Home / Artykuły / Na radarze / Birds on a Wire – przerywnik dla miłośników WN?

Birds on a Wire – przerywnik dla miłośników WN?

Wydawnictwo Gryphon Games zapowiedziało na marzec/kwiecień premierę gry Birds on a Wire autorstwa Careya Graysona. W bazie BGG jest jeden tytuł tego Autora – abstrakcyjna gra kafelkowa 24/7 The Game – mało znana ale nieźle oceniana przez uzytkowników. W nowej grze każdy z 2-5 graczy będzie umieszczał losowane z woreczka żetony przedstawiające ptaki na swoich 3 liniach wysokiego napięcia. Na każdej linii będzie miejsce dla 4 pierzastych lotników. Zamiast na jednej ze swoich linii gracz będzie mógł również umieścić wylosowanego ptaka na siatce przedstawiającej niebo. Jeśli skorzysta z takiej możliwości będzie mógł spasować lub wylosować kolejny żeton z obowiązkiem umieszczenia go na energetycznej linii. Gracze starać się będą tak rozmieszczać ptasie żetony na swoich liniach żeby tworzyły zestawy podobne do tych z gry Set. Wszystkie ptaszyska, posiadające kolor i kształt, powinny mieć te atrybuty jednakowe lub różne. Gdy gracz zapełni linię nieba wszystkie ptaki z tej linii polecą wokół stołu dając graczom możliwość zatrzymania jednego z nich lub spasowania. Gracze za zapełnienie linii będą mogli zdobywać specjalne żetony umożliwiające wystraszenie ptaków z linii wysokiego napięcia dowolnego z przeciwników. Takie wystraszone ptaki polecą wokół stołu szukając nowych miejsc do wylądowania. Gra skończy się gdy którykolwiek z graczy zapełni wszystkie 12 miejsc na swoich liniach energetycznych. Zwycięzcą będzie ten kto zdobędzie najwięcej punktów za zgromadzone zestawy i wystraszone ptaki. Ze względu na tematykę i prostotę zasad sądzę, że Birds on a Wire może być fajną planszówką do grania z dziećmi ewentualnie odpowiednim tematycznie przerywnikiem pomiędzy dwoma ciężkimi rozgrywkami Wysokiego Napięcia.

4 komentarze

 1. Avatar

  Przed każdą rozgrywką obowiązkowo trzeba obejrzeć filmik For The Birds Pixar`a :)

 2. Avatar

  albo Ptaki Hitchcocka

 3. Avatar

  No to ktoś miał pomysł:)
  Ja bym jeszcze dodał w dodatku ptasiora który paskudzi na wire przeciwnika niszcząc tym samym jedno miejsce:))))Tak coby dodać nutę negatywnej interakcji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sklep z grami planszowymi planszomania.pl
x

Check Also

Gry z Essen już u redaktorów GF!

No i zaczęło się wielkie testowanie! Pierwsze planszówkowe nowości z targów Spiel’14 spłynęły już do Polski. W różnych zakątkach kraju gracze skwapliwie przystąpili do rozgrywek w najgorętsze tytuły tegorocznego Essen. Oczywiście wszyscy rzucili się na „nowego Wallace’a”, „nowego Felda” czy innego „nowego Rosenberga”. My… również :) ALE oprócz tego mamy do zrecenzowania ponad 40 innych tytułów, debiutujących w tym roku. Sami jesteśmy ciekawi, czy wśród nich kryją się jakieś niezauważone do tej pory perełki. Zapraszamy do przeglądu gier z Essen, nad recenzjami których zaczynamy właśnie pracę. Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap