Home | Audio/Video | Archiwum Planszostacji | Planszostacja – odcinek 23

Planszostacja – odcinek 23

Essen 2008 zbliża się wielkimi krokami, tak więc Planszostacje poświęciliśmy w zupełności rozmowie o zbliżających się premierach. Gdybamy sobie czy dane tytuły będą interesujące, co będzie można w nich znaleźć nowatorskiego i godnego uwagi. Rozmawiamy w poniższej kolejności o:

Ascendancy
Supernova
Space Alert
Duck Dealer
Cavum
Battlestar Galactica
Einfach Genial – Das Kartenspiele
13 rozszerzeń do Age of Steam
Dominion
Ghost Stories
Kakerlakensuppe
The Princes of Machu Picchu
Le Havre
Wits & Wagers (edycja europejska)
League of Six expansion – Loyal Retinue
Tulipmania 1637
Constantinopolis
Agricola – Through the Seasons
Agricola X-Deck

Na koniec wybieramy TOP 5 premier Essen 2007. Każdy z nas zastanawia się jakie premiery z października zeszłego roku zrobiły na nim największe wrażenie.

Przy okazji wszyscy, którzy nie mieli okazji odbierać Radia Wolna Europa na przedpotopowych odbiornikach radiowych, będą mogli poczuć podobny klimat. Niestety nagrał się na dziwny szum i w pewnym momencie echo. Bardzo przepraszamy za te niedogodności, nadal nie wygraliśmy z zaskakującymi przeciwnościami losu podczas nagrywania audycji.

Planszostacja – odcinek 23 [39 MB]

Prośba o niezamieszczanie linku bezpośrednio do pliku MP3, ale do niniejszego wpisu, zawierającego opis zawartości podcasta i adres e-mail związany z konkursem.

 

4 komentarze

  1. Don Simon mówi o możliwym polskim wydaniu Pick & Pack. Kto planuje wydać tę grę i kiedy?

  2. Wydaje mi sie, ze Trzewik wspominal o tym, ze Portal ma zamiar wydac te gre. Niestety nie wiem, czy ciagle jest to aktualne i na kiedy planowana jest premiera. Sam zamiarzam poczekac do konca roku i jesli nie bedzie zadnych wiesci to pewnie kupie wersje zagraniczna. Chyba, ze w Essen trafie ten tytul w dobrej cenie…

  3. Bardzo dobry odcinek. Aż się chce, aby powstał dalszy ciąg zajawki o Spiel’08 w Essen. Słychać było, że jesteście przygotowani z podstawowych informacji o grach. Najbardziej podobały mi się dyskusje o Ascendancy i Dominion. W związku z komentarzami do Cavum pragnę rozegrać partię jeszcze w tym miesiącu.

    Ale żeby nie było tylko marchewki, to dwa smagnięcia kijem. ;-)

    Nie przesadzacie trochę z krytyką Maca Gerdtsa? Myślę, że z krytyką Machu Picchu (wymawiaj: maczu pikczu) należy poczekać do zagrania w grę. Poczułem się zniesmaczony komentarzami o pokemonach. Ruiny Machu Picchu to jednak bardzo znane miejsce. Ostatnio był tam nawet polski premier.

    Opis Space Alerta wyszedł nieco chaotycznie i niezbyt zgodnie z prawdą. Nie ma grze dwóch faz. Po prostu na koniec rozgrywki dokonujemy retrospekcji wydarzeń i liczymy punkty.

  4. Sprawdziłem na GoogleFight: Macchu Pichu niecałe 4 miliony, Pikachu ponad 5 milionów

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*