Home | Wiadomości | Zapowiedzi | Imperial Settlers czyli osadnicy z 51stanu

Imperial Settlers czyli osadnicy z 51stanu

❍ Reading Time: 2 minutes

pic2000680_mdIgnacy Trzewiczek nie zwalnia tempa i także w tym roku szykuje dla nas nie jedną grę. Już od dwóch tygodni można oglądać na BGG okładkę zapowiedzianej gry czyli Imperial Settlers. Póki co nie wiele można o grze powiedzieć, bo testerzy nie puszczają pary z ust a autor także dużo na razie o niej nie mówi. Coś tam jednak udało się nam od niego wyciągnąć. To co wiemy, że gra rdzeń swojej mechaniki czerpie z 51 stanu i jego dodatków. Tym razem zamiast klimatów postapokaliptycznych mamy nawiązanie do komputerowej klasyki, czyli starcie czterech frakcji: Rzymian, Barbarzyńców, Egipcjan i Japończyków. W czasie gry wznosimy rożne budynki, do których będziemy wysłać swoich pracowników by powiększać skarbiec, zbierać zasoby czy rekrutować wojowników. Sercem gry jak w poprzednikach będą karty i ich specjalne zdolności. Po doświadczeniach z ikonkami w ostatnich grach, wydawnictwo jednak stawiam tym razem na tekst. Tak wiec podobnie jak w przypadku Dziedzictwa będziemy mieć wyjaśnione akcje w ojczystym języku na każdej karcie. Koniec z zapamiętywanie morza ikonek.  Od strony mechaniki w porównaniu z poprzednikami gra ma być prostsza i szybsza. Choć liczba możliwych akcji jest podobna to jednak zniknęły limity  i ograniczenia, które sprawiały trudności graczom.Wbrew temu co teraz możecie przeczytać na BGG gra ma być przeznaczona od 1 do 4 graczy. Wariant solo ma polegać na grze przeciwko specjalnej talii symulującej zachowanie i cele wirtualnego gracza. Czas gry to 25 minut na gracza.

Testy trwają

Testy trwają jak widać na Twitterze

Więcej o grze dowiemy się na początku wakacji bo gra szykowana jest na GenCon (14-17 sierpnia w Indianapolis) czyli największe wydarzenie planszówkowe w Stanach Zjednoczonych czyli takiem amerykańskie Essen. W zeszłym roku zjechało się na nie niecałe 50 tysięcy graczy.  To będzie pierwszy raz, kiedy to wydawnictwo Portal pojedzie tam ze swoim stoiskiem.  Zresztą to chyba pierwsze polskie wydawnictwo,  które zdecydowało się na wizytę za oceanem na tej imprezie. Tak więc chyba w ten sposób tworzy się historia.

Polscy gracze zaś będą mieli okazję pograć w prototyp na Portalkonie w lipcu. Jak dobrze pójdzie to pod koniec sierpnia także ukaże się polskie wydanie tej gry. Pytanie tylko pod jakim tytułem, bo oryginalny z tego co nam wiadomo nie zostanie.

3 komentarze

  1. „specjalnej tali symulujące zachowanie” – to chyba z poniedziałkowego niewyspania, prawda? :)

  2. „Póki co nie wiele można o grze powiedzieć, bo testerzy nie puszczają pary z ust a autor także dużo na razie o niej nie mówi. Coś tam jednak udało się nam od niego wyciągnąć.” – co się udało wyciągnąć? Bo nie przeczytałem nic czego wcześniej bym z sieci nie wiedział :P.

  3. Oj tak poniedziałki rano to ciężki czas :-). Nie ma tego dużo ale kilka nowych informacji jest choćby o braku ikonek, co dla mnie już jest dużym plusem. Spróbuj Arturze dla nas wyciągnąć więcej, może się uda :-)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*