Home | Katalog gier | Love to upgrade! | reDrewno – organizacja chaosu w pudełku gry Ziemia

reDrewno – organizacja chaosu w pudełku gry Ziemia [Współpraca reklamowa z reDrewno] Producent nie ma wpływu na treść recenzji

❍ Reading Time: 3 minutes

Jak wiadomo na początku był chaos. Ale nie trwał on wiecznie gdyż z czasem udało się go opanować. Właśnie to robi reDrewno serwując nam swoje produkty w postaci insertów do pudełek z grami, a gama dostarczanych produktów jest coraz większa.

Opanować chaos

Jak doskonale wiemy, nie każdy wydawca przykłada uwagę do tego, aby wypraska, którą znajdziemy w pudełku, spełniała wymagania użytkowników. Zdecydowanie częściej decyduje wariant ekonomiczny i w pudełku najprawdopodobniej znajdziemy tekturowe przegródki. Właśnie taki wariant spotkałem w jednej z moich ulubionych gier tego roku, a mowa tutaj o grze Ziemia od Lucky Duck Games.

Pakowanie po rozrywce wszystkiego do woreczków strunowych było uciążliwe, a pozostawianie komponentów w nich podczas gry mało estetyczne. W związku z tym postanowiłem poszukać rozwiązania. Z pomocą przyszła ekipa reDrewno; to właśnie w ich ofercie znalazłem interesujący mnie insert. Producent na swojej stronie oferuje inserty wykonane z HDF-u oraz ze sklejki. Na pierwszy strzał postawiłem na tenHDF.

HDF –  high-density fibreboard

Z doświadczenia wiem, że drewno nie lubi ciepła, jakie wytwarza się w trakcie jego obróbki. HDF i sklejka w trakcie cięcia nagrzewają się i wytwarzają dość charakterystyczny zapach niczym z zakładów wędzarniczych, mimo tego bardzo go lubię. Dodatkowo po jakimś czasie zapach ten wietrzeje. Podobnie jest w przypadku insertu, który otrzymałem; pachniał on tak, jak wcześniej wspomniałem.

W paczce od producenta otrzymamy porządnie zapakowane formatki wybranego materiału -w moim przypadku 7 formatek HDF- oraz instrukcję zawierającą szczegółowy przewodnik montażu wraz z wykazem elementów na formatkach; tak, aby ułatwić odnajdywanie poszczególnych komponentów niezbędnych do montażu. Jak już wcześniej wspomniałem, reDrewno oferuje inserty wykonane z HDF oraz sklejki, dodatkową opcją dostępną na jest usługa montażu insertu. Przyznam, że zastanawiałem się chwilę nad tą opcją; jednak postanowiłem wykonać montaż osobiście, tak aby móc przekazać pełnię informacji na temat produktu.

Wikol, wikol wszędzie?

W instrukcji montażu od reDrewno -przypominającej mi nieco rysunek techniczny rozstrzelony z okresu, kiedy zdobywałem wiedzę- zawarto informację, iż do montażu niezbędny jest klej typu wikol. Zalecane jest również posiadanie nożyka segmentowego w razie konieczności docięcia elementów, które nie będą wykazywały chęci opuszczenia formatki. Ja w momencie montażu nie posiadałem rzeczonego noża, gdyż skończył się w nim wkład, a ostatni segment był już i tak złamany. Postanowiłem pójść więc na żywioł i sprawdzić jak elementy będą wychodziły z formatek.

Na szczęście nie było z tym większego problemu, a używając odpowiedniego nacisku, nie złamałem żadnego elementu. Wszystkie komponenty wypraski udało się wyjąć bez uszczerbku w HDF.

Wikolu wbrew pozorom starałem się nie nakładać na całych krawędziach klejonych elementów, aby uniknąć jego wyciekania. Myślę, że udało się to wykonać w 80%.  Tam, gdzie dałem za dużo kleju, szybko przecierałem patyczkiem do uszu, aby zebrać jego nadmiar. W teorii nie musiałem tego robić, gdyż zalecany wikol po zaschnięciu staje się przezroczysty, jednak w tym wypadku odezwała się we mnie natura pedanta.

Dodatki, dodatki, dodatki

Patrząc, na dostępną na rynku ofertę dodatkowych elementów do gier planszowych uznaję, że inserty są jednym z lepszych dodatków, jaki możemy sobie zafundować. Bo czy nie lepiej odłożyć komponenty gry do przygotowanego pojemniczka, niż mozolnie chować je do woreczków? Insert zdecydowanie skraca nie tylko czas przygotowania do gry, jak również czas sprzątania po rozgrywce. Wszystkie elementy są odpowiednio posegregowane i opisane. Nie da się pomylić.

Montaż z instrukcją nie sprawi najmniejszego problemu nawet 8 latkowi, jest prosty i poza klejem nie wymaga użycia większych narzędzi -chyba, że czasami będzie trzeba sięgnąć po nożyk.

Podsumowując w kilku żołnierskich słowach, zachęcam do zapoznania się z ciągle rosnącą gamą produktów firmy reDrewno. Poza insertami w ofercie znajdziecie wiele innych rzeczy, które przyczynią się do poniesienia jakości obcowania z planszówką; zaczynając od stojaków i uchwytów na karty, a kończąc na skrzyniach na gry.

 

 

Plusy:

+ insert poprawia wykorzystanie przestrzeni w pudełku,

+ ułatwia i przyspiesza przygotowanie oraz porządkowanie gry,

+ łatwy montaż,

+ przejrzysta instrukcja, z wyraźnym zaznaczeniem na co zwrócić uwagę,

+ możliwość zakupu insertu z HDF lub sklejki,

+ opcja zakupu sklejonego produktu.

Minusy:

– nie znajduję

 

Dziękujemy firmie reDrewno za przekazanie produktu do recenzji

redrewno

 

Ogólna ocena (10/10):

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*