Home | Katalog gier | Patronat GF: W cieniu tronu – rzut okiem i konkurs

Patronat GF: W cieniu tronu – rzut okiem i konkurs

❍ Reading Time: 4 minutes

W cieniu tronuNa rozpoczynającym się dzisiaj Pionku będzie miała swoją premierę gra W cieniu tronu od wydawnictwa Fox Games. Redaktorzy Games Fanatic mieli już okazję zagrać kilka partii więc poniżej możecie przeczytać ich wrażenia. A dodatkowo możecie zobaczyć przepiękne grafiki kart oraz wziąć udział w konkursie i wygrać jeden z trzech egzemplarzy gry.

Ginet: W cieniu tronu to mała, krótka karcianka wykorzystująca mechanikę push your luck. W swojej turze gracz dobiera „w ciemno” karty ze wspólnego stosu, mając na uwadze to, żeby każda kolejna karta nie miała wartości wyższej od poprzedniej. Jeżeli gracz zachowa ten warunek i spasuje w odpowiednim momencie zabiera karty do siebie; jeżeli skusi wyciągnięte przez niego karty przepadają. Dobrane karty – o ile ich zdolności są aktywne (tzn. mamy ich najwięcej spośród wszystkich graczy) – będą nam służyć swoimi zdolnościami i np. pozwolą podejrzeć następną kartę w decku, obniżyć wartość wyłożonej karty, zabrać lub zniszczyć kartę przeciwnikowi albo chronić przed atakami innych graczy. Na koniec rozgrywki liczymy punkty z wyłożonych przed nami postaci (pod warunkiem, że dana postać występuje u nas w liczbie co najmniej dwóch sztuk). Gra W cieniu tronu jest lekkim, dynamicznym fillerkiem z jednej strony nie wymagającym męczącego wysilania szarych komórek, z drugiej natomiast dostarczającym sporo emocji i nieraz pozwalającym trochę pokombinować.

Pingwin: Ze względu na tę swoją mechanikę W cieniu tronu od razu skojarzyła mi się z Portem Royal, jednym z moich ulubionych lekkich fillerków. Jednak okazało się, że podobieństwa są powierzchowne. Gdy tam jedynie skupiamy się na nabywaniu odpowiednich kart, które przybliżają nas do zwycięstwa i jednocześnie pomagają odpierać niechciane statki – tutaj dostajemy pokaźny ładunek negatywnej interakcji. Bo – co prawda – karty, które posiadamy w swoim obszarze gry podobnie jak miecze w Porcie Royal mogą nam pomóc wypełnić warunek „pozostania w grze” i nieodrzucania kart – to jednak dostajemy bardzo potężną broń do ręki w postaci tego co możemy z tymi odkrytymi kartami zrobić (o ile wcześniej nie skusimy). Po pierwsze – wyciągając kartę o tym samym nominale co karta poprzednia możemy zniszczyć jakąś kartę przeciwnika. Po drugie – i to ważniejsze – gdy zdecydujemy, że odkryte karty średnio nam pasują możemy dokonać wymiany: wręczamy w prezencie owe karty wybranemu graczowi (ha! to może być nawet tylko jedna karta – przecież to zależy od Ciebie w którymi miejscu się zatrzymasz) z których on może zatrzymać tylko jedną –  a sami zabieramy mu dowolną kartę z jego obszaru gry. I tu czas na kolejny smaczek – jak w każdej przyzwoitej pozycji z mocno rozbudowaną negatywną interakcją istnieją karty reakcji. Możemy gromadzić Alchemików i Minstreli aby chronić nasze karty. Ale i to jeszcze nie koniec – bo istnieją limity wyłożonych przed sobą kart, a więc owi Alchemicy i Minstrele będą nam przy okazji zapychać miejsce na stole. A wybór jest trudny: postaci jest 9 ale slotów na stole mamy tylko 5 – nisko punktowane karty dają spore możliwości manipulowania wartością ostatniej karty, z kolei wysokie nominały nie dość, że nic pożytecznego nie robią, to jeszcze nas nieco ograniczają w czynieniu zła bliźniemu. Można się czasem zawiesić.

Poniżej możecie zobaczyć przepięknie zilustrowane karty postaci występujących w grze. Zdjęcia te będą także wykorzystane w konkursie, w którym możecie zdobyć własny egzemplarz W cieniu tronu. Wystarczy jedynie wybrać kilka z przedstawionych grafik i opisać jaką intrygę planują ukazane na nich postacie, a następnie odpowiedź wysłać na adres konkurs@gamesfanatic.pl. Forma przedstawionej historyjki może być dowolna. Mogą to być zarówno dialogi występujących na zdjęciach postaci, jak i opowiastka przeplatana grafikami. Możecie także wybrać zarówno jedno zdjęcie, jak i posłużyć się w odpowiedzi całą ich kolekcją.

Pliki mogą być przesłane w dowolnym formacie graficznym, jak również w formacie Worda lub w pdf-ie. Ważne jest, żeby w tytule maila wpisać zwrot „W cieniu tronu – konkurs„. Na Wasze zgłoszenia czekamy do dnia 19 czerwca 2016 r. godziny 23.59. Trzy prace nagrodzimy grą W cieniu tronu.

 

Poszczególne numery kart przedstawiają następujące postaci z gry:

1 – Generał,

2 – Prorok,

3 – Błazen,

4 – Skrytobójca,

5 – Sędzia,

6 – Minstrel,

7 – Alchemik,

8 – Królowa,

9 – Król

 

Szczegółowy regulamin konkursu

Szczegółowy regulamin konkursu

 1. Organizatorem Konkursu „W cieniu tronu – rzut okiem i konkurs” jest serwis GamesFanatic.pl.
 2. Niniejszy regulamin określa zasady, zakres i warunki uczestnictwa w konkursie (dalej „Regulamin”).
 3. Konkurs trwa  od momentu opublikowania wpisu ogłaszającego rozpoczęcie konkursu do 19.06.2016 r., do godziny 23:59.
 4. Konkurs jest prowadzony na stronie serwisu www.gamesfanatic.pl
 5. Przystępując do Konkursu, potwierdza się znajomość regulaminu i akceptuje się jego warunki.
 6. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w regulaminie.
 7. Jakiekolwiek złamanie punktu regulaminu dyskwalifikuje pracę z konkursu.
 8. Udział w Konkursie jest bezpłatny.
 9. Konkurs polega wykonaniu zadania wskazanego na stronie konkursu.
 10. Każdy uczestnik może przesłać tylko jedno zgłoszenie.
 11. Do Konkursu może przystąpić każda osoba, zamieszkująca na terenie Polski. Uczestnicy niepełnoletni powinni mieć pisemną zgodę rodziców na udział w Konkursie. Z udziału w konkursie wyłączeni są redaktorzy serwisu GamesFanatic.pl oraz członkowie ich najbliższych rodzin.
 12. Odpowiedzi będą sprawdzane przez redakcję serwisu GamesFanatic.pl.
 13. Laureatów nagrody wybierze redakcja serwisu  GamesFanatic.pl.
 14. W Konkursie można wygrać nagrody wymienione na stronie konkursu.
 15. Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni w ciągu 14 dni po zakończeniu terminu przesyłania odpowiedzi.
 16. Nagrodę wysyła Organizator do 10 (dziesięciu) dni roboczych od momentu przesłania przez Laureata swoich danych korespondencyjnych.
 17. Organizator ma prawo publikacji na stronie gamesfanatic.pl zwycięskiej pracy podając imię i nazwisko lub pseudonim autora.
 18. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za błędne wskazanie przez Laureata adresu korespondencyjnego.
 19. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za niemożność przekazania nagrody Laureatowi z przyczyn zależnych od uczestnika.
 20. Konkurs nie jest loterią promocyjną w rozumieniu przepisów ustawy o grach hazardowych z dnia 19 listopada 2009 r. (Dz.U. 2009 nr 201 poz. 1540 z późn. zm.) i nie podlega regułom zawartym w w/w ustawie oraz rozporządzeniach wykonawczych do tej ustawy.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*