Home | Wiadomości | Na radarze | Pirates vs. Dinosaurs – na radarze

Pirates vs. Dinosaurs – na radarze

Pirates vs DinosaursJeśli ujrzawszy okładkę zdecydowaliście się nie rozwijać tego wpisu w przekonaniu, że przestawiona gra jest tytułem dla dzieci, to się grubo mylicie. Autorem jest nie kto inny jak Richard Launius, znany jako twórca Horroru w Arkham i Znaku Starszych Bogów, a Piraci kontra Dinozaury to rozrywka przeznaczona od lat 11. A spytajcie, któregokolwiek 11-latka, czy jest jeszcze dzieckiem!

Osobiście w tytuły Launiusa nie grywam i rzeczonej nowinki na swoim własnym radarze nie mam, ale uznałam, że warto wspomnieć, iż na kickstarterze „wisi” nowa pozycja tego autora.

W kwestii mechaniki będziemy mieli do czynienia z kośćmi, zarządzaniem kartami, specjalnymi umiejętnościami graczy oraz nie obcy będzie nam element pamięciowy. W sieci dostępna jest przed-finalna  instrukcja, a w skrócie przebieg rozgrywki wygląda następująco: gracze kierują bezwględnymi załogami pirackimi, które na pewnej tajemniczej wyspie poszukują ukrytego skarbu. Gra składa się generalnie z etapów, w trakcie których wpierw będziemy kompletować załogę, potem szukać skarbu, a na końcu go wykopywać. W komentarzach znalazło się trochę narzekań na losowość szczególnie ostatniego etapu, ale autor na wszystko ma odpowiedź. Ostatecznie, nie jest to strategiczny mózgożer.

Plansza (fot. Josh Cappel)

Plansza (fot. Josh Cappel)

Piraci (fot. Josh Cappel)

Piraci po kawie i przed  (fot. Josh Cappel)

Smaczku (?) dodaje otoczka fabularna, która wprowadza też między graczy bezpośrednią interakcję w postaci kart wydarzeń, m.in dinozaurów zamieszkujących ową wyspę skarbów. Gady najwidoczniej przegapiły meteoryt, który swego czasu spadł na Ziemię i nie wiedzą, że powinny były wyginąć. Zajmują się więc uprzykrzaniem życia piratom, których nieproszona wizyta wcale, ale to wcale im się nie podoba.

Jeśli kto ciekaw szczegółów odnośnie tej heroicznej potyczki – odsyłam jeszcze raz do lektury instrukcji :)

Karty wydarzeń: nie tylko dinozaury plączą się po wyspie i nie tylko złe rzeczy mogą się poszukiwaczom przytrafić (fot. Josh Cappel)

Karty wydarzeń: nie tylko dinozaury plączą się po wyspie i nie tylko złe rzeczy mogą się poszukiwaczom przytrafić (fot. Josh Cappel)

 

Przed wyprawą można się dozbroić takżę w jeden z tych klasycznych gadżetów prawdziwego pirata (fot. Josh Cappel)

Przed wyprawą można się dozbroić także w jeden z tych klasycznych gadżetów prawdziwego pirata (fot. Josh Cappel)

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*