Nowe logo

❍ Reading Time: < 1 minute

Krótko i na temat. GamesFanatic.pl doczekał się nowego loga, które prezentuję po lewej stronie. Poprzednie było zrobione na szybko, amatorsko i było niepraktyczne. Te bardziej nam pasuje i oddaje profil naszej działalności. Proszę, zacznijcie się przyzwyczajać :)

41 komentarzy

 1. Logo spoko ciekawe jaki z niego zrobicie favicon :)

 2. Jak się przyjrzycie dobrze to nowe logo GF jest już widoczne na plakacie Planszowego Opola obok logo ŚGP :)

 3. Meeple niby drewniane, a tak naprawdę ze sklejki, do tego w jednym tylko kolorze (gdzie jest żółty?!) i na cienkim papierze jak z gazety. Do bani! ;) :P

 4. Logo fajne i przyjemne dla oka (ale żeby nie było zbyt pozytywnie: czemu tylko niebieskie meeple? ;)

 5. do wpisu bogasa mogę dodać tylko, że nowe logo jest całkowicie wyprane z kliamtu i suche jak wióry :|

 6. U mnie (IE 9.0) napis „gamesfanatic” w logo przy artykule jest obcięty. Z lewej widać od drugiej połowy „m” w „games”. Z prawej obcięło ostatnie „c”.

  Trochę za szerokie to logo jak widać…

 7. *Z prawej obcięło „c.pl”.

 8. GimMeeple grają w „słoneczko” czy tam „ciasteczko” ;)

 9. stokrotkę :|

 10. Meeple są w jedynym słusznym kolorze, Pancho na pewno potwierdzi :-)

 11. GDZIE JEST ORZEŁ???!!!

 12. Ja bym tam to „gf” pyknął lekko w górę i w prawo, bo wyśrodkowane daje złudzenie jakby spadało w dół. Taka mała porada dla Waszego grafika: zawsze więcej „oddechu” pod niż nad ;)

 13. @Odi: +100 :D Popłakałem się.

 14. A mnie to wygląda ni piłkę do ,,nogi”.

 15. Moja podświadomość znalazła w logo gwiazdę Dawida. ;-)

 16. Nie bierzcie tego osobiście, wypowiadam się tylko odnośnie loga – jest słabe. Z daleka wygląda jak śnieżynka, z bliska nie porywa – gf wewnątrz zupełnie nie łączy się stylistyczne z meeplami. Ogólnie zamysł jest zrozumiały, brak mu jednak „fajności”, czegoś co sprawi, że będzie się chciało nosić sam emblemat, abstrahując od jego znaczenia. Dlatego lepszym rozwiązaniem byłoby zrobienie konkursu i rozstrzygnięcie go na święta. W przypadku „Planszostacji” się sprawdziło, czemu tym razem miałoby zawieść?

 17. I nazwa jakaś taka krótsza, „nesfanati”. Brzmi intrygująco.

 18. I faktycznie kojarzy się z grą w słoneczko :-D

 19. no słoneczko to też gra i własnie z grami nowe logo ma kojarzyć się :)

 20. W słoneczku meeple, znaczy: panienki, leżą chyba głowami do środka?

  A nazwa nesfanati bardzo mi się podoba, przypomina trochę Nosferatu. W każdym razie jest dużo lepsza niż Games Fanatic!

 21. Andy, a kto powiedział, że niebieskie to panienki? Co do nazwy, to pełna zgoda :-)

 22. @Geko – sugerujesz, że redakcja GF, która jest w środku, gra z meeplami w słoneczko? :)

 23. Jeśli niebieskie to nie panienki, to ja w to nie chcę grać!

 24. poprawiłbym wyświetlanie tego lego na górze żeby była widoczna pełna nazwa ale tak dobrze się bawicie że szkoda tego psuć :P

 25. @yosz: Z tego co czytam to wy bawicie się jeszcze lepiej :P Chociaż rzeczywiście bardziej to przypomina śnieżynkę niż słoneczko.

 26. Przede wszystkim, jeśli logo ma być umieszczane na bannerze, to napis nie może być najmniej widocznym elementem. Ten szary od biedy będzie się jakoś prezentował na czarnym tle, na wszystkich innych – bida.

 27. Fajnie, że zmieniacie nagłówek regularnie, ale teraz niestety logo jest niewidoczne. Proponuję przemyśleć je jeszcze raz.

 28. Hahaaha, to raczej nie gra w „Słoneczko”, a logo bardziej przypomina grę w „drożdżówę”, „ptysia”, czy „pączusia”… ;)

 29. Stare logo miliard razy lepsze

 30. eh, co jeden to mądrzejszy :/… dobre logo, ot co!

 31. @RasTafari: no właśnie nie jest dobre – jest nijakie, zalatuje próbą nawiązania do i-planszówek. Stare logo jest przynajmniej bardziej klimatyczne.

 32. nieuważnie przeczytałem wpisy, a tam wyżej surmik zdążył mnie wyprzedzić z uwagą co do „ciasteczka”… ;) Nowe logo wydaje się być do bani, a może to tylko kwestia przyzwyczajenia?

 33. @berni, rewer i pozostali
  cokolwiek by si pojawiło i tak były by głosy krytyki, że nieładne, że miałkie i nijakie i że po prostu do dupy, wybaczcie ale musicie się zgodzić, iż za każdym razem gdy w przestrzeni publicznej pojawia się jakiś znak graficzny to od razu wszyscy są na nie. Ja mam już po prostu dosyć słuchania takich tekstów bo jak zobaczyłem temat 'nowe logo’ to wiedziałem że jak go kliknę to będzie ponad 50% głosów 'eee, syf’. Może trzeba było zrobić głosowanie i wybrać najlepszy projekt? Może, ale wtedy też by było od cholery głosów krytycznych, sądzę więc że dobrze się stało i to logo jest w porządku. Weźcie czasami może napiszcie kilka miłych słów o kimś innym niż tylko o sobie (nawet jeśli nie jest to prawda ;).

 34. To chyba nie do końca tak. Nowe logo jest całkiem fajne, tylko wyjątkowo niekorzystnie się komponuje z tym akurat bannerem (niebieskie na zielonym tle, nienajlepiej widoczne). I może dlatego taki trochę negatywny odzew.

 35. Podoba mi się fakt, że meeple tworzą hex, fajny pomysł. Nad całą resztą bym popracował.

  RasTafari – widzisz to normalne, ale czasem – „coś jest na rzeczy” (vide zawierucha z logiem reprezentacji ;).

  Przykro to mówić, ale większość logosów jakie się pojawiają w Polandii w tak zwanej przestrzeni publicznej obecnie może conajwyżej kapcie nosić większości prac z takiego chociażby Logoponda.

  To powyżej nie jest jakieś strasznie złe (jak napisałem na początku – widac że jakiś pomysł był).. ale szału ni ma.

 36. @Ink – kompozycję loga z bannerem poprawimy jak znajdą się moce przerobowe.

  Zdecydowaliśmy się na taką, a nie inną formułę wyłonienia nowego logo, każdy chyba przyzna, że poprzednie „logo” było amatorskie, robione na szybko i na kolanie. Przyzwyczailiśmy się do niego i nawet polubiliśmy, ale kojarzyło się raczej retro i zgrzebnie, a przecież planszówki są nowoczesną rozrywką i logo powinno być nowoczesne.

  W efekcie tej decyzji byliśmy częściowo ograniczeni tym co było do wyboru oraz naszym własnym wolnym czasem. Nie mieliśmy funduszy na dalsze poprawianie i w efekcie wybraliśmy naszym zdaniem najlepsze logo z tych dostępnych, a jednocześnie takie, które po przejściu przez nieuniknioną falę krytyki i dziwnych skojarzeń będzie mogło być naszym znakiem przez kolejne lata.

 37. mi nowe logo się bardzo podoba. jedynie proporcje wielkości napisu „gamesfanatic” do wielkości „słoneczka” bym zmienił na korzyść tego drugiego. ale kompozycja OK

 38. Ja_n – może dacie możliwość dotacji jakiejś na stronce w takim razie?

  Robicie kawał dobrej roboty tworząc portal, podcast – obstawiam że znajdą się chętni by ten fakt docenić.

  Wtedy można by zorganizować konkurs i wyłonić najlepsze logo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*