Home / Artykuły / Na radarze / Ladies & Gentlemen – na radarze

Ladies & Gentlemen – na radarze

Ladies & GentlemenMało jest gier, w które z powodzeniem można zagrać w więcej niż 6 osób i do tego na trzeźwo ;) Najnowsza gra francuskiego projektanta Loïca Lamy’ego zapowiada  się na tytuł, w który bawić może się nawet towarzystwo 10 osób, a co najważniejsze – mieszane.

Żeby nie skłamać, równa liczba mężczyzn i kobiet jest wymagana tylko teoretycznie, gdyż nic nie stoi na przeszkodzie, aby płeć na czas trwania zabawy zmienić. I to dopiero może być ciekawe! ;)

W trakcie rozgrywki (fot. Asmodee)

W trakcie rozgrywki (fot. Asmodee)

Ladies & Gentlemen to gra asymetryczna rozgrywająca się w świecie blichtru, pudru i modnych ciuchów. Gracze rywalizują w parach – więc grę można śmiało nazwać drużynową – których celem jest stworzenie najpiękniejszej i najpopularniejszej pary, która zawita na finałowy bal. (Wiadomo, szata zdobi człowieka.) Obowiązkiem gracza – gentlemana jest zarobienie jak największej kasy, którą gracz – lady ma za zadanie wydać na siebie, a konkretnie na ubiór, biżuterię i dodatki. Każda para dysponuje osobnym zestawem kart, a mechanika opiera się na zbieraniu określonych ich zestawów oraz równoczesnym planowaniu akcji. Im bardziej gracze wczują się w rolę zmanierowanych dam i napuszonych dżentelmenów – tym lepiej dla gry!

Ja bym akurat takiej szafy mieć nie chciała, ale pograć można :) (fot. Libellud)

Ja bym akurat takiej szafy mieć nie chciała, ale pograć można :) (fot. Libellud)

Wbrew pozorom (np. okładce), gra jest przeznaczona dla graczy w wieku 14 plus. Czas trwania to podobno 30 minut, a okazja do szastania pieniędzmi – bezcenna :)

Loïc Lamy jest autorem gry Deadwood zbierającej skrajne opinie. Czy nowa propozycja Francuza będzie tak samo dwubiegnunowa?

Loïc Lamy jest autorem gry Deadwood zbierającej skrajne opinie. Czy nowa propozycja Francuza będzie tak samo dwubiegnunowa?

 

 

One comment

  1. WRS

    Mnie autor przekonuje do spróbowania gry. Bardzo chciałbym, żeby w mechanice gry był ten oldskulowy, tradycyjny podział ról.
    Byłbym rozczarowany, gdyby gra okazała się (tfu…) poprawna politycznie…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sklep z grami planszowymi planszomania.pl
x

Check Also

Gry z Essen już u redaktorów GF!

No i zaczęło się wielkie testowanie! Pierwsze planszówkowe nowości z targów Spiel’14 spłynęły już do Polski. W różnych zakątkach kraju gracze skwapliwie przystąpili do rozgrywek w najgorętsze tytuły tegorocznego Essen. Oczywiście wszyscy rzucili się na „nowego Wallace’a”, „nowego Felda” czy innego „nowego Rosenberga”. My… również :) ALE oprócz tego mamy do zrecenzowania ponad 40 innych tytułów, debiutujących w tym roku. Sami jesteśmy ciekawi, czy wśród nich kryją się jakieś niezauważone do tej pory perełki. Zapraszamy do przeglądu gier z Essen, nad recenzjami których zaczynamy właśnie pracę. Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap