. Ja (Adam) bacznie obserwuję polski rynek i ciekaw jestem Rebelowych Wikingów, a także Craftsmena z G3. Poza tym jako fan Galaxy Truckera czekam na kolejny dodatek od Chvatila.

Piotrek czyli najnowsza osoba działająca w naszym wydawnictwie, jako zagożały fan wszystkiego co związane z twórczością Lovecrafta jest ogromnie ciekaw Cthulhu Wars Sandy’ego Petersena (jest to kolejny fajny planszówkowy projekt, który ukaże się dzięki Kickstarterowi), jednak póki co nie wiadomo czy gra będzie dostępna już na Spiel.

Michała ciekawi bardzo Archon: Glory & Machination, Firefly: The Game oraz CV. Jednak dopiero na miejscu się okaże, ile czasu będziemy mieli na rozrywkę, a ile czasu poświęcimy na pracę i nawiązywanie kontaktów z zachodnimi wydawnictwami i dystrybutorami.

trefl

Trefl

Miejsce:  2-B130
Gry oferowane: Babelo, Boom Boom, Polska w budowie

Axxel Sp.Z o.o

Miejsce: 1-C116
Gry oferowane:Crown of Underworld

Micro Art Studio

Miejsce: 2-C127
Gry oferowane:Skirmish Game, Wolsung Steampunk

 

Dwójka autorów ucięła sobie pogawędkę - Essen 2012

Dwójka autorów ucięła sobie pogawędkę – Essen 2012

Łącznie mamy aż 9 12 polskich wydawnictw, które pojawią się z nowymi tytułami na targach. Mam nadzieje, że nikogo nie pominąłem. Jeśli tak to proszę o maila. Uważny czytelnik zauważył, iż niektóre wydawnictwa będą zajmowały te same stanowiska. Bardzo cieszy ten fakt i może kiedyś, kiedyś uda się stworzyć nawet „polski zakątek”. Z roku na rok pozycja polskich wydawnictw na rynku międzynarodowym rośnie  a ten rok wydaje, się że będzie szczególnie udany.  Niestety już raczej na pewno na targi nie jedzie w tym roku wydawnictwo Kuźnia Gier. Mam nadzieje, że to tylko chwilowa przerwa a nie oznaka jakiś kłopotów, w wyniku niedawnego podziału firmy. O mały włos w tym roku nie pojechały się wystawiać jeszcze dwa polskie wydawnictwa czyli CUBE oraz CD Projekt. Na koniec zaś ciekawostka. Już od jakiegoś czasu słychać informacje o grze Piwne Imperium. Okazuje się, że autorzy z grą będą też obecni na targach prezentując swój tytuł. Jeśli ktoś chce ich odwiedzić to znajdziecie ich na miejscu  2-F105.
Aktualizacja ( 15.10.2013)

 

2 komentarze

  1. Update-doszło nowe wydawnictwo Axel.

  2. Kolejna i już ostateczna aktualizacja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*