Home | Wiadomości | 10-lecie GF | 10 lat Games Fanatic

10 lat Games Fanatic

❍ Reading Time: 3 minutes

GamesFanatic10L_3Dzisiaj w kalendarzu wyjątkowa data – oto mija 10. rocznica istnienia naszego serwisu!  Technicznie rzecz biorąc, 10 lat temu zadebiutował serwis www.gry-planszowe.pl, powstały z inicjatywy Artura Jedlińskiego 'Nataniela’. Dwa lata później Marek Pańczyk 'Pancho’ zaczął pisać swój blog pod poniższym adresem. Z czasem obie strony postanowiły połączyć siły, i tym sposobem na Games Fanatic, spadkobiercy gier-planszowych.pl, możecie przeglądać dorobek obu serwisów z całych 10 lat. Taka rocznica oczywiście zobowiązuje, a my od zobowiązań nie zwykliśmy uciekać. Z okazji tego specjalnego jubileuszu przygotowaliśmy dla Was wiele specjalnych niespodzianek.

Podziękowania

Zanim o niespodziankach, pozwólcie jednak, że rozpocznę od podziękowań.

Przede wszystkim dziękujemy wszystkim naszym Czytelnikom. Były dla Games Fanatic czasy lepsze, były też czasy nieco gorsze, ale zawsze odwiedzało nas przynajmniej kilka tysięcy osób w miesiącu. Dziękujemy, że z nami jesteście. Mamy nadzieje, że niedawny renesans GF spełnił Wasze oczekiwania. Zachęcamy też do polubienia naszego profilu na Facebooku – zresztą, jak można nas nie lubić za te 10 lat pisania o grach! ;)

Dziękujemy również wszystkim wydawnictwom. Z niektórymi współpracujemy odkąd sięgamy pamięcią, z innymi dopiero od kilku miesięcy. Cieszymy się, że rynek rozwija się dynamicznie, a grono wydawców rośnie. Liczymy na kolejne wspólne lata, wypełnione graniem w coraz lepsze, coraz doskonalsze planszówki, ukazujące się Waszym staraniem.

Dziękujemy też nadzwyczaj szerokiemu gronu osób, które przewinęły się przez redakcję g-p.pl i GF przez te 10 lat. Część z Was zajmuje się teraz zupełnie nieplanszówkowymi sprawami, inni piszą o grach w nowych serwisach i blogach. Każdy z Was pchał ten GamesFanatikowy wózek przez pewien czas i to jest dzisiaj również Wasze święto, i Wasza zasługa, że tak daleko dojechaliśmy. Co więcej, dzięki Waszej pracy możemy dzisiaj pochwalić się potężnym zasobem tekstów, świetnie obrazującym rozwój planszówek w Polsce.

Ja osobiście szczególnie dziękuję tym osobom, które obecnie poświęcają swój wolny czas na pracę przy serwisie. Wasza (a właściwie nasza!) aktywność, energia i pasja jest widoczna w każdym publikowanym na GF tekście.

Prośba

Ku niespodziankom zbliżamy się z prędkością światła, ale wcześniej mamy do Was prośbę, Drodzy Czytelnicy. Przygotowaliśmy specjalną ankietę, by dowiedzieć się nieco więcej o Was, i o tym, jak postrzegacie nasz serwis. Ankietę znajdziecie TUTAJ. Prosimy o jej wypełnienie do 11 czerwca. Dlaczego do tego dnia? Ano dlatego, że wypełnienie ankiety pozwala otrzymać dodatkową szansę na główną wygraną w jubileuszowym konkursie. A skoro już wspomniałem o konkursie, no to pora wreszcie na…

Niespodzianki!

Pierwszą i w sumie chyba najważniejszą, zauważyliście już sami. Zapewne nowe logo (autorstwa Łukasza Kowala) oraz nowe szaty graficzne będą miały swoich zwolenników i przeciwników. Mamy jednak nadzieje, że tych pierwszych znajdzie się więcej i nowy Games Fanatic przypadnie Wam do gustu równie mocno, jak nam. Logo kojarzy się słusznie z Supermanem, bo my chcemy robić w dalszym ciągu planszówkowy Superserwis!

Druga niespodzianka, to okolicznościowe felietony. Namówiliśmy kilka osób związanych z GF na wspomnienia z dawnych lat, osobiste refleksje i… nie tylko! Dla tych Czytelników, którzy z GF są od dawna, będzie to ciekawa okazja do przypomnienia sobie własnych początków w planszówkowym światku, a i nowych zainteresować powinien ten powrót do przeszłości.

Trzecią niespodzianką jest… Konkurs Rocznicowy Games Fanatic (regulamin). Zaprosiliśmy do współpracy najważniejsze polskie wydawnictwa. Dzięki ich wsparciu będziecie mogli wziąć udział w zabawie trwającej przez cały miesiąc. Czeka Was 12 konkursów, w których możecie wygrać prawie 40 gier. Począwszy od jutra, co trzeci dzień zadamy Wam 3 pytania. Na odpowiedzi będziecie mieli czas do godziny 23.59 dnia następnego. Kolejne konkursy będą związane z poszczególnymi wydawnictwami. Nagrodą za udzielnie prawidłowych odpowiedzi na wszystkie trzy pytania będzie udział w losowaniu nagród, ufundowanych przez dane wydawnictwo.

Swoją wiedzę, będziecie mogli sprawdzić dzięki następującym wydawnictwom:

bard egmont fgh
foxgames g3 galakta
granna hobbity lacerta
phalanx portal rebel

 

Ale to nie koniec!!!

Dodatkowo, udzielnie prawidłowych odpowiedzi będzie równoznaczne z otrzymaniem 1 losu w konkursie finałowym, wieńczącym całą zabawę. W ten sposób uzyskacie nawet 12 losów, czyli mocno zwiększycie swoje szanse na wygraną w losowaniu. Kolejny, 13 los, otrzymacie za wypełnienie wspomnianej już ANKIETY.

Nagroda finałowa jest bardzo szczególna. Panie, Panowie… Przed Wami jubileuszowe wydanie TICKET TO RIDE! Nie mogło być inaczej, skoro ten klasyczny już tytuł jest naszym rówieśnikiem i obchodzi w tym roku swój własny jubileusz – 10. rocznicę wydania.

Nagroda główna

Nagroda główna

 

Myślicie, że to już koniec niespodzianek? Ha – a właśnie, że nie!

Namówiliśmy bowiem do współpracy 10 sklepów, które łącznie ufundowały dla Was ponad 50 kodów rabatowych.  Będą one rozlosowane wśród osób, którym nie udało się wygrać w konkursach poszczególnych wydawnictw.

Dziękujemy następującym sklepom za przyłączenie się do naszej zabawy:

bard dragonus
grajfer hobbity
planszak planszomania
planszostrefa planszoweczka
rebel 3trole

 

No, to by było na tyle. Nowy wygląd, felietony jubileuszowe, liczne konkursy… Do tego rzecz jasna normalnie publikować będziemy recenzje, newsy czy inne teksty. Będzie się działo! Zatem nie pozostaje nam nic innego, jak życzyć Wam miłej lektury i powodzenia w konkursach!

A my tymczasem idziemy otwierać szampany. W końcu nie co dzień zdarza się dzień, w którym… GAMES FANATIC ŚWIĘTUJE 10 LAT, prawda? :)

 

11 komentarzy

 1. Na razie oczopląsów dostałem. Ale może się przyzwyczaję.

 2. Może to od fajerwerków…? ;)

 3. Nowa szata graficzna całkiem przyjemna. Mam tylko jedną prośbę: czy odsyłacz „Czytaj więcej” pod każdym z artykułów na stronie głównej mógłby być po prawej stronie, zamiast tuż przy społecznościówkach?

 4. @cezner: Zawsze tak mam kiedy stronka którą często odwiedzam zmienia layout. Zawsze mi to przeszkadza na początku. Ale prawda jest taka, że gdyby co pewien czas takich kroków nie podejmować, to mogłoby wyglądać na przykład tak:
  http://web.archive.org/web/20000301200314/http://www.onet.pl/

 5. Nowy layout świetny, ale header z samym logiem trochę łyso wygląda – może jakiś kolaż z okładek by tam wstawić? ;)

 6. Tam jest baner z ankietą. Widocznie się u Ciebie nie ładuje (na moim domowym kompie też nie, zresztą).

  No cóż – mamy jeszcze trochę problemów technicznych z tym layoutem :/

 7. Wywalcie te paseczki w kratkę po lewej i po prawej stronie. Zobaczycie, że będzie dużo lepiej ;).

 8. @Odi: Faktycznie, pod Chrome się ładuje, a pod jedyną słuszną Opera już niestety nie…

 9. Tam jest baner z ankietą. Widocznie się u Ciebie nie ładuje (na moim domowym kompie też nie, zresztą).

  No cóż – mamy jeszcze trochę problemów technicznych z tym layoutem :/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*