Home | Wiadomości | Zapowiedzi | Zapowiedzi 2014 – cz. XXII: Piatnik

Zapowiedzi 2014 – cz. XXII: Piatnik

Piatnik logoTen rok podobnie jak poprzedni w wydawnictwie Piatnik będzie należał do serii Activity. W poprzednim roku wydawnictwo zadbało o najmłodszych fanów wydając My First Activity (od 4 lat) oraz Activity Junior (od 8 lat), a teraz skupia się na starszych odbiorcach. To dla nich odświeżone zostanie Activity Original – zarówno design gry jak i hasła. Na jesień natomiast planowana jest premiera kolejnej części Activity: “Wszystko może się zdarzyć”, w której dojdzie czwarty sposób prezentowania haseł: dźwiękami, co w wyjątkowo zabawny sposób jeszcze bardziej urozmaici grę.

Oprócz tego wydawnictwo szykuje kilka gier dla młodszych graczy:

Appaloosa
Ekscytujący wyścig z przeszkodami dla 2-6 graczy od 8 lat

Uwaga, Start! Wszystkie konie wybiegają na tor i zaczyna się szalony wyścig! Czy wszyscy bez problemu pokonają najbliższą przeszkodę, a może ktoś straci cenne sekundy? Kto wyjdzie na prowadzenie? I najważniejsze – kto jako pierwszy pokona linię mety? Dzięki specjalnej mechanice gry, napięcie będzie się utrzymywać aż do ostatniej chwili! Gra doskonale ćwiczy pamięć i koncentrację.

Espresso Fishing
Gra dla 2-5 graczy od 8 lat

Wędkarstwo to hobby, w którym wymagana jest wytrwałość. Aby nie zasnąć, trzeba od czasu do czasu wypić mocną kawę – wtedy już żadna ryba Ci nie umknie! Do zwycięstwa potrzeba odrobiny szczęścia, sprytu i taktycznego myślenia. Zatem, udanych połowów!

Espresso Fishing Piatnik

Wędkarstwo na „planszy”

Findnix
Gra dla 2-6 graczy od 7 lat

Na kolorowe karty powłaziły różne zwierzątka. Na jakich przedmiotach siedzą? Jaki kształt i kolor ma tło? Gra doskonale ćwiczy spostrzegawczość i umiejętność logicznego myślenia.

Golden Horn
Gra dla 2-4 graczy od 8 lat

Z Wenecji do Konstantynopola – Gracze wcielają się w role zamożnych kupców weneckich. Korzystając ze swojej floty handlowej, sprzyjających wiatrów oraz czasem pomocy piratów, każdy kupiec stara się zdobyć jak najlepsze ładunki. Wygrywa ten, kto zdobędzie najwięcej różnorodnych towarów.

Golden Horn Piatnik

Gra została nagrodzona przez Wiedeńską Akademię Gier.

Joe’s Zoo
Gra pamięciowa dla 2-5 graczy od 4 lat

Flaming, zebra, krokodyl i inni mieszkańcy ZOO ukryli się na nie swoich wybiegach, przez co zapanował kompletny chaos! Zadaniem graczy jest wywabić zwierzęta z ich kryjówek i odprowadzić na miejsce. Komu się to uda, otrzyma smakołyk dla zwierzaków!

Match’n’Turn
Gra dla 2-4 graczy od 3 lat

Zadaniem graczy jest dopasowywać kartoniki z obrazkami do odpowiednich motywów na tablicach. Byłoby to proste, gdyby obrazki stale się nie zmieniały! Komu uda się zebrać najwięcej kartoników?

Liczy się spostrzegawczość!

Liczy się spostrzegawczość!

Numerabis
Matematyczna gra pamięciowa dla 2-5 graczy od 8 lat

Aby rozwiązać proste zagadki matematyczne, należy odkryć dwa, a czasem trzy karty z liczbami. Spostrzegawczość i umiejętność logicznego myślenia, a także odrobina szczęścia – to klucz do sukcesu nie tylko w tej grze!

Pictofun
Zabawna gra skojarzeniowa dla 2-12 graczy od 12 lat

Podczas gry, w której należy przyporządkować przedstawione na kartach pojęcia do określonych na planszy kategorii, ważna jest pomysłowość. Z czym kojarzy Ci się jabłko? Z przysłowiem, słodkim przysmakiem, a może tytułem piosenki? Musisz szybko zdecydować, do której z 11 kategorii przypiszesz dany obiekt, bo piasek w klepsydrze nieubłaganie się przesypuje i czasu jest coraz mniej! Gra rozwija kreatywność oraz zdolności komunikacyjne, gwarantując jednocześnie świetną zabawę.

Liczy się pomysłowość i szybkość!

Liczy się pomysłowość i szybkość!

Tricky Tracks
Gra dla 2-4 graczy od 8 lat

Układanie torów nie jest łatwym zadaniem – zwłaszcza, gdy przeszkadzają nam w tym inni gracze! W końcu oni też próbują zdobyć punkty, budując swoje trasy. Który z graczy okaże się najzręczniejszym budowniczym? Doskonała gra ćwicząca koncentrację i wyobraźnię przestrzenną.

Zdjęcia zagranicznych edycji

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*