Home | Katalog gier | Gry imprezowe | Time’s Up: Harry Potter – magiczne Kalambury

Time’s Up: Harry Potter – magiczne Kalambury

Time's Up: Harry PotterNie jestem wielkim fanem gier imprezowych. Mimo to jest kilka tytułów z tej kategorii, które uważam, że warto nie tylko znać, ale i mieć. A jeśli weźmiemy dodatkowo pod uwagę alternatywną wersję bestsellerowej gry, osadzoną w moim ukochanym, stworzonym przez J.K. Rowling uniwersum… W takim przypadku nie trzeba mnie długo przekonywać, by grę przetestować. Dziś opowiem Wam, jakie mam odczucia po wypróbowaniu magicznej wersji jednej z kultowych gier imprezowych. Zapraszam do lektury recenzji Time’s Up: Harry Potter.

Time’s Up: Harry Potter to tytuł przeznaczony dla 4-12 osób powyżej ósmego roku życia. Jest to wariacja na temat popularnej gry Kalambury. Rozgrywka dzięki się na trzy rundy. W każdej z nich odgadujemy hasła z tej samej puli kart. Jest ona przez nas przygotowana przez przystąpieniem do właściwej części gry. Na początku znamy tylko część haseł. Z czasem będziemy mieli okazję poznać kolejne. W roku gry będziemy zgadywać kolejne hasła, mając na to w każdej turze po 30 sekund. Drużyna, która będzie miała ich więcej po trzech rundach, zwycięży.

W pudełku znajdziemy karty, materiałowy woreczek, klepsydrę, notes punktacji i instrukcję.

W pudełku znajdziemy karty, materiałowy woreczek, klepsydrę, notes punktacji i instrukcję.

Opisuj, podpowiadaj i pokazuj.

Każda runda rządzi się swoimi prawami. W pierwszej hasła odgadywane są na podstawie słownego opisu jednego z członków drużyny. Kolejna część nakłada na nas ograniczenie – jako podpowiedzi możemy użyć zaledwie jednego słowa. Ostatni etap to już zupełna jazda bez trzymanki. W rundzie tej hasła pokazujemy. Jeśli wydaje Wam się, że to nic trudnego, spróbujcie bez słów przedstawić komuś takie, jak rozszczepienie lub lefilimencja… A i jest jeszcze jeden mały szczegół. Macie na to 30 sekund. Powodzenia!

Sklątka tylnowybuchowa? To tylko jedno z bardziej wymagających haseł w grze Time's Up: Harry Potter.

Sklątka tylnowybuchowa? To tylko jedno z bardziej wymagających haseł w grze Time’s Up: Harry Potter.

Wrażenia

Time’s Up: Harry Potter to gra, która bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Nie miałam okazji grać w jej standardową wersję (jej opis znaleźć możecie tutaj), ale docierały do mnie na jej temat wyłącznie pozytywne opinie. Do gry zasiadłam więc z pewnymi oczekiwaniami i zdecydowanie się nie zawiodłam.

Mechanicznie jest bardzo prosto

Zasady Time’s Up: Harry Potter są bardzo łatwe i nikomu nie sprawiają one trudności. Prostota ta nie przenosi się jednak na banalność rozgrywki. Ta jest bowiem interesująca, angażująca, a czasami także bardzo zabawna.

Trudniej zgadnąć, czy pokazać? Oto jest pytanie!

Aby móc walczyć o laur zwycięzcy, musimy wykazać się pomysłowością, wiedzą i refleksem. Nie bez znaczenia będzie także dobra pamięć. W pudełku gry znajdziemy aż 220 kart. Każda z nich zawiera dwa hasła, co daje nam ponad 400 zwrotów do odgadnięcia. Tylko część z nich wchodzi do pojedynczej gry, co sprawia, że regrywalność tego tytułu stoi na bardzo wysokim poziomie.

Jak dobrze znasz świat Harry’ego Pottera?

Gra Time’s Up: Harry Potter to tytuł zdecydowanie się fanów twórczości J.K. Rowling lub filmowych adaptacji jej książek. Osoby, które nie są z nimi zaznajomione, niestety nie będą miały szans na odgadnięcie sporej części haseł. Te zaś zostały podzielone ze względu na poziom trudności. Najłatwiejsze są te, przy których znajdziemy jedną gwiazdkę. Są one też najbardziej uniwersalne (np. bitwa lub krawat). Hasła z dwoma gwiazdkami mogą sprawić już pewien kłopot osobom, które tylko pobieżnie znają świat magii (np. Drętwota, auror). Ostatnia grupa haseł przeznaczona jest dla prawdziwych Potteromaniaków. Na kartach z trzema gwiazdkami znajdziemy np. Wizengamot, czy też Graupa.

Gra Time's Up: Harry Potter to tytuł, który spokojnie mogę polecić każdemu fanowi tego uniwersum.

Gra Time’s Up: Harry Potter to tytuł, który spokojnie mogę polecić każdemu fanowi tego uniwersum.

Co sprawia, że gra Time’s Up: Harry Potter warta jest moim zdaniem polecenia? Proste zasady, doskonale motywująca do działania presja czasu, konieczność wzniesienia się na wyżyny swoich możliwości przy prezentacji haseł, mechanika angażująca każdego gracza… zalet gry jest sporo. Dla mnie jedną z nich jest także tematyka. Jeśli tak jak ja, uwielbiacie świat Harry’ego Pottera, jest to tytuł, metody zdecydowanie powinniście wypróbować.

 Grę Time's Up: Harry Potter kupisz w sklepie

 

Ogólna ocena (8/10):

Złożoność gry (2/10):

Oprawa wizualna (7/10):

Przydatne linki:

Dziękujemy firmie Rebel za przekazanie gry do recenzji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*