Home | Targi w Essen | Essen 2012 | GFoto – bez komentarza

20 komentarzy

 1. Czy rozmiar puszki-pudełka będzie taki jak Revolvera??

 2. sipio: z tego co wiem to tak.

 3. Swoją drogą widział ktoś gdzieś, żeby ktoś gdzieś sprzedawał takie „gołe” metalowe pudełka jako półprodukt do gier?

 4. Chyba zostaje szukać pustych pudełek po jakiś ciasteczkach i tego typu rzeczach :-)

 5. pudło całkiem spoko.
  Ciekawe jak gra

 6. Na stronie ŚGP są pokazane wszystkie komponenty: http://www.swiatgierplanszowych.pl/2012/08/vampire-empire-filip-milunski-wydaje-gre-w-white-goblin-games/

  A sama gra… jest to moim zdaniem najlepsza gra Filipa.

 7. No zobaczymy czy najlepsza. Świetny 'Na Grunwald’ ciężko będzie przebić. Ale mam nadzieję, że i tak będzie bardzo dobra. Jedna z bardzo nielicznych polskich gier, z którymi wiążę konkretne nadzieje.

 8. Marcinie a wliczyłes w tą najlepszość Magnum Sal, czy tylko Miłuński solo liczysz?

 9. Jacku, jak możesz przedkładać Na Grunwald nad Magnum Sal? Przecież te gry jakościowo dzieli spora różnica na korzyść MS

 10. Madeusz: z przykrością to stwierdzam, ale tak ;) Ale są to dwie różne gry. MS to eurogra-workerplacement. VE to karciana gra blefu, z zarządzaniem kartami na ręce i jest tylko dwuosobowa.

  Ale może to też dlatego, że w MS więcej razy grałem (bo musiałem ;) ) i mam do niej trochę inne podejście :P

 11. Szkoda, że nie po polsku :( Z żoną nie pogram, bo bym musiał chyba kupić jedno wydanie angielskie i drugie niemieckie. Widzę też nowy standard – koszulki na karty w pudełku, a raczej w puszcze.

 12. To znakomita gra, potwierdzam. Na pewno jedna z najlepszych gier Filipa. W tym settingu może nawet być lepsza niż w pierwotnym (BSG), przynajmniej dla mnie (ten serial zupełnie mnie nie interesuje).

 13. Na większości kart tekst jest ten sam. Jest natomiast kilka kart wydarzeń które działają w niestandardowy sposób i tu rzeczywiście jest problem, ale można spokojnie zrobić małą pomoc gracza która będzie nie większa niż strona a5.

 14. Hmm, czyli to słynna BSG ze zmienionym tematem. Z tego co pamiętam, to Filip ją szlifował długi czas, więc mam nadzieję, że wyszła fajnie. Swoja drogą, czemu o wampirach, a nie o zombie? ;-)

 15. @jingo – tak, przedkładam NG nad MS :)

  A czemu nie zombie? Zieeeeeeeeeeeew :)

 16. Zombie są fajne, inteligentne, idą stale przed siebie i nie żyją. I trzeba je zabijać. Choć nie żyją. Myślę, Jax, że jesteś takim samym fanem (ba, fanbojem) zombie, jak ja ;-)

 17. Ale zombie poznasz na pierwszy rzut oka, a wampiry się kryją wśród ludzi ;)

 18. ciekawy pomysł na grę – tylko grafiki mnie do gustu nie przypadły.

 19. Hm… Widzę że to rok „najlepszejszych” gier… Trzewik z Robinsonem, Filip z VE ;) No nic to. Poczekam i sprawdzę. Kto wie czy kolejne wydane nie będą jeszcze lepsiejsze :)

 20. pierwsza wersja VE powstała w okolicy Małych Powstańców i Magnum Sal (jeszcze chyba przed Na Grunwald) i była szlifowana przez długi czas (ale nie spodziewajcie się skomplikowania na poziomie Warhammer Inwazji czy innego Magica). I za każdym razem jak Filip przynosił coś nowego na testy, czy też udawało mu się coś wydać, to i tak zawsze powtarzał że VE to jest jego najlepsza jak do tej pory gra :) (i ja się zgadzam)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*