Home | Wiadomości | Konkursy | Nowa gra w klimacie „Kolejki”. Jak ją nazwać?

Nowa gra w klimacie „Kolejki”. Jak ją nazwać?

❍ Reading Time: < 1 minute

kartka 32Powstaje nowa gra o robieniu zakupów w ostatniej dekadzie PRL. Poruszony zostanie w niej ważny, a nieobecny w najbardziej popularnej grze IPN – „Kolejka”, temat nabywania na kartki podstawowych towarów, takich jak mięso, cukier, słodycze i inne produkty. W nowej grze wcielimy się w rolę gospodyń przygotowujących się do zapowiedzianych wizyt gości.

Gracze będą czekali w kolejce przed sklepem. By jednak kupić reglamentowane produkty potrzebne będą określone kartki. Istotą nowej gry będzie właśnie wymiana kartek z innymi graczami. I to na czas! W tej pełnej emocji grze negocjacyjnej, chcąc zdobyć kartkę na mięso, nie raz będziemy musieli oddać nawet dwie kartki na cukier. Przygotowując się do wizyty teściowej, wymienimy wszystko za kartki na mąkę, która jest potrzebna do upieczenia babki drożdżowej… W grze nie zabraknie też spekulanta, który za kartki gotów będzie odstąpić swoje miejsce w kolejce. Wszystko to w tajemnicy – prawo nie pozwala wszak na wymianę przydziałów.

 

W niewielkich rozmiarów pudełku znajdzie się talia kart z kartkami na siedem grup towarów (masło, cukier, mięso, mydło, mąka, czekolada, alkohol), karty zakupów i zapowiedzianych wizyt oraz mini plansza, kolejkowe pionki i drewniany bączek do odmierzania czasu wymiany. Gra ma już ustalone elementy, ale nie ma jeszcze tytułu, dlatego ogłaszamy konkurs na chwytliwy tytuł dla nowej gry.  Propozycje prosimy wysyłać do 20 listopada 2013 r. na adres: karol.madaj@ipn.gov.pl. Wśród wszystkich uczestników konkursu rozlosujemy trzy gry „Kolejka” z dodatkiem „Ogonek”. Autor najciekawszego tytułu może liczyć na zestaw wszystkich gier IPN! Wyniki zostaną ogłoszone do końca listopada na stronie: www.ipn.gov.pl/gry.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*