Home | Wiadomości | Nagrody | Gra Roku 2011

Gra Roku 2011

Już po raz siódmy rozpoczynamy coroczny konkurs Gra Roku. Jest to najważniejsze branżowe wyróżnienie przyznawane najlepszej grze planszowej wydanej w Polsce w roku ubiegłym.

Konkurs jest organizowany przez serwis GamesFanatic.pl (poprzednio Gry-Planszowe.pl) od 2005 roku i w ciągu tych kilku lat na stałe zagościł w świadomości zarówno polskich graczy, jak i wydawnictw.  Jego celem jest popularyzacja gier planszowych w naszym kraju i promocja najlepszych tytułów. Wraz ze wzrostem zainteresowania tą formą rozrywki, wzrasta również z roku na rok zainteresowanie samym konkursem.

Nagroda przyznawana jest przez Kapitułę złożoną z grupy ekspertów, których zadaniem jest również wcześniejsze przygotowanie listy gier zakwalifikowanych do nagrody wg zasad określonych w regulaminie nagrody. Gra wybrana przez Kapitułę konkursu otrzyma nagrodę główną „Gra Roku 2011”. Zakwalifikowane gry zostaną również poddane głosowaniu otwartemu, a zwycięski tytuł zdobędzie nagrodę „Gra Roku 2011 Wyróżnienie Graczy”.

Dodatkowo gry, które dojdą do finałowego etapu głosowania Kapituły będą mogły posługiwać się tytułem „Nominacja do Gry Roku 2011”.

Na stronie nagrody można zapoznać się z regulaminem konkursu, listą zakwalifikowanych gier oraz składem Kapituły.

Możliwość głosowania w otwartym plebiscycie zostanie uruchomiona na początku maja br. Natomiast uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się na „Pionku – gliwickich spotkaniach z grami planszowymi” w dniach 18-19 czerwca br..

Więcej informacji, na stronie Nagrody: http://nagroda.gry-planszowe.pl.

 

 

 

12 komentarzy

 1. Dużo wyrównanych gier, brak wybijających się tytułów, będzie ciekawie.

 2. Głosujcie tylko na gry polskich autorów! Wspierajmy rodzimych autorów!

  P.S. Ciekawe na ile uda mi się wypaczyć wyniki takim apelem ;)

 3. Głosujcie tylko na gry najlepsze! Wspierajmy dobre produkcje!

  konev: Ty nacjonalisto! ;]

 4. Ja byłem pierwszy! Wiadomo co jest pierwsze jest lepsze!
  Co wiecej jak teraz wygra polski autor to nigdy nie będziecie pewni czy tak by było w rzeczywistości, czy stało się tak dzięki mojemu komentarzowi :). Jestem Demonem Zła! ;).

 5. „Co jest pierwsze jest lepsze” … czyli głosować na pozycję 1 na liście? :)

 6. Na liście nie widzę Racławic 1794 (Strategemata).

 7. Może zablokujcie na stronie link do głosowania lub sam formularz + info tam, kiedy można głosować. Będzie profesjonalniej.

 8. Przepraszam za zamieszanie, ale głosu i tak nie można było teraz oddać. Dla pewności jednak wyłączyliśmy całkowicie tą opcję.

 9. @Andy: Wyślemy do nich informację, dzięki :)

 10. @konev – i bez Twojego apelu w mojej czołowej trójce dwie gry polskich autorów ;)

 11. konev: jesteś raczej demonem uzurpatorem, bo pierwszy to był melee i teraz jak będzie ciekawie to nie będziemy pewni czy tak było w rzeczywistości czy tak się stało dzięki komentarzowi melee. ;)

 12. wyrównana stawka – naprawdę będzie ciekawie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*