Home | Krótko o grach | Konwenty | Pyrkon 2023 – fotorelacja

Pyrkon 2023 – fotorelacja wydarzenie

❍ Reading Time: 2 minutes

Natura kocha Pyrkon. Po raz kolejny w weekend, w który odbywały się Targi pogoda dopisała. Ba, było jeszcze lepiej niż rok temu, bo tym razem temperatura oszczędziła nieco uczestników przebranych w szczelne i nieraz grube lub nieprzepuszczające powietrza kostiumy. 22-24°C było zdecydowanie znośniejsze niż zeszłoroczne 30°C z hakiem. Trzeba też przyznać, że organizacja imprezy wydała się zdecydowanie lepsza, bo, mimo że wewnątrz tłumy wydały mi się porównywalne, to na zewnątrz, próżno było szukać zeszłorocznych kolejek do wejścia.

Tym razem po raz pierwszy zdecydowałem się odwiedzić Pyron już w piątek. Po traumatycznym zeszłorocznym powrocie przepełnionym i opóźnionym o 4 godziny pociągiem postanowiłem też przyjechać na Targi samochodem. Czy to był dobry krok? Trudno powiedzieć. Na pewno kosztowniejszy, bo jednak przejazd koleją w dalszym ciągu pozostaje tańszy, a na dodatek postój w centrum Poznania jest płatny nie tylko w dni robocze ale też w soboty (szkoda że miasto nie zdecydowała się na darmowe parkingi dla pyrkonowiczów, wzorem bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską).

Tyle jednak dygresji okołopyrkonowych. Wracając do samego wydarzenia to te – jak co roku – było fantastyczne. Mnie oczywiście ponownie najbardziej interesowała hala 5 (Hala Wystawców) i hala 6 (Gralnia). Bardzo mnie cieszy, że moje ukochane hobby tak się rozwija, co widać po liczbie przewijających się przez te hale osób. Zajrzałem też oczywiście w inne zakamarki Targów i muszę przyznać, że chyba każdy fan fantastyki znajdzie na nich coś dla siebie. Manga, anime, cosplay, erpegi, gry komputerowe czy stare saloonowe automaty – było wszystko. A przede wszystkim był tłum uśmiechniętych, życzliwych i pozytywnie nastawionych ludzi, bez których nawet największa, najlepiej zorganizowana impreza traciłaby swój urok.

Dość jednak ględzenia, niech zdjęcia przemówią (za te przedstawiające fantastycznie przebranych i ucharakteryzowanych pyrkonowiczów dziękuję serdecznie uroczej Kasi).

Wydawcy:

Cosplay:

Inne atrakcje:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*