Home | Wiadomości | Cykle | Star Wars Rebellion – fotorelacja z rozgrywki

Star Wars Rebellion – fotorelacja z rozgrywki

❍ Reading Time: 3 minutes

star wars rebellionZapraszam Was na fotorelację z imperialnej rozgrywki w najnowszy hit od FFG czyli Star Wars Rebellion. Dawno dawno temu w odległej galaktyce wybuchła wojna.

Do: Jego Imperialnej Wysokośći, Imperatora Palpatine’a
Od: Gubernatora Tarkina, Sektor Seswenna, Eriadu
Powód
: Zwiększenie bezpieczeństwa Imperium
Wasza Wysokość: W ostatnich dniach doszła do mnie wiadomość że to, co dotąd było jedynie zrzędzeniem malkontentów na mało znaczących światach, stało się teraz poważnym zagrożeniem na bardziej cywilizowanych światach. Proszę Waszą Wysokość o wybaczenie powtarzania plotek, lecz dowiedziałem się że w niektórych sektorach istnieje nawet zbrojny opór wobec Imperium.
– Wasza Wysokość, od wielu lat uważam że Nowy Ład potrzebuje niezaprzeczalnego i potężnego symbolu, by zaimponować i co oczywiste, przestraszyć masy. Przeciętny obywatel nie ma głowy do numerów i kalkulacji. Dlatego uważam, że prawdziwą przydatność Gwiezdnego Niszczyciela można określić nie tylko dzięki jego sile ognia lecz właśnie dzięki jego wielkości. Kiedy więc obywatel zobaczy Gwiezdny Niszczyciel i porówna go ze statkiem który mógłby go ewentualnie zaatakować, to raczej uzna samą tylko myśl o ataku na takiego kolosa za zupełnie idiotyczną. Ten sposób myślenia powinien zostać wykorzystany w jak największym stopniu, ponieważ zwykły obywatel zwykle kieruje się symboliką, a nie racjonalną analizą. Jeżeli pokażemy galaktyce broń tak potężną, że mogłaby unicestwić wszelką opozycję przeciwko nam i przy okazji byłaby to broń niezniszczalna, i dlatego owa broń powinna się stać symbolem Imperium. Potrzebujemy jedynie kilku sztuk – a może nawet tylko jedną – owej broni by zapanować nad tysiącami światów. Ta broń musi mieć siłę dostateczną do zniszczenia całej planety a strach który wywoła taka broń będzie wystarczyć, by móc rządzić Galaktyką bez obaw o własną przyszłość.
Po co potrzebny ci jest Panie Senat, skoro możesz mieć kontrolę nad terytoriami samemu wyznaczając ich gubernatorów? Pozbądź się tych ostatnich pozostałości po Starej Republice i pozwól by to właśnie strach trzymał systemy w ryzach – strach przed naszą potężną bronią.
Jestem gotów by na Twój rozkaz rozpocząć prace nad wprowadzeniem do życia wymienionych wcześniej propozycji.

Imperator Palpatine był zaniepokojony, strach dawał władzę, ale im dłużej Ci Rebelianci nie mógł znaleźć bazy Rebeliantów, tym silniejszy był opór w galaktyce przeciwko jego rządom. Trzeba jak najszybciej odebrać przeciwnikowi wszelką nadzieje.

Imperator Palpatine był zaniepokojony, strach dawał władzę, ale im dłużej nie mógł znaleźć bazy Rebeliantów, tym silniejszy był opór w galaktyce przeciwko jego rządom. Trzeba jak najszybciej odebrać przeciwnikowi wszelką nadzieje.

Jego potężna stacja bojowa Gwiazda Śmierci, wzbudzała respekt, ale było to tylko narzędzie, które wymagało celu.

Jego potężna stacja bojowa Gwiazda Śmierci, wzbudzała respekt, ale było to tylko narzędzie, które wymagało celu.

Rebelianci wykonali ruch, zdobywając stocznie orbitalne na Utapali być może ich baza skrywa się w okolicy.

Rebelianci wykonali ruch, zdobywając stocznie orbitalne na Utapau, być może więc ich baza skrywa się w okolicy?

Generale … odbij Utapali oraz znajdź ich kryjówkę.

Generał Ozzel został wysłany z misją odbicia Utapau oraz znalezienia bazy buntowników.

Lordzie Vader – jeden ze znanych przywódców Rebelii Han Solo dokonał sabotażu na Corelii – przyprowadź go do mnie by poznał siłę ciemnej stony! (tu wstaw opis misji ratunkowej Lei) Zawiodłeś mnie Lordzie Vader!

W tym czasie Lord Vader usiłował schwytać Hana Solo, który dokonał sabotażu na Corelii. Imperator osobiście chciał przeciągnąć go na Ciemną Stronę Mocy. Niestety Leia w ostatniej chwili pokrzyżowała te plany ratując swojego ukochanego.

Imperator: Czas wykorzystać siłę strachu, gdy dla przykładu zniszczę Dantoine, wzbudzę respekt w opornych ! (tutaj opisz swoje działania związane ze zmianą miejsca bazy :P)

W tej sytuacji Imperator zaczął poważnie się zastawiać nad zniszczeniem dla przykładu Dantoine. Miało to wzbudzić odpowiedni respekt w galaktyce. Nie uszło to niestety czujności szpiegów Rebelii, którzy w ostatniej chwili przenieśli swoją kryjówkę. Mało brakowało aby ten „strzał na ślepo” zakończył wojnę. Tymczasem admirał Ozzel skrupulatnie przygotowywał flotę do odbicia Utapau.

Lordzie Vader Rebelianci znowu mącą na Cornelii tym razem mnie nie zawiedź !

Leia próbowała sabotażu na Cornelli lecz tym razem Vader skutecznie powstrzymał jej plany.

Lordzie Vader zdobądź dla mnie Utapai Panie a co z Abbarem, jego pułapka nad Naboo jest zagrożeniem dla naszej floty. Dla niego przygotowałem coś specjalnego. Łowco Nagród ten podstępny zdrajca Abbar zastawił pułapkę na moją flotę nad Naboo, przyprowadź go do mnie! Wedle życzenia Panie.

Doceniając jego skuteczność Imperator wysłał Lorda Vadera z misją odbicia Utapau z rąk rebeliantów. Atak się okazał się wspaniałym zwycięstwem Imperium.
Bobba Fett sławny łowca nagród odbywał audiencje u Imperatora.
Bobba Fett: Wzywałeś mnie Panie? Palpatine:  Ten podstępny zdrajca Abbar zastawił pułapkę na moją flotę nad Naboo, przyprowadź go do mnie w kajdanach! Bobba:  Stanie się wedle Twego życzenia.   Łowca dotrzymał słowa porywając Akbara z jego własnego okrętu flagowego.

rebellion_relacja_009

Imperialne stocznie ukończyły budowę super niszczyciela. Flota Imperium wreszcie mogła przejść do kontrofensywy po klęsce nad Naboo.

rebellion_relacja_010

Pułkownik Veers oraz Admirał Pieet przygotowują się go ostatecznego ataku na Rebeliantów!

rebellion_relacja_011

Niestety Rebelia znów oszukała Imperium, kontratakując ze swojej tajnej bazy na Endorze.

rebellion_relacja_012

Główne siły Imperatora były zbyt daleko by wystarczająco szybko zdążyć dotrzeć do tajnej bazy Rebelii.

rebellion_relacja_013

Rebelia zdobyła wystarczające poparcie, by coraz więcej układów zaczęło buntować się przeciwko Imperium.

Doktryna Tarkina pochodzi z Biblioteki Ossus.

 

2 komentarze

  1. Świetna fotorelacja – samej gry nie skomentuję, bo nie znam, ale relacja super ;) Bardzo przyjemnie się czytało i oglądało.

  2. Gra wydaje sie mega klimatyczna. Historia z happy endem niczym z filmu :).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*