Home / Wiadomości / Aktualności / Nowe szaty króla – BoardGameGeek zmienia wygląd

Nowe szaty króla – BoardGameGeek zmienia wygląd

Dzień w którym BGG – największy i najpopularniejszy serwis traktujący o planszówkach zmieni swój wygląd zbliża się wielkimi krokami. Trwają intensywne testy nowego wyglądu, do których zgłosiłem się jakiś czas temu. Sporo rzeczy wymaga jeszcze poprawy, ale strona jest praktycznie w pełni funkcjonalna. Po parunastu minutach przyzwyczaiłem się do nowego wyglądu i muszę przyznać, że jest całkiem wygodny. W rozwinięciu parę screenów żebyście też już mogli się przyzwyczaić do nowego wyglądu. 

16 komentarzy

 1. Avatar

  Wygląda całkiem ciekawie, choć obecny kompaktowy wygląd ma swoje zalety.

  Szkoda, że zmieniają logo.

 2. Avatar

  Aaa… dlaczego nie zatrudnią jakiegoś w miarę ogarniętego webdesignera i speca od prezentacji kontentu.
  Zmiany owszem są ale wcale wiele lepiej nie jest…

 3. Avatar

  Przyznaj się yosz, że ten post to tylko pretekst żeby móc się pochwalić, że dobiłeś do setki zgromadzonych microbadgów ;)

 4. Avatar

  Nie ma się czym chwalić – ponad 30 konkursów i nic nie wygrałem :D

 5. Draco

  Czy nie powinno być Top 100 w podpisie drugiego zdjęcia? Jak patrzę na to zdjęcie, to zastanawiam się, po co zrobili informacje o poszczególnych grach takie wysokie. Teraz jest to lepiej rozwiązane, bo widać na raz więcej gier.

 6. Avatar

  zgadzam się z Palladinusem, nie będzie mi łatwo się przyzwyczaić.
  Ale mam nadzieję, że uda się jeszcze całość SKOMPAKATOWAĆ (polubię chyba ten termin) i bedzie lepiej

  :)

 7. Avatar

  Wygląd jak wygląd – do wszystkiego idzie się przyzwyczaić. Logo szkoda – nie to, że poprzednie było jakieś nadzwyczajne, po prostu nowe jest beznadziejne. Ale to wszystko mało istotne – grunt, żeby profile użytkowników (kolekcje, rozgrywki, galerie itd) na tej zmianie nie ucierpiały…

 8. Avatar

  @draco: podpis jest top 10 bo tyle teraz się mieści na stronie zamiast 25….

  Aż muszę obejrzeć geeklisty bo to może utrudnić mathandel :P

 9. Avatar

  Geeklisty są ok – 25 pozycji ;)

 10. Avatar

  Może jestem dziwakiem (sądząc z Waszych komentarzy), ale mi się nowy wygląd podoba.

  Inna sprawa,że jako kompulsywny spisywacz i księgowy wolałem, żeby popracowali nad innymi aspektami (rejestrowanie gier, porządki w systematyce klasyfikacji gier/wersji, itp).

 11. FortArt

  Ładniej, choć strona główna słabo czytelna.
  Generalnie na plus, najbardziej strona gry, która sporo zyskała.
  Marnie z rankingiem gier i kolekcją. Obrazki nadal małe, informacje słabo upakowane, główne co widać to białe puste pole. Kolekcję można było zawsze po swojemu poukładać, więc pół biedy, ale rankingi nie.

 12. Avatar

  Obecna BGG to chyba jedna z najbrzydszych stron jakie znam. Wygląda jak połączenie stron z początków internetu, domorosłej grafiki oraz całego współczesnego dobrodziejstwa w postaci apletów, skryptów, forów, itd.. Jeden wielki chaos, wszystko jest na wierzchu, bez głębszej logicznej struktury. Znalezienie jakiegoś konkretnego narzędzia wymaga kilku losowych kliknięć w różne linki. Tylko przyzwyczajenie pozwala mi z tego korzystać, a szczerze powiedziawszy zwykle gier szukam na BGG poprzez google.

  Szczerzę liczyłem na nową stronę, ale powyższe obrazki nie nastrajają mnie pozytywnie. Logo jest nieporozumieniem. Naczelna strona fanów funduje sobie logo jak z paczki chrupek kukurydzianych. Czemu się potem dziwić, że ogół sądzi, że gry planszowe to zabawki dla dzieci.

  Lista prezentująca kolekcję, zamiast grzecznej tabelki, bezsensownie marnuje miejsce – przewijanie jej będzie trwało wieki. Już teraz to bywa męczące przy przeglądaniu tytułów na 10 podstronach. Boję się…

 13. Avatar

  Niestety nowy layout wygląda jak robiony 10 lat temu przez zakładowego informatyka.
  Ale – nie da rady zrobić strony gorzej wyglądającej i mniej przyjaznej dla użytkownika niż obecny BGG, więc może te zmiany coś poprawią.

  Ewidentnie powinni zatrudnić grafika ale też speca od interfejsów i organizacji informacji.

  Logo – dobija.

 14. Avatar

  Niestety nowy wygląd jest koszmarny i (o zgrozo!) gorszy nic obecny. Przypomina kiepskie strony, które projektowane były 10 lat temu – tutaj nic nie przyciąga uwagi, wręcz odstrasza.

  Nie wiem dlaczego nie wynajęli bardziej profesjonalnego grafika i webdesignera? Czy zapisy są już skończone, a może jest jeszcze szansa na zgłoszenie się do realizacji grafiki?:P

 15. Ja_n

  Jak zwykle gdy jakaś strona www zmienia wygląd, natychmiast pojawia się gromada specjalistów, którzy nowy wygląd mieszają z błotem i uważają za straszliwą fuszerkę. Mi się nowy wygląd całkiem podoba, nawet nowe logo jest ok, stare było głupawe po prostu. Najważniejsze, że strona tytułowa nie przytłacza tak mrowiem tekstu i zawiera jakieś elementy zachęcające do kliknięcia dla osób, które tam przypadkowo zbłądzą/wejdą pierwszy raz.

 16. Avatar

  Mi się nowy wygląd podoba. Bardzo sobie cenię na strona przejrzystość i intuicyjność. Jak do tego jest w miarę ładnie (ale bez fajerwerków), to już idealnie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sklep z grami planszowymi planszomania.pl
x

Check Also

Planszówki w Spodku – (GFoto)relacja

Okiem Pingwina Planszówki w Spodku. Edycja czwarta za nami. Internet huczał, więc kto go śledził wie wszystko, a dla tych co nie śledzili mainstreamu tylko napiszę że atmosfera była cudowna, frekwencja dopisała (ale reżim sanitarny staraliśmy się pilnować – bez uszczerbku oczywiście dla dobrego samopoczucia) i Planszówki w Spodku są imprezą, na której po prostu wstyd nie być ;) Tyle dobra ile się tu przewaliło przez stoiska i stoliki do gry doceni każdy, kto choć odrobinę kocha planszówki. Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap