Home / Targi w Essen / Essen 2012 / Krótko o grze – Legends of Andor

Krótko o grze – Legends of Andor

Legends of AndorNie wiem, czy wiecie, ale znany ilustrator gier, Michael Menzel, zaprezentował na ubiegłorocznych targach w Essen swoją debiutancką grę – Legends of Andor. To musiało kiedyś nastąpić, przecież nikomu bezkarnie nie uchodzi ciągłe przebywanie w towarzystwie pełnych pomysłów projektantów planszówek i do tego namacalne z nimi obcowanie, obserwowanie procesu twórczego i dokładanie do niego swojej ważnej cegiełki. 

Legendy Andoru to kooperacyjna gra przygodowa dla 2 – 4 graczy, w której grupa bohaterów / bohaterek (dwustronne plansze graczy) musi wytrzebić hordy złych z pewnego królestwa. Oczywiście, jak należy przewidywać, całość utrzymana jest po pierwsze w klimatach fantasy, po drugie okraszona pięknymi grafikami autora.

Jedna strona planszy

Jedna strona planszy (fot. FAAx 87)

W grze można się zmierzyć z 5 scenariuszami (zapewne będzie ich przybywać), jednakże  w każdym nieugięte potworki maszerują na zamek, a bohaterowie dwoją się troją i czworzą, aby ten zgubny pochód zatrzymać. Mechnicznie, Menzel pokusił się o pewną jakby nowinkę, która też mi kiedyś świtała w głowie (ciągle ktoś kradnie mi pomysły! ;p). Otóż w trakcie postępu przygody gracze tworzą historię poprzez dociąganie kart legendy, która zarówno wprowadza jakieś wydarzenia, jak i tworzy spójną opowieść.

Druga strona planszy (fot. FAAx 87)

Druga strona planszy (fot. FAAx 87)

Gra będzie na pewno piękna, a czy grywalna – czas pokaże. Ostatecznie, nie do wszystkiego trzeba mieć talent. Lecz pojawienie się czterech małych dodatków zwiastuje, że debiutant nie da łatwo za wygraną ;)

Plansza bohatera płci męskiej (fot. Libůrek Nývltů)

Plansza bohatera płci męskiej (fot. Libůrek Nývltů)

Kluczowy zamek 3D (fot. Stefan Kaiser)

Kluczowy zamek 3D (fot. Stefan Kaiser)

 

Hej ho! Hej ho! Na qwesta by się szło... (fot. Laszlo Molnar)

Hej ho! Hej ho! Na qwesta by się szło… (fot. Laszlo Molnar)

Dumny oj... autor (fot. Henk Rolleman)

Dumny oj… autor (fot. Henk Rolleman)

3 komentarze

  1. Avatar

    Plansze wyglądają bardzo klimatycznie i mają świetną grafikę. Czekam na pierwsze recenzje :)

  2. Avatar

    Recenzji i opinii powinno sie pojawić dosyć dużo, gdyż gra zostanie wydana w wersji angielskiej przez FFG i od połowy lutego powinna być już dostępna w Polsce.

  3. Avatar

    gra jest dostępna w języku angielskim od połowy listopada…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sklep z grami planszowymi planszomania.pl
x

Check Also

Gry z Essen już u redaktorów GF!

No i zaczęło się wielkie testowanie! Pierwsze planszówkowe nowości z targów Spiel’14 spłynęły już do Polski. W różnych zakątkach kraju gracze skwapliwie przystąpili do rozgrywek w najgorętsze tytuły tegorocznego Essen. Oczywiście wszyscy rzucili się na „nowego Wallace’a”, „nowego Felda” czy innego „nowego Rosenberga”. My… również :) ALE oprócz tego mamy do zrecenzowania ponad 40 innych tytułów, debiutujących w tym roku. Sami jesteśmy ciekawi, czy wśród nich kryją się jakieś niezauważone do tej pory perełki. Zapraszamy do przeglądu gier z Essen, nad recenzjami których zaczynamy właśnie pracę. Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap