Home / Wiadomości / Nagrody / Spiel, Kennerspiel i Kinderspiel des Jahres 2014 rozdane

Spiel, Kennerspiel i Kinderspiel des Jahres 2014 rozdane

xlogoDzisiejszym rankiem planszówkowy świat obiegła wiadomość na temat zwycięzców najbardziej prestiżowych nagród w branży. Kto w tym roku zgarnął poszczególne nagrody?

Nagroda Spiel des Jahres 2014  powędrowała do Camel Up , którego autorem jest Steffen Bogen. Jak już pewnie dobrze wiecie, tytuł ten ukaże się u nas pod tytułem Przebiegłe Wielbłądy a Games Fanatic jest dumnym patronem tej gry. Gratulujemy  Lucrum Games dobrego nosa do wyboru swojego debiutu na rynku polskim.

Spiel des Jahres 2014

Spiel des Jahres 2014

Kolejna nagroda Kennerspiel des Jahres 2014 otrzymała gra Istanbul autorstwa zasłużonego w branży Rüdigera Dorna. Co ciekawe nasi czytelnicy mają kompletnie inne zdanie niż niemieccy jurorzy. W naszej małe sondzie przeprowadzonej po ogłoszeniu wyników w które wzięło kilkadziesiąt osób, to był tytuł, który otrzymał najmniej głosów. Na pierwszym miejscu znalazło się Rokoko, na drugim Concordia.  A Istanbul coś czuje, że znajdzie szybko polskiego wydawcę, a być może już ma…

Kennerspiel des Jahres 2014

Kennerspiel des Jahres 2014

W ostatniej kategorii Kinderspiel des Jahres 2014, nagroda powędrowała do tytułu z fluorescencyjnymi duszkami czyli Geister, Geister, Schatzsuchmeister! Gra ukazała się nakładem wydawnictwa Mattel, tak więc są duże szanse, na zobaczenie gry również na naszych półkach sklepowych.

 Kinderspiel des Jahres 2014

Kinderspiel des Jahres 2014

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Deutscher Spielepreis 2014

Jak co roku we wrześniu poznajemy laureatów nagrody Deutscher Spielepreis, która będzie wręczona na targach SPIEL w Essen (to już za nieco ponad cztery tygodnie!!!).  Nagroda ta jest przyznawana przez organizatora czyli Friedhelm Merz Verlag. Głowną nagrodę otrzymał tytuł Russian Railroads czyli po naszemu Rosyjskie Koleje wydany w Polsce przez wydawnictwo Bard.