Home | Wiadomości | Zapowiedzi | Zapowiedzi 2015 – cz. XI: Granna

Zapowiedzi 2015 – cz. XI: Granna

❍ Reading Time: 4 minutes

Wracamy dziś do naszego cyklu zapowiedzi i to z dużym uderzeniem, bo oto warszawskie wydawnictwo Granna zdradza nam swoje plany na najbliższe pół roku. Na pewno jest w czym wybierać. Między innymi mamy zapowiadaną grę debiutanta Jana Zalewskiego a także weterana sceny planszówkowej czyli Karola Madaja. Jak ktoś myślał, że limit gier Reinera Knizii w tym roku na rynku polskim został wyczerpany to niech czyta dalej i sprawdzi jak bardzo się pomylił.

Moje Dinozaury

MOJE_DINOZAURY_bez_cieniaTa gra to wyprawa do świata dinozaurów dla najmłodszych graczy.

W pudełku znajdują się 2 gry wykorzystujące puzzlowe układanki oraz dwa dodatki do zabawy: dwa modele 3D dinozaurów do samodzielnego złożenia oraz naklejki z dużymi i małymi dinozaurami.

W grze dziecko może samodzielnie składać puzzle z wizerunkami dinozaurów. Drugi wariant zabawy to gra kostkowa, w której celem gracza jest zdobycie największej liczby portretów dinozaurów.

W grze znajdują się ilustracje 6 dinozaurów, autorstwa znanej polskiej ilustratorki Agnieszki Kowalskiej. Każde ze stworzeń posiada krótki opis, dzięki któremu dziecko będzie mogło poznać podstawowe informacje o bohaterze obrazka. Konsultantką merytoryczną opisów jest Justyna Słowiak, pracownik Zakładu Paleobiologii i Ewolucji Uniwersytetu Warszawskiego.

Gra wchodzi w skład Serii Smok Obibok Poleca, ponieważ jak wszyscy wiedzą Smok Obibok jest bliskim krewnym dinozaurów.

 

Dino kontra Dino, Dinomania (tytuł roboczy)

dino_kontra_dinoZastanawialiście się kiedyś jak wyglądały walki dinozaurów? Jakie cechy odgrywały wtedy największą rolę? Drapieżność, spryt, a może szybkość…

Dzięki grze Dino kontra Dino gracze będą mogli stać się świadkiem prehistorycznej walki o przetrwanie. Każdy zawodnik otrzyma kilka kart dinozaurów. Na każdej z kart zaznaczona będzie drapieżność, rozmiar, szybkość i umiejętność adaptacji. Do gry dołączone są karty z wyzwaniami, z którymi będą zmagać się dinozaury. Każdy z zawodników decydować będzie, który z jego dinozaurów najlepiej poradziłby sobie w konkretnej sytuacji. Gracz, który wystawi najmocniejszego dinozaura wygrywa rundę.

Dzięki opisowi dinozaurów na kartach mamy możliwość poznania ich cech szczególnych. Atrakcyjne wizerunki i ciekawe opisy na kartach bez problemu pozwolą poznać bliżej świat prehistorycznym stworzeń, które kiedyś władały ziemią.

Autorem gry jest Reiner Knizia. Konsultantką merytoryczną opisów jest Justyna Słowiak pracownik Zakładu Paleobiologii i Ewolucji Uniwersytetu Warszawskiego. Gra przeznaczona dla 2-4 graczy w wieku od 8 lat.

 

Quiz: Gdzie raki zimują?

QUIZ_RAKI_00214_box_bez_cieniaGra wchodzi w skład serii „Gry podróżne”, czyli sprawdzi się na każdym wyjeździe.

Quiz zawiera pytania z różnych dziedzin. Spośród trzech podanych odpowiedzi tylko jedna jest prawdziwa, natomiast pozostałe są zabawne. Gry wzbogacają słownictwo dziecka, w atrakcyjny sposób przekazują wiedzę z biologii, geografii, literatury i innych dziedzin.

 

 

Omnibus

OMNIBUS_00213_box_bez_cieniaNowa, zmodyfikowana wersja gry Omnibus. Gracze będą odpowiadać na pytania z różnych dziedzin starając się zebrać jak najwięcej punktów. Jednak tutaj gra toczy się w czasie rzeczywistym. Na stole wyłożone są żetony Prawda i Fałsz. Po przeczytaniu pytania wszyscy zawodnicy łapią właściwy według nich żeton. W tej grze oprócz wiedzy liczy się również refleks! Gra będzie wchodziła w skład serii Gry podróżne.

 

 

Lisek Chytrusek

LISEK_CHYTRUSEK_bez_cieniaKolejna gra francuskiego wydawnictwa Asmodee w asortymencie GRANNY. Tym razem zawodnicy będą się starali przegonić liska, który chytrym sposobem próbuje wykraść jajka z kurnika. Aby to zrobić gracze będą rzucać jajkami w liska tak by się przestraszył i zaczął zmierzać do kurnika przeciwnika.

To niezwykła gra zręcznościowa dla dzieci, ćwiczy refleks i celność rzutu. Pełna interakcji, gdyż jednocześnie naprzeciw siebie z koszykami pełnymi jajek stają dwaj gracze lub dwie drużyny! Gra dla dzieci w wieku od 4 lat.

 

Trzy małe świnki

SMART_3_SWINKI_bez_cieniaKolejna gra z serii Smart Games. Trzy małe świnki, a każda z nich ma swój malutki domek. W ciągu dnia świnki bawią się na dworze, natomiast w nocy muszą schować się do domku przed groźnym wilkiem. Pomożesz im?

Niezwykła łamigłówka dla dzieci. W pudełku znajdziemy 3 świnki, wilka i 3 klocki z domkami. W książce z zadaniami znajdują się zagadki dzienne i nocne. Gra polega na ułożeniu wszystkich klocków na planszy. W dzień świnki muszą być poza domkiem, natomiast w nocy należy je schować w domku, tak aby były bezpieczne.

 

IQ Żelki

SMART_IQ_Zelki_bez_cieniaNajsmaczniejsza łamigłówka logiczna! Gra z serii Smart Games, gdzie zadaniem jest ułożenie wszystkich żelek na planszy. Do gry dołączona jest książka z 60 zadaniami o różnym poziomie trudności.


CVlizacje

Wyobraź sobie, że jesteś władcą, który ma za zadanie poprowadzić swój naród prze kolejne etapy rozwoju CVlizacji. Jak myślisz, w jakim kierunku na przestrzeni wieków zmierzy Twoja cywilizacja? Skupisz się na rozwoju architektury, a następnie nowych technologii? Czy idąc wzorem Greków usiądziesz na kamieniu i powiesz – „Panta rhei”?

 cvlizacje_egoizm

CVlizacje to kolejna gra z serii GRANNA Expert. Po sukcesie CV, gdzie budowaliśmy swoje życie na nowo, przyszła pora na rozwój swojej własnej cywilizacji! Gracze wcielają się w rolę władców, którzy na przestrzeni wieków starają się jak najlepiej rozwinąć naród, walcząc przy tym o punkty zadowolenia swoich podwładnych.

Autorem gry jest młody polski projektant, a zarazem debiutant na rynku gier planszowych, członek Monsoon Group – Jan Zalewski. Autorem ilustracji jest Piotr Socha, który ilustrował między innymi CV, Superfarmera i Nos w Nos. Premiera gry odbędzie się w Essen.

cvlizacje_bazar

Nie ma wątpliwości, że gra nawiązuje do CV autorstwa Filipa Miłuńskiego. GRANNA tym tytułem zamierza dotrzeć do odbiorców CV. Gra ma podobny stopień trudności oraz równie przyjemny temat. Jest to przede wszystkim zabawne spojrzenie na gry cywilizacyjne, tak popularne w ostatnim czasie.

CVlizacje to gra, w której ważnym elementem są karty. Kazda z własnym indywidualnym obrazkiem. Gracze będą zagrywać karty akcji w celu zdobycia jak najlepszych surowców. Odpowiednie surowce pozwolą natomiast zdobyć karty pomysłów, które rozwijają naszą cywilizację. Ciekawym rozwiązaniem jest zagrywanie kart akcji. Mają one największą wartość w chwili gdy dokładnie dwóch graczy wybierze taką samą akcję. W momencie gdy działamy w pojedynkę lub w zbyt dużej grupie może okazać się, że akcja jest niemożliwa do wykonania, lub przyniesie mniejsze . Dzięki temu rozwiązaniu gracze muszą obserwować obce cywilizacje aby przy współpracy z jedną z nich osiągnąć jak największy rozwój.

 

Motto

Polski filozof Tadeusz Kotarbiński podał taką receptę na szczęście: Rób coś, kochaj kogoś, nie bądź gałganem, żyj poważnie. Choć powiedział to wiele lat temu, pod tym mottem jako receptą na szczęście mogło by się podpisać wiele osób. W tej grze zwycięzcą zostanie najszczęśliwszy gracz, to znaczy ten który zgromadzi w czasie gry najwięcej miłości, pasji i pieniędzy.

Jest to gra karciana. Druga obok Dino kontra Dino (tytuł roboczy) gra autorstwa Rainera Knizii w ofercie GRANNY. Gra przeznaczona będzie dla graczy od 8 roku życia. Nie ma w niej losowości. Polega na podejmowaniu decyzji. Gracze będą zbierać odpowiednie zestawy kart. Symbole, którymi będziemy operować to młodość, dojrzałość, starość, pieniądze, miłość i pasje.

Pestka, drops, cukierek

PESTKA_box_malyEkonomia dla dzieci? W obecnych czasach to konieczność. Pestka, drops, cukierek przybliża dzieciom podstawowe mechanizmy popytu i podaży, a jednocześnie opowiada niezwykłą historię i pozwala świetnie się bawić! Gra powstała na podstawie książki jednego z najbardziej cenionych polskich autorów – Grzegorza Kasdepke. Autorem gry jest Karol Madaj. Jest to wspólny projekt GRANNY i Narodowego Centrum Kultury.

Gra toczy się w bardzo smutnym królestwie, do którego można wejść przez dziurę w kieszeni spodni niejakiego Julka. Gdy Julek wkłada coś do kieszeni na przykład kredki lub cukierki, wpadają one do królestwa. Rolą graczy jest odnalezienie wszystkich rzeczy zgubionych przez chłopca, a następnie tworzenie z nich przedmiotów które można sprzedać mieszkańcom królestwa. Należy jednak uważać na żołnierzy złego króla! Celem gry jest sprawienie, że szare i smutne królestwo stanie się w końcu szczęśliwe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*