Home | Wiadomości | Cykle | Zapowiedzi 2015 – cz. III: Piatnik

Zapowiedzi 2015 – cz. III: Piatnik

❍ Reading Time: 2 minutes

Wydawnictwo Piatnik znane głównie z gry Activity tym razem oprócz rozwijana głównej tej marki ma także inne propozycje, skierowane głównie do młodszych graczy. 

W wydawnictwie Piatnik (znanym z doskonałej jakości kart do gry) seria gier rodzinnych Activity rośnie w siłę. Do trzech części gry (Activity Original, Activity Junior, My First Activity) dołączyły wersje: kompaktowa (Activity Compact) i kieszonkowa (Activity Go!). Na uwagę zasługuje fakt, że Activity Go! przy super mini opakowaniu, które można zabrać naprawdę wszędzie i atrakcyjnej cenie, ma prawie 1000 haseł.

Activity.Original

W ofercie jest już też odświeżona wersja Activity Original – gry, od której 25 lat temu (!) przygoda Piatnika z grami planszowymi się rozpoczęła. Nowa wersja, bardzo entuzjastycznie przyjęta przez graczy, zwraca uwagę nie tylko nowym designem opakowania, ale również ponad połową nowych haseł i udoskonalonymi zasadami gry.

Na ten rok wydawnictwo planuje odświeżenie w podobny sposób drugiego bestsellera Piatnika – gry Tik Tak Bum.

Polskiego wydania doczekają się również Tik Tak Bum Junior i Digit, niepozorna gra logiczna, którą szczególnie upodobali sobie miłośnicy łamigłówek i środowiska szkolne (gra świetnie ćwiczy wyobraźnię przestrzenną).

Poza tym wydawnictwo przygotowuje kilka gier dla młodszych graczy:

 

Bubbles

BubblesKolorowa gra dla ćwicząca refleks i spostrzegawczość dla 2-4 graczy od 6 lat

Na każdej karcie znajdują się cztery kolorowe bańki o różnej wielkości. Liczby na kościach powiedzą Ci, która bańka jest największa, druga co do wielkości, itd. Twoim zadaniem będzie znalezienie karty pasującej do tej kombinacji nim zrobią to inni! Kto najszybciej znajdzie właściwą kartę?

 

Cubingos

CubingosGra dla 2-4 graczy od 5 lat

Baw się i ćwicz spostrzegawczość z Cubingos w 3D! Czy te maluchy nie są urocze? Cubingos to bardzo puszyste ale strasznie kapryśne stworzenia. Nie dość, że ciągle zmieniają kolor futerka, co chwila robią też różne miny. Raz wyglądają na szczęśliwe i uśmiechnięte, a za chwilę na zaskoczone lub przestraszone. Dopasuj jak najwięcej stworków rozmieszczonych na kolorowych kościach. Zadanie może okazać się nie lada wyzwaniem!

 

Dinomino

DinominoKolorowa gra ćwicząca spostrzegawczość dla 2-4 graczy od 7 lat

Uwaga! Głodne dinozaury na wolności! Rozbrykane dinozaury buszują w lesie szukając smakowitych liści, grzybów i owoców. Pomagają im w tym gracze, starając się sprytnie dokładać kartoniki ze smakołykami na planszy. Im więcej Twój dinozaur zje, tym więcej będzie miał siły i szybciej dotrzecie do mety! Który dinozaur będzie najszybszy?

 

Windy Woody

WindyWoodyZabawna gra ćwicząca refleks i spostrzegawczość dla 2-6 graczy od 6 lat

Jest piękny jesienny dzień, więc Woody i jego przyjaciele ciepło się ubrali i wyruszyli do parku puszczać latawce. Niestety linki latawców łatwo się plączą i już po chwili zabawy ciężko stwierdzić, kto steruje którym latawcem. Wybierzcie jeden z czterech wariantów gry oraz trzech poziomów trudności i pomóżcie dzieciom odnaleźć ich latawce!

 

Oraz dla nieco starszych graczy:

 

Alfa Beta

AlfaBetaGra dla 2-5 graczy od 8 lat

Ułóż słowo łącząc haczyki z literkami! Uda Ci się szybko wymyśleć wyraz? Jakikolwiek? To by było za proste. Musi zawierać konkretne litery. Do tego muszą być w odpowiedniej kolejności i haczyki nie mogą pospadać! Im dłuższe słowo tym więcej zdobędziesz punktów!

 

Pacal’s Rocket

Pacals RocketGra dla 2-5 graczy od 8 lat

Według legendy miasta Palenque 1500 lat temu przybysze z kosmosu zbudowali słynne piramidy Majów. Mit rakiety Pacala przetrwał do dziś.

Wciel się w rolę kosmitów dowodzonych przez Pacala Wielkiego. Twoja planeta jest w niebezpieczeństwie i trzeba teleportować piramidy do Palenque na Ziemi! Uda Ci się tylko jeśli będziesz poruszał się po planszy ze sprytną strategią i umieścisz oznakowane kamienie w odpowiednich konstelacjach.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*