Home / Wiadomości / Wydarzenia / XXV edycja Pionka za nami. Było gorąco!

XXV edycja Pionka za nami. Było gorąco!

W tydzień po jubileuszowym 25. Pionku publikujemy relację z tego mega-fajnego wydarzenia. Był to pierwszy raz, gdy Pionek odbył się w hali widowiskowo – sportowej zabrzańskiego MOSiRu przy ulicy Matejki. Dobra lokalizacja, bo niemal przy samym zjeździe z trasy szybkiego ruchu. Hala większa niż znana z kilku ostatnich edycji sala gimnastyczna przy ul. Kozielskiego w Gliwicach, po raz pierwszy widziałam też służby porządkowe, kilka koszów na śmieci i specjalny „pionkowy” bar z meksykańskim jedzeniem na kółkach (zupa była niedobra, ale przynajmniej gorąca ;) Impreza zaplanowana i zrealizowana z rozmachem. Ba, było nawet porządne nagłośnienie! Pierwszy raz w historii Pionka słyszałam nadawane ogłoszenia ;)

Ja oczywiście pojechałam na Pionka po raz enty (jeżdżę niemal nieprzerwanie od 2008 roku), aby się zsocjalizować. Co prawda zawsze gram z tym samym kolegą (z którym na Pionka zresztą przyjeżdżam), ale przynajmniej mamy wokół siebie innych ludzi i czasem im nawet powiemy „cześć” ;) Poznałam dwie nowe gry (ciężkich Tajniaków i filerka The Gallerist), spotkałam się z kolegami z Redakcji (WRS, KubaP) i ogólnie rzecz biorąc, cudnie się bawiłam :D

Poniżej prezentuję skromną fotorelację z tego wydarzenia.

2 komentarze

  1. Avatar

    Gorąco powinno być w cudzysłowie. Na hali było zimno, momentami bardzo zimno. Ale to chyba jedyny minus ;)

  2. Veridiana

    Gorąc był dwuznaczny i na przekór ;) przekrój strojów (od krótkich rękawków po czapki i szaliki) był doprawdy imponujący!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

Zjava 11: mała (r)ewolucja

Zjava 11 to moja szósta zjaviskowa przygoda. Kiedy po raz pierwszy zawitałam tutaj, a był to rok 2015, Zjava była imprezą plaszowo-rpgową (w tym miejscu jako laik larpy zaliczam do rpg-ów, żeby nie robić zamieszania – wszystkich larpowców z góry przepraszam). RPG-ów było sporo, ale nie było ich widać, bo zaszywali się gdzieś na korytarzach albo salkach. Bardziej było widać LARP-y (tak przypuszczam) a to z powodu cosplayów, których sporo się kręciło w sercu Zjavy, czyli w gamesroomie. Przez kolejnych 5 lat obserwowałam powolną zmianę ciążenia w kierunku RPG, niemniej planszówki były zawsze i zawsze w gamesroomie byli wystawcy prezentujący na stołach swoje nowości.