Home | Felietony | Tajemniczy Mikołaj – zaczynamy…

Tajemniczy Mikołaj – zaczynamy…

❍ Reading Time: 3 minutes

Święta Bożego Narodzenia to najfajniejsze święta na świecie (i nie zwracajcie uwagi na głosy jakoby zajączek i pomalowane jajko miały więcej uroku). A jednym z milszych aspektów tych Świąt są oczywiście prezenty – i to nie te, które otrzymujemy, ale te które dajemy. Czas, by przerwa świąteczna przestała się graczom kojarzyć z  okresem gdy zamierają kontakty z przyjaciółmi od planszy i wszyscy usilnie przekonują do gier swoją nie grającą rodzinę. Po dłuższym niż zamierzałem czasie, mam przyjemność ogłosić rozpoczęcie pierwszej polskiej akcji o kryptonimie „Tajemniczy Mikołaj”. Ogólną ideę zabawy opisałem już miesiąc temu – teraz chciałbym przedstawić dokładne zasady oraz przebieg akcji.

Tajemniczym Mikołajem może zostać każdy gracz w Polsce. Niezależnie od tego, czy jest nowicjuszem, weteranem, właścicielem sklepu, czy wydawnictwa, czy lubi grać w strategiczne kobyły, czy w butelkę.

Podczas zabawy będziemy kierowali się następującymi zasadami:

– każdy uczestnik dobrowolnie zgadza się na przechowanie jego danych personalnych podczas akcji oraz na ich przekazanie swojemu Tajemniczemu Mikołajowi
– każdy uczestnik otrzyma jeden adres, na który powinien wysłać (na swój koszt) prezent według sugestii sporządzonych przez obdarowywanego
– w przypadku gdyby gry sugerowane były niedostępne lub przekraczały możliwości finansowe można wysłać inny tytuł(tytuły) kierując się rozsądkiem i swoją oceną gustu obdarowywanego
– prezentem mogą być gry nowe lub używane (ale pod warunkiem, iż są w nienagannym stanie i pamiętając o tym, iż wartość gry używanej jest zwykle niższa niż nowej)
– nie ma żadnych ograniczeń związanych z wartością prezentów, aczkolwiek sugerujemy, by celować w przedział 90-120 PLN
–  organizatorzy akcji nie odpowiadają za jakiekolwiek nieporozumienia, czy nieprawidłowości powstałe w czasie akcji, aczkolwiek dołożymy wszelkich starań, by je na bieżąco wyjaśniać
– akcja jest zabawą i liczymy na życzliwość i uczciwość uczestników
– wszystkie szczegóły związane z akcją (adresy uczestników, wynik losowania itp.) będą znane tylko jednej osobie (Don Simon) i po zakończeniu akcji zostaną usunięte; w związku z tym Don Simon nie bierze udziału w akcji;
– wzięcie udziału w akcji oznacza akceptację powyższych reguł

Mam nadzieję, że powyższe zasady nie zabrzmiały zbyt groźnie – staraliśmy się, by były oczywiste i niekłopotliwe.

Jak wziąć udział w akcji?

zarejestruj się na blogu Games Fanatic (Wasz pseudonim będzie używany w kontaktach na zewnątrz)
– wyślij e-mail zgłoszeniowy na adres mikolaj(at)gamesfanatic.net, zawierający:

temat: Tajemniczy Mikołaj – zgłoszenie
imię i nazwisko,
pseudonim z Games Fanatic,
adres korespondencyjny (tam zostanie wysłany prezent)
link do wishlisty z www.boardgamegeek.com lub (jeśli nie masz profilu na BGG)
list do Tajemniczego Mikołaja, w którym podpowiadasz Mikołajowi jakie gry chciałbyś (chciałabyś) dostać i oczywiście potwierdzasz fakt, iż przez cały rok byłeś(byłaś) grzeczny(-a)

Załoga Games Fanatic już rozpoczęła przygotowania

Załoga Games Fanatic już rozpoczęła przygotowania

By zostać Tajemniczym Mikołajem nie jest zatem konieczne posiadanie konta na BGG, ani znajomość jakiegokolwiek języka obcego.
Lista pozycji sugerowanych (w formie wishlisty lub listu do Mikołaja) powinna liczyć przynajmniej 5 pozycji, które powinny mieścić się w sugerowanym wyżej przedziale wartości i które powinny być możliwie szeroko dostępne. W wypadku gdy gry są zależne językowo proponuje dodać informacje o akceptowanej wersji językowej.

W losowy sposób każdy uczestnik otrzyma swojego Tajemniczego Mikołaja, który ode mnie dostanie e-mailem dane osoby osoby obdarowywanej wraz z linkiem do wishlisty lub listem do Tajemniczego Mikołaja.

Jak wszyscy doskonale wiemy w tę jedną noc Mikołaj jest bardzo zapracowany i nie poradziłby sobie bez swoich Pomocników. Z wielką przyjemnością, dziękując za zaufanie i życzliwość mam przyjemność ogłosić, iż Tajemniczy Mikołajowie również mają Pomocników.

W chwili obecnej Pomocnikami Tajemniczego Mikołaja zgodziły się zostać następujące sklepy:

– Sklep REBEL, który udzieli każdemu Tajemniczemu Mikołajowi rabat w wysokości 5 %
– Sklep DRAGONUS, który udzieli każdemu Tajemniczemu Mikołajowi rabat w wysokości 5 %
– Sklep WARGAMER, który udzieli każdemu Tajemniczemu Mikołajowi rabat w wysokości 10 %
– Sklep HOBBIT.NET.PL, – który udzieli każdemu Tajemniczemu Mikołajowi rabat w wysokości 10 %

Wszelkie informacje o sposobie otrzymania rabatu każdy Tajemniczy Mikołaj dostanie ode mnie e-mailem.
Lista Pomocników Tajemniczego Mikołaja nie jest zamknięta – w wypadku, gdy ulegnie rozszerzeniu nie omieszkam Was o tym poinformować.

Ostatnia ważna informacja to terminy.
Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 01 GRUDNIA 2008(włącznie).
Do 04 grudnia 2008 każdy uczestnik otrzyma e-maila z danymi adresata oraz informacją o sposobie realizacji zniżek.
Do 15 grudnia 2008 każdy powinien wysłać prezent (osobiście lub za pomocą Pomocnika Tajemniczego Mikołaja).
24/25 grudnia 2008 (w zależności od zwyczajów), przy choince, każdy powinien otworzyć swój prezent.
Do 10 stycznia 2009 każdy powinien przesłać na adres mikolaj(at)gamesfanatic.net potwierdzenie, iż otrzymał prezent. Opcjonalnie proponuję, by dodatkowo dołączyć informację, co było tym prezentem – dzięki temu będę mógł zrobić różne ciekawe (anonimowe) zestawienia. Wszelkie dołączone podziękowania dla Tajemniczego Mikołaja zostaną mu przekazane :-).

Tajemniczy Mikołaj z fanką - warto się zapisać...

Tajemniczy Mikołaj z fanką - warto się zapisać...

W przypadku jakichkolwiek pytań piszcie na adres donsimon(at)gamesfanatic.net.

Jakiekolwiek sugestie i propozycje dotyczące akcji zawsze będą mile widziane. Wszelkie zmiany będą opisywane na blogu Games Fanatic.

Zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w zabawie – wszyscy wiemy, że otrzymanie wymarzonej gry nie zawsze jest łatwe. A Tajemniczy Mikołaj jest przecież graczem…

10 komentarzy

  1. Dzięki, że to organizujesz :) lecę się zapisać.

  2. Waffel – jestes pierwszy :-). Ale przypominam o wszystkich niezbednych danych, ktore powinny zostac umieszczone w e-mailu zglaszajacym (imie i nazwisko, nick z Games Fanatic, adres, link do wishlisty lub list do Mikolaja). Twoj ma niestety pewne braki ;-).

  3. Yeah :) Jednak ruszylo. Pisze sie na pewno, tylko uzupelnie wishliste :D

  4. Świetny pomysł a Boże Narodzenie to najlepsze ze świat :P

  5. coś link do BGG jest źle podany ;) Akcja super :)

  6. Poprawione – dzieki za czujnosc.

  7. Dziękuję za kolejne zgłoszenia. Wszyscy, którzy wyrazili chęć zostania Tajemniczym Mikołajem właśnie powinni dostać potwierdzenie zgłoszenia.
    Od tej pory będę się starał codziennie rano lub wieczorem wysyłać potwierdzenia do wszystkich nowych Mikołajów. Jeśli nie otrzymałeś wiadomości, a minęły już 2 dni – pisz na adres donsimon(at)gamesfanatic.net.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*