Home / Wiadomości / Aktualności / Niespodzianka 2009

Niespodzianka 2009

Od kilku dni w serwisie GamesFanatic mogliście obserwować informację o szykowanej niespodziance – dzisiaj możemy ogłosić co to takiego… 

Gry-Planszowe.pl i GamesFanatic.net łączą się w jeden serwis, który od tej pory będzie funkcjonował pod adresem GamesFanatic.pl.

Z pewnością zastanawiacie się skąd taka zmiana? Rozmowy między Gry-Planszowe.pl i GamesFanatic były prowadzone już od jakiegoś czasu. Część redakcji obu serwisów składa się z tych samych osób. Wspólnie uznaliśmy, że rozbijanie sił na dwa portale mija się z celem – działając razem możemy osiągnąć więcej – więcej materiałów, więcej aktualności, więcej ciekawych treści dla Was.

Mimo zmiany chcemy zachować lekki, blogowy styl artykułów Games Fanatic – stale rosnąca odwiedzalność, odwołania do GF w innych serwisach a przede wszystkim Wasze komentarze – udowadniają, że jest to dobry kierunek.

Na pewno macie wiele pytań nt. szczegółow połączenia serwisów – postaraliśmy się przewidzieć przynajmniej część z nich i odpowiedzieć na nie w FAQ dot. fuzji, do lektury którego gorąco zapraszamy – mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać większość obaw.

Z niecierpliwością oczekiwaliśmy tego dnia (przygotowania trwały od paru tygodni). Teraz z niecierpliwością czekamy na Wasze opinie i komentarze.

Redakcja GamesFanatic.pl

P.S. Już w tej chwili wszystkie archiwalne artykuły (poza newsami) zostały przeniesione na nową witrynę i klikając w nie na stronie Gry-Planszowe.pl zostaniecie przeniesieni do odpowiednich postów w GamesFanatic.pl. Za kilka dni także strona główna będzie przekierowywała od razu na nowy adres.

Gry-Planszowe.pl to największy i najstarszy polski serwis o grach planszowych – w tym roku obchodzi swoje piąte urodziny. Pierwszy artykuł ukazał się 2. maja 2004 i był recenzją gry Warcraft: The Boardgame. Od tego czasu w portalu ukazało się ponad 1000 artykułów (newsów, recenzji, relacji, itp.) a wokół niego wyrosło potężne forum miłośników planszówek, zrzeszające ponad 3000 użytkowników.

GamesFanatic.net to serwis, który powstał w czerwcu 2006, najpierw jako prywatny blog Marka „Pancho” Pańczyka. Z czasem dołączały do niego kolejne osoby, tworząc w tej chwili najbardziej aktualną i opiniotwórczą witrynę o grach planszowych. Ekipa Games Fanatic nagrywa także regularnie pierwszy polski podcast o planszówkach – Planszostację.

25 komentarzy

 1. Avatar

  Gratulacje i powodzenia! Świetna decyzja!

 2. Avatar

  A czy to było wrogie przejęcie?

  :]

 3. Avatar

  lalala zgadłem ;)

 4. Avatar

  Brawo :) nie będzie trzeba co dzień wchodzić na GP i GF ;D
  And Let The Force Be Wiht You ;D

 5. Avatar

  Gratulacje! Fuzje i współpraca to podstawa:)

 6. Avatar

  no to do boju panowie!

 7. Avatar

  Dobry dil. Trzymam kciuki

 8. Michal Stajszczak

  Wprawdzie nie zastanawiałem się nad tym, na czym będzie polegała niespodzianka, ale też kilka dni temu doszedłem do wniosku, że na http://www.gry-planszowe.pl żyje praktycznie tylko forum. Bo na stronie głównej, poza aktualnościami, przestały się pojawiać jakiekolwiek artykuły (ostatni, na temat Monopoly, ma datę 15 marca). Za to na blogu GamesFanatic ciągle pojawiają się nowe teksty, natomiast forum dyskusyjne istnieje tylko formalnie. Czyli de facto są to serwisy komplementarne.

 9. Avatar

  Dokładnie, Michale.

 10. Avatar

  najlepszego na nowej drodze życia!
  ryż ryż ryż ryż syp syp syp

 11. Avatar

  Życzę powodzenia i dalszego rozwoju ;)

 12. Don Simon

  Ale umieszczanie zdjecia Pancho na banerze na gorze to juz przesada…;-)

 13. Avatar

  Bardzo dobry pomysł!

 14. Avatar

  no dobra, żeby nie było za różowo: nie podoba mi się! :) g-p miało dobrze pomyślany i zrealizowany układ strony, informacje były lepiej poukładane, czytelne, całość graficznie prezentowała się o niebo lepiej. Jeśli chcieliście utrzymać „lekki styl bloga” to nie widzę powodu, czemu nie można tego było zrobić na g-p. Lekkie wpisy mogły być w odrębnym dziale, recenzje w jeszcze innym itd.

 15. Avatar

  melee — lekki styl blogowy, ale tez lekki i prosty w uzyciu panel do wrzucania tekstow (wordpress). Na pewno bede forsowal sporo zmian w ukladzie strony GF :-).

 16. Avatar

  WordPress może i jest łatwy, ale jeśli chcecie być największą stroną o grach planszowych to, moim zdaniem, powinno to przybrać lepszą formę.
  Zobaczymy, jakie zmiany Nataniel wymusi i czy nadal, będzie on informować o moich wideo-instrukcjach:)

 17. Avatar

  Ale umieszczanie zdjecia Pancho na banerze na gorze to juz przesada…;-)

  Szymon, przecież też jesteś – po prawej na drugim planie ;-)

 18. Avatar

  Po lewej to głowa bazika chyba wystaje? ;)

 19. Avatar

  Jaka tam niespodzianka. Tak to jest jak nieodpowiedzialni ludzie pija nieodpowiednie napoje i rozmawiają o niekoniecznie słusznych koncepcjach tak sie rodzą dziwne pomysły.
  Moim zdaniem to zmiana na lepsze dla podupadających gp. A meele nie ma racji :]

 20. Avatar

  Ja się trochę z Melee zgadzam.

  Wolałbym to co jest na gf dostawać w takiej formie w jakiej jest gp.

  Myślę jednak że ten ,,układ” musiał zawierać pewien kompromis, a nazwa gf.PL sugeruje kto ten kompromis ustawiał.

  Brzmi to wszystko prowokacyjnie, ale nie do tego zmierzam. GF to prężna instytucja więc nic dziwnego że to ona stawiała warunki.

  Gp po prostu oddało swoje forum i przeszło do rezerwy. A do szaty GF już się wszyscy przyzwyczailiśmy.

 21. MichalStajszczak

  melee ma jednak trochę racji. Blog jako internetowy sukcesor pamiętnika (dziennika, kroniki) ma strukturę chronologiczną. Raz jest wpisywana jakaś aktualna zapowiedź, raz recenzja, raz odcinek jakiegoś cyklu, raz jakiś paszkwil itd. Na stronie g=p było to jakoś usystematyzowane. Być może na GF przydałby się jakiś bardziej widoczny mechanizm porządkujący

 22. Avatar
  Hiszp_Inkwizycja

  Nie wiem czy ktoś zauważył, że się z tego zrobił projekt G(iP)F:)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sklep z grami planszowymi planszomania.pl
x

Check Also

Pyrkonowy Targ Letni – fotostory

Od 30 listopada 2019 r. kiedy to miały miejsce Planszówki na Narodowym, nie byłem na żadnej planszówkowej imprezie. Na Pyrkonowe Targi Letnie czekałem więc z jednej strony z wielkimi nadziejami, z drugiej jednak też z niemałą obawą. PTL miały być bowiem jedynie namiastką corocznego Festiwalu Fantastyki. Cóż, z pewnością rozmach tego wydarzenia był dużo mniejszy, ale ci co byli (w tym ja) na pewno nie mieli czego żałować. Dlaczego? Zobaczcie sami. Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap