Home | Wiadomości | Zapowiedzi | War of Honor

War of Honor

W grze War of Honor będziemy mogli poczuć się jak prawdziwi samuraje: walczyć i postępować zgodnie z kodeksem i honorem. Ten wykreowany przez AEG „średniowieczny”, wzbogacony magią świat nawiązujący do historii Japonii zagości na naszych stołach dzięki grze karcianej, która ma ukazać się jeszcze w tym roku, w czerwcu.


WoH nawiązuje do sztandarowego produktu AEG, czyli do kolekcjonerskiej gry karcianej: Legend of the Five Rings (CCG). W tym wypadku dostaniemy jednak podobnie jak w Warhammerze: Invasion, cztery gotowe talie specjalnie przygotowanych i zoptymalizowanych kart klanów: Smoka, Lwa, Feniksa i Skorpiona.

 

W grze będziemy używać tak naprawdę kart z systemu CCG tylko w tym przypadku nie będzie konieczne ich kolekcjonowanie, ale oczywiście możemy np. użyć już posiadanych kart, aby przebudować i wzbogacić swoją talie. Ma to być to swego rodzaju „kładka” pomiędzy grami typu CCG, a grami planszowymi.

Fabularnie gra będzie przedstawiała rozgrywki klanowe. Klan Lwa będzie chciał się zemścić na Klanie Skorpiona, Smoki nawet kosztem ukrywania dowodów winy będą chciały pogodzić oba Klany, natomiast Klan Feniksa będzie chciał ponad wszystko zachować spokój w Imperium. Taka fabuła będzie wymuszała na graczach nawiązywanie sojuszy, angażowanie się w intrygi oraz uczestniczenie w walkach. Sprawne manewrowanie w tym politycznym tyglu wyłoni zwycięski Klan.

Ogólnie karty będziemy dzielić na dwie talie: „Dynasty Deck” (karty bohaterów, złota, zdarzeń, regionów) oraz „Fate Deck” (karty taktyki, sprzętu, zaklęć, zwolenników). Podczas gry sprawne wykorzystanie zdolności samurajów, „shugenja” (kapłanów władających magią), dworzan, mnichów, wojowników ninja oraz kart dodatkowych przybliży nas do osiągnięcia jednego z czterech warunków zwycięstwa: Wojsko (zniszczenie wszystkich przeciwników), Honor (zdobycie 40 pkt. honoru), Pozbawienie Honoru (doprowadzenie przeciwnika do uzyskania -20 pkt. honoru) oraz Oświecenie (wprowadzenie do gry wszystkich pięciu kręgów żywiołów). Klany mogą próbować osiągnąć wygraną na wszystkie sposoby, ale każdy z nich posiada predyspozycje, które ułatwiają wygraną w konkretnych warunkach (Lwy – militaria, Feniksy – honor, Skorpiony – pozbawienie honoru, Smoki – oświecenie). O tym jak poprowadzi się Klan decyduje gracz i sposób w jaki zbuduje swoją talie.

Gra będzie zawierała oprócz świetnie zilustrowanych kart, tablicę punktacji, znaczniki oraz elementy umożliwiające rozegranie zawsze innej partii. W grze będzie mogło wziąć udział od 2-4 graczy.

Ja już ostrzę zęby, znaczy miecze, parzę zieloną herbatę i siadam do Sztuki Wojny Sun Tzu :)

[youtube D3-IvsTeC-U]

 

Przydatne linki:

6 komentarzy

  1. Fajnie – tylko czym się to będzie różnić od karcianki? To co opisane powyżej jest mechaniką karcianki ( dwie talie, warunki zwycięstwa) Czy to nie będzie po prostu starter dla 4 klanów do L5R CCG ? No i prywatnie: Dlaczego nie ma Żurawia?

  2. Zmienione są warunki zwycięstwa, dostarczono 4 gotowe do gry talie kart (wg. autorów na 100% „sprawnych”)… Ale jak to jest na prawdę to się nie wypowiadam bo nie znam L5R CCG.
    Ten wątek może pomóc: http://boardgamegeek.com/thread/625278/key-differences-from-the-ccg

    Jak ktoś do tej pory chciał zagrać w L5R a nie chciał wydawać kasy na karty to teraz będzie mógł to zrobić chyba mniejszym kosztem.

  3. A więc jednak stara dobra Legenda w którą się przed laty grało. Zasady nie zmienione, dodano nowy multi, grafiki ciągle piękne. Jeśli cena będzie znośna to może odkurzę stare karty :)

  4. Dzięki Yosz! :) Wrzuciłem film do zapowiedzi.

  5. Ładnie, ledwo się człowiek wypisał ostatecznie z Magica Online (mythic rarity zabiła dla mnie tę grę i raczej nie ma sposobu, bym po raz kolejny wrócił. Z kosztami decków turniejowych idącymi w grube setki dolarów – non possumus :) ), a tu takie buty. Mimo ogólnie wargamerowych zainteresowań bardzo mnie to interesuje, bo L5R uważam za najlepszą CCG, jaką widziałem (o wiele fajniejsza od Magica, tylko szkoda, że jakoś mało ludzi u nas gra) i coś na kształt LCG w tym uniwersum będzie super (a będzie to na kształt LCG, bo tak zapewniają ludzie z Alderaca na BGG – technicznie rzecz biorąc, będzie to jeden z dostępnych formatów L5R, z wpływem na fabułę itd.).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*