Home | Wiadomości | 10-lecie GF | Konkurs Rocznicowy GF – Bard

Konkurs Rocznicowy GF – Bard

bardplStartujemy zatem z obiecanym Konkursem Rocznicowym Games Fanatic. Na pierwszy ogień idzie wydawnictwo Bard. Przypominamy, że jest to pierwszy z serii 12 konkursów, które będą odbywać się co trzy dni na naszej stronie. Przesłanie poprawnych odpowiedzi w danym konkursie skutkuje nie tylko wzięciem udziału w losowaniu nagród ufundowanych przez wybrane wydawnictwo, ale także w losowaniu nagrody głównej oraz kuponów rabatowych do 10 sklepów z planszówkami.

Dzisiejszy konkurs to bardziej zadania ułożone przez WRSa. Nagrody od Wydawnictwa Bard zostaną  wylosowane wśród 10 osób, które zdobędą najwyższy wynik.
Zaś los do nagrody głównej otrzymają wszystkie osobie, które zdobędą co najmniej 10 punktów.

Oto zadania:

1. Ułóż jak najwięcej tytułów gier planszowych wykorzystując litery: WYDAWNICTWOBARD
Nie uwzględniamy dodatków. Jeśli gra ma polską wersję, to nie uwzględniamy oryginalnej, obcojęzycznej  nazwy (np. Power Grid nie może być, ale Wysokie Napięcie owszem tak –  chociaż nie w tym zadaniu, bo brak liter). Każdy tytuł to 1 pkt.

2. Jak w Familiadzie… „Kiedy wybuchła II wojna światowa? W 1939 r. – Tak,  ale to nie jest najwyżej punktowana odpowiedź!” Które 5 gier wydanych przez Wydawnictwo Bard oceniasz najwyżej?
Osoby, które poprawnie wytypują pierwszą piątke wskazaną przez uczestników  konkursu zdobędą punkty.1 pkt za trafienie tytułu, 3 pkty za trafienie tytułu i jego miejsca w piątce! Razem do zdobycia 15 pktów.

3. Carcassonne to sztandarowa seria Wydawnictwa Bard. Mnóstwo dodatków zapewnia tej serii wieczną młodość. Niektóre dodatki wykorzystują wzajemnie swoje cechy. Przykładem są m.in. magiczne portale i karczmy.
Na ilu kaflach oraz w jakich dodatkach występują te lokacje (magiczne portale i karczmy) poza dodatkami, które je wprowadzają? (przykładowa odpowiedź związana z wulkanami – 1 kafel z dodatku Rzeka). 1 pkt za każdy poprawnie wskazany kafel.

Do wygrania zaś gorące nowości:

1989

1 egzemplarz 1989: Jesień Narodów

russian

1 egzemplarza Koleje Rosyjskie

Owce i Wzgórza small box 3D

3 egzemplarze Carcassonne – Owce i Wzgórza

Odpowiedzi prosimy przesyłać przez niniejszy formularz.

Na odpowiedzi czekamy do jutro do godziny 23.59. Ogłoszenie wyników następnego dnia, jak tylko uda nam się przebrnąć przez stos odpowiedzi.

Regulamin konkursu

 

 

15 komentarzy

 1. Czy w pytaniu pierwszym mamy do dyspozycji litery występujące w nazwie i to ograniczony zbiór?
  Innymi słowy czy np. literę B można użyć tylko raz?

 2. [one_fifth_last]Litery można wykorzystać tylko tyle razy ile pojawiają się w nazwie. Dla przykładu B tylko raz.

 3. Czy można dołączyć komentarz do udzielanych odpowiedzi (np. do mniej znanych gier wrzucenie linka do BGG lub wydawnictwa, które ją wydało)? Czy formularz to przełknie?

 4. Można ale wtedy nie przedzielać tego przecinkami. Przecinki mają po prostu dzielić poszczególne gry, czy to będzie sama nazwa, czy też nazwa z komentarzem czy z czymś jeszcze.

 5. Rafal_Kruczek

  Oryginalna nazwa Wysokiego Napięcia to Funkenschlag :)

 6. W sumie nie wiem czy w ogóle warto jakiś komentarz wstawiać przy nazwiegry, bo i tak większość użyje bazy BGG, a tam wybór tytułów nie wydanych u nas jest ogromny

 7. Czyli tytuł Bora Bora odpada. ;)

 8. Aha – przecinek jako separator to kiepski pomysł, gdyż występuje czasem w tytułach gier lub dodatków (np. Carcassonne: Bridges, Castles, and Bazaars). Zdecydowanie lepszym pomysłem byłby średnik.

 9. no właśnie, jak już jesteśmy przy znakach interpunkcyjnych, to jeśli w skład nazwy wchodzi jakiś znak typu kropka, przecinek, wykrzyknik czy znak zapytania to można go „dodać” czy nie bo nie ma go w „zestawie” liter

 10. Romeck masz rację, ale jak już poszło to musi zostać. Z tej racji prosimy jednak unikać przecinków jak występuje w nazwie. Nie spowoduje to jakieś dyskwalifikacji za błędna nazwę czy coś podobnego.
  Można dodawać inne znaki interpunkcyjne.

 11. Ja już swoją odpowiedź wysłałem i znaków interpunkcyjnych nie używałem (nie ma takowych w podanym ciągu), więc może nie zmieniajmy zasad w połowie gry? ;)

 12. Rafal_Kruczek

  Jaki jest harmonogram nastepnych etapów konkursu?
  Mam prośbe do Organizatorów żeby deadline’y na odpowiedzi podawać z datą – „jutro” czasami moze być źle zrozumiane.

 13. @Rafal_Kruczek
  bo to był przykład nazwy obcojęzycznej ;), a nie oryginalnej.

 14. Rafal_Kruczek

  @WRS
  Nie rozumiem czemu nawiązujesz do mojego znania które było prawdziwym zdaniem oznajmującym. :)
  Ale skoro temat rozróznienia jest poruszony to rozumiem, że jesli gra nie była wydana w Polsce do dopuszczalna by była jej nazwa w dowolnym języku? Znowu zmiana zasad, tym razem juz po terminie?

 15. napinka na zasady jak na forum na niejasną instrukcję :|
  a miała być miła zabawa :D

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*