Home | Wiadomości | 18-lecie GF | 18-ste urodziny GF – rozwiązanie „ostatniego konkursu”

18-ste urodziny GF – rozwiązanie „ostatniego konkursu” Konkurs

❍ Reading Time: 2 minutes

 

Pytanie pierwsze dotyczyło wybranych cytatów z naszych recenzji gier Rebela. Nie mieliście z nimi większych trudności i poprawnie wytypowaliście, że cytat pierwszy pochodzi z recenzji Wsiąść do Pociągu Europa 1912
cytat drugi jest fragmentem recenzji Jednym słowem, cytat trzecie był z recenzji World of Warcraft: Wrath of the Lich King, czwarty z Everdell, a piąty to recenzja W roku smoka autorstwa Veridiany.

Pytanie drugie dotyczyło gier i dodatków wydawnictwa Rebel, które otrzymały od nas ocenę 10/10. Otóż było ich  łącznie 12. Co ciekawe, wśród „dzieciątek” pojawiały się gry z niemal wszystkich kategorii od dziecięcych (Potworne przepychanki) i imprezowych (Tajniacy) poczynając, przez tytuły rodzinne z elementami memo (Colt Express) i rozgrywką w czasie rzeczywistym (Ucieczka ze Świątyni Zagłady), a na ciężkich (Cywilizacja 3 edycja) tytułach kończąc.

Pytanie trzecie dotyczyło gier Rebela tłumaczonych przez naszą było Redaktorkę Naczelną – Veridianę. Było ich tak dużo, że nie będziemy wszystkich wymieniać, wspomnijmy tylko, że do tych najbardziej znanych należą Everdell, Na skrzydłach, Splendor czy Zamki Burgundii.

Pytanie czwarte to pytanie o gry i inicjatywy Rebela wspierane i promowane w ramach patronatu medialnego przez Games Fanatic. Do tych najsławniejszych wydarzeń / inicjatyw należą z pewnością Festiwal Gramy  i akcja Tajemniczy Mikołaj. Z gier wydanych przez Rebel, GF patronował m.in. Nemesis, Wojnie Narodów, Szogunowi czy Pulsarowi 2849.

Ostatnie pytanie to pytanie o gry polskich autorów wydane przez Rebel. Tych również było dużo. Poza wspomnianym światowym hitem jakim był Nemesis Adama Kwapińskiego, Rebel wydał również m.in. nominowane do KSdJ K2 Adama Kałuży, zbierające świetne opinie Kroniki Zamku Avel – Piotrka Wojtkowiaka, laureata tytułu Planszowej Gry Roku – Domek autorstwa Klemensa Kalickiego czy SlavikęMarcina Wełnickiego.

Znaczna część Waszych odpowiedzi była poprawna więc znowu zmuszeni byliśmy zastosować tie breakery. Te wskazały z kolei na Radosława Kałużę i to on zostaje laureatem konkursu. Zwycięzcę prosimy o kontakt celem wysyłki nagrody.

Bardzo dziękujemy!

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*