Home | Wiadomości | GAMES FANATIC – kawał historii … i konkurs

GAMES FANATIC – kawał historii … i konkurs

❍ Reading Time: 2 minutes

Dziś mija dokładnie 18 lat od kiedy Artur „Nataniel” Jedliński utworzył serwis gry-planszowe.pl wraz z forum.gry-planszowe.pl. W 2006 r. Marek „Pancho” Pańczyk założył blog pod nazwą Games Fanatic. W 2009 r. oba serwisy połączyły swoje siły i zasoby, dzięki czemu obecnie – po 18-latach nieprzerwanej działalności – macie dostęp do niemal 5 tysięcy artykułów na temat nowoczesnych planszówek w Polsce i na świecie.

Na Games Fanatic możecie znaleźć nie tylko setki recenzji, ale też wywiady, felietony, konkursy, poradniki czy relacje z wydarzeń planszówkowych. Jednocześnie prowadzone przez GF forum gry-planszowe skupia ponad 50 000 użytkowników. Możecie na nim znaleźć ponad milion dwieście tysięcy postów, pogrupowanych w 32 tysiące tematów, podzielonych na 36 bloków tematycznych.

Przez te wszystkie lata Games Fanatic trzykrotnie zmieniało swoje logo, a Redakcją (uwzględniając serwis gry-planszowe.pl) dowodziło sześciu Redaktorów i Redaktorek Naczelnych. Na GF swoje teksty publikowały dziesiątki redaktorów, w tym m.in. autorzy popularnych gier jak Ignacy Trzewiczek (51 Stan, Robinson Crusoe, Osadnicy: Narodziny Imperium), Filip Miłuński (Destinies, Capital, Mare Balticum), Adam Kałuża (K2, Jaskinia)  czy Karol Madaj (Kolejka).

W latach 2004-2016 Games Fanatic organizowało też konkurs Planszowa Gra Roku będący najstarszym i przez wiele lat jedynym plebiscytem tego typu w Polsce.

Za te 18 lat ciężkiej pracy wszystkim osobom, które wspólnie tworzyły i rozwijały nasz serwis należą się wielkie podziękowania za podjęty trud i poświęcony czas.

Podziękowania należą się też wszystkim Wydawcom, którzy nam zaufali i z nami przez te lata współpracowali m.in. dostarczając gry do recenzji czy konkursów.

A przede wszystkim podziękowania należą się naszym Czytelnikom. Tym którzy są z nami od zawsze, od roku czy od tygodnia. To dzięki Wam serwis funkcjonuje nieprzerwanie przez te wszystkie lata i mimo czasowych trudności wciąż nieprzerwanie rozwija.

Ale oprócz podziękowań mamy też również do Was serdeczna prośbę. Odpowiedzcie proszę nam mailowo (na adres kontakt@gamesfanatic.pl) na dwa pytanie:

  1. Co cenicie najbardziej w naszym serwisie?
  2. Co byście w serwisie Games Fanatic zmienili?

Wszystkie odpowiedzi dokładnie przeanallizujemy i weźmiemy sobie do serca, a wśród osób, które podzieliły się z nami swoimi przemyśleniami wybierzemy jedną, która otrzyma od nas nagrodę.

A skoro to 18-ste urodziny Games Fanatic to nagrodą nie może być nic innego niż jakaś soczysta 18-stka. Wybraliśmy  1846: The Race for the Midwest gdyż na tę chwilę, to  według rankingu BGG najlepiej oceniana przez graczy 18xx XXI wieku.

One comment

  1. Z ekscytacji zapomnieliśmy wrzucić datę końcową konkursu :P
    Śpieszymy to uzupełnić – odpowiedzi można wysyłać do 16 maja go godziny 23:59. :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*