Home / Targi w Essen / Essen 2012 / GFoto – bez komentarza

20 komentarzy

 1. sipio

  Czy rozmiar puszki-pudełka będzie taki jak Revolvera??

 2. Avatar

  sipio: z tego co wiem to tak.

 3. Avatar

  Swoją drogą widział ktoś gdzieś, żeby ktoś gdzieś sprzedawał takie „gołe” metalowe pudełka jako półprodukt do gier?

 4. sipio

  Chyba zostaje szukać pustych pudełek po jakiś ciasteczkach i tego typu rzeczach :-)

 5. Avatar

  pudło całkiem spoko.
  Ciekawe jak gra

 6. Avatar

  Na stronie ŚGP są pokazane wszystkie komponenty: http://www.swiatgierplanszowych.pl/2012/08/vampire-empire-filip-milunski-wydaje-gre-w-white-goblin-games/

  A sama gra… jest to moim zdaniem najlepsza gra Filipa.

 7. Jax

  No zobaczymy czy najlepsza. Świetny 'Na Grunwald’ ciężko będzie przebić. Ale mam nadzieję, że i tak będzie bardzo dobra. Jedna z bardzo nielicznych polskich gier, z którymi wiążę konkretne nadzieje.

 8. Avatar

  Marcinie a wliczyłes w tą najlepszość Magnum Sal, czy tylko Miłuński solo liczysz?

 9. jingo

  Jacku, jak możesz przedkładać Na Grunwald nad Magnum Sal? Przecież te gry jakościowo dzieli spora różnica na korzyść MS

 10. Avatar

  Madeusz: z przykrością to stwierdzam, ale tak ;) Ale są to dwie różne gry. MS to eurogra-workerplacement. VE to karciana gra blefu, z zarządzaniem kartami na ręce i jest tylko dwuosobowa.

  Ale może to też dlatego, że w MS więcej razy grałem (bo musiałem ;) ) i mam do niej trochę inne podejście :P

 11. Avatar

  Szkoda, że nie po polsku :( Z żoną nie pogram, bo bym musiał chyba kupić jedno wydanie angielskie i drugie niemieckie. Widzę też nowy standard – koszulki na karty w pudełku, a raczej w puszcze.

 12. Ja_n

  To znakomita gra, potwierdzam. Na pewno jedna z najlepszych gier Filipa. W tym settingu może nawet być lepsza niż w pierwotnym (BSG), przynajmniej dla mnie (ten serial zupełnie mnie nie interesuje).

 13. Avatar

  Na większości kart tekst jest ten sam. Jest natomiast kilka kart wydarzeń które działają w niestandardowy sposób i tu rzeczywiście jest problem, ale można spokojnie zrobić małą pomoc gracza która będzie nie większa niż strona a5.

 14. Avatar

  Hmm, czyli to słynna BSG ze zmienionym tematem. Z tego co pamiętam, to Filip ją szlifował długi czas, więc mam nadzieję, że wyszła fajnie. Swoja drogą, czemu o wampirach, a nie o zombie? ;-)

 15. Jax

  @jingo – tak, przedkładam NG nad MS :)

  A czemu nie zombie? Zieeeeeeeeeeeew :)

 16. Avatar

  Zombie są fajne, inteligentne, idą stale przed siebie i nie żyją. I trzeba je zabijać. Choć nie żyją. Myślę, Jax, że jesteś takim samym fanem (ba, fanbojem) zombie, jak ja ;-)

 17. Avatar

  Ale zombie poznasz na pierwszy rzut oka, a wampiry się kryją wśród ludzi ;)

 18. Avatar

  ciekawy pomysł na grę – tylko grafiki mnie do gustu nie przypadły.

 19. Avatar

  Hm… Widzę że to rok „najlepszejszych” gier… Trzewik z Robinsonem, Filip z VE ;) No nic to. Poczekam i sprawdzę. Kto wie czy kolejne wydane nie będą jeszcze lepsiejsze :)

 20. Avatar

  pierwsza wersja VE powstała w okolicy Małych Powstańców i Magnum Sal (jeszcze chyba przed Na Grunwald) i była szlifowana przez długi czas (ale nie spodziewajcie się skomplikowania na poziomie Warhammer Inwazji czy innego Magica). I za każdym razem jak Filip przynosił coś nowego na testy, czy też udawało mu się coś wydać, to i tak zawsze powtarzał że VE to jest jego najlepsza jak do tej pory gra :) (i ja się zgadzam)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sklep z grami planszowymi planszomania.pl
x

Check Also

Planszówki w Spodku – (GFoto)relacja

Okiem Pingwina Planszówki w Spodku. Edycja czwarta za nami. Internet huczał, więc kto go śledził wie wszystko, a dla tych co nie śledzili mainstreamu tylko napiszę że atmosfera była cudowna, frekwencja dopisała (ale reżim sanitarny staraliśmy się pilnować – bez uszczerbku oczywiście dla dobrego samopoczucia) i Planszówki w Spodku są imprezą, na której po prostu wstyd nie być ;) Tyle dobra ile się tu przewaliło przez stoiska i stoliki do gry doceni każdy, kto choć odrobinę kocha planszówki. Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap