Home / Wiadomości / Aktualności / Gra roku dla dzieci 2011

Gra roku dla dzieci 2011

W roku 1989 w Niemczech, po raz pierwszy wybrano grę roku dla dzieci. Większość tytułów raczej nie jest znana w Polsce, jednak wydawnictwa są kojarzone, choćby: Ravensburger, Haba i Zoch. W tym roku główną nagrodę w kategorii gier dla dzieci, zdobyła gra wydawnictwa Zoch  p.t. „Da ist der Wurm drin”. Jest to już druga nagroda dla produktu tego wydawnictwa. Wcześniej nagrodę zdobyły znane u nas „Skubane kurczaki”.

„Da ist der Wurm drin” to gra dla dzieci od 4 roku życia. Wykorzystując podwójną kolorową planszę i wijące się w niej, jak w ziemi, robaczki, dzieci w bardzo łatwy sposób uczą się oceniać różnice w długości, odległości i szybkości. Gra jest bardzo pomysłowa i kolorowa, ma walory edukacyjne i przyciąga uwagę nie tylko dzieci. Zapraszam do oglądnięcia filmiku prezentującego tę grę, niestety w języku niemieckim.

Zwycięska gra

 

[youtube kD8JI8RpTFM]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sklep z grami planszowymi planszomania.pl
x

Check Also

Pyrkonowy Targ Letni – fotostory

Od 30 listopada 2019 r. kiedy to miały miejsce Planszówki na Narodowym, nie byłem na żadnej planszówkowej imprezie. Na Pyrkonowe Targi Letnie czekałem więc z jednej strony z wielkimi nadziejami, z drugiej jednak też z niemałą obawą. PTL miały być bowiem jedynie namiastką corocznego Festiwalu Fantastyki. Cóż, z pewnością rozmach tego wydarzenia był dużo mniejszy, ale ci co byli (w tym ja) na pewno nie mieli czego żałować. Dlaczego? Zobaczcie sami. Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap