Home | Wiadomości | Aktualności | Bardzo ważne ogłoszenie, serio, bardzo ważne

Bardzo ważne ogłoszenie, serio, bardzo ważne

❍ Reading Time: 2 minutes

jenga_buildSerwis GamesFanatic.pl istnieje od 2006 roku. Licząc wraz z serwisem gry-planszowe.pl, z którym dokonał fuzji, nawet od 2004 roku. Naprawdę sporo. Pejzaż serwisów i blogów poświęconych grom planszowym zmienił się w ciągu tych prawie 10 lat nie do poznania. Gdy gry-planszowe.pl czy GamesFanatic.pl zaczynały swoje funkcjonowanie, wartościowe miejsca o nowoczesnych grach planszowych można było zliczyć na palcach jednej ręki. Dzisiaj wybór blogów i serwisów jest ogromny, planszowe ziarno zostało zasiane, a planszowym bakcylem dzieli się nieprzebrana masa geeków. Doczekaliśmy się wspaniałych czasów. W tym momencie nadszedł czas na charakterystyczne „ale”…

GamesFanatic.pl miał swoje wielkie chwile i swoje słabsze momenty, ostatnio zarzucano mu nawet, że popadł w kliniczną śmierć. W ostatnim okresie sporo naszych wieloletnich współpracowników zmieniło barwy (którym zresztą nigdy nie odwdzięczymy się za gigantyczny wkład w rozwój serwisu, chodzi tu między innymi o Agnieszkę Weidemann czy Marcina Krupińskiego, za co im serdecznie dziękujemy). Z tych wszystkich powodów usiedliśmy w gronie redakcji i zastanowiliśmy się na przyszłym losem serwisu. Po głębszej refleksji, posiłkując się arytmetyką za i przeciw, wyszło nam, że nijak nie chcemy zdejmować szyldu, pod którym spędziliśmy tak dużo czasu i do którego poważnie się przywiązaliśmy. Posługując się popularnym powiedzeniem – „pogłoski o naszej śmierci były mocno przesadzone”. Nie oznacza to jednak, że wszystko ma pozostać tak jak było.

Nie jest trudno zauważyć, że moja aktywność planszówkowa od paru lat potężnie spadła na skutek zmiany priorytetów zawodowych i hobbistycznych. Stołek redaktora naczelnego trzymałem w tym czasie nie z czystego przywiązania do tego mebla, a dlatego, że wszyscy godni tej roli pragnęli pozostać szarymi eminencjami. Na szczęście ostatnia poważna dyskusja w gronie redakcji zakończyła się wreszcie zmianą tej nieco patologicznej formuły. Rozgrzany do czerwoności stołek rednacza mogę wreszcie oddać w o wiele godniejsze ręce, ręce Piotra Siłki (Sipio) – nowego redaktora naczelnego GamesFanatic.pl.

Oczywiście sama zabawa w zmianę stołka nie ma sensu, jeżeli nie kryją się za tym większe zmiany. W ciągu najbliższego czasu pragniemy wprowadzić nowe elementy do serwisu, odświeżyć zaśniedziałe działy, zrobić wszechstronny porządek. Okażcie nam jeszcze trochę zaufania i wkrótce zauważycie, że GamesFanatic.pl pomimo zaawansowanego wieku wciąż ma trochę do powiedzenia w planszówkowym światku.

5 komentarzy

  1. Dzięki za dotychczas. Powodzenia na przyszłość :) Fajnie, że nie znikacie – stronę GF przez 3 lata miałem ustawioną jako startową i byłoby mi szkoda gdyby się ostatecznie rozsypało…

    Wróci planszostacja, czy oddajecie mecz walkowerem dwóm pionkom? ;-)

  2. Rozmawiałem z Bazikiem i zdecydowanie napisał, że póki co nie planuje powrotu.

  3. Jeeeej, czyli jednak żyjecie! Wspaniale. Powodzenia. : )

  4. Dzięki za wiele lat inspiracji, informacji i udostępniania przestrzeni, dzięki której planszówki w Polsce mogły się rozwijać!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*