Home / Wiadomości / Patronaty / Patronat GF: Kroniki zbrodni

Patronat GF: Kroniki zbrodni

Niespodziewany telefon od komisarza nie wróżył niczego dobrego. W Hyde Parku znaleziono ciało młodej kobiety, ale to był dopiero początek kłopotów. Londynem wstrząsnęła fala tajemniczych zbrodni, a ich przyczyny wydają się sięgać znacznie głębiej niż można to sobie wyobrazić. Wciel się w rolę członka specjalnej grupy dochodzeniowej i przeżyj przygodę rodem z najlepszych powieści kryminalnych!

Kroniki zbrodni to innowacyjne połączenie gry planszowej, aplikacji i wirtualnej rzeczywistości. Gracze wspólnie prowadzą dochodzenie i starają się rozwikłać wielopoziomowe sprawy kryminalne, które doprowadzą ich do wielkiego finału. Tradycyjna plansza i karty przedstawiają lokacje, napotkane osoby czy dowody rzeczowe. Prosta w obsłudze aplikacja wprowadza do gry dowolność w prowadzeniu śledztwa i pozostawia graczom ogromne pole do popisu. Sama wizyta na miejscu zbrodni to możliwość zanurzenia się w wirtualnej rzeczywistości i obejrzenia lokacji z perspektywy 3D!

Czym są Kroniki zbrodni?

Ten tytuł to kooperacyjna gra detektywistyczna, która okazał się jednym z największych hitów portalu Kickstarter ostatnich miesięcy. Odpowiedzialna za jej produkcję firma Lucky Duck Games zgromadziła na jej ufundowanie blisko 800 tysięcy dolarów od ponad 9 tysięcy wspierających! Gdyby tego było mało firma podpisała umowy na kilkanaście lokalizowanych wersji językowych, w tym polską.

Kroniki Zbrodni to połączenie tradycyjnej planszówki z aplikacją i wirtualną rzeczywistością. Lokacje, policyjni eksperci, osoby napotkane podczas prowadzenia dochodzenia, kategorie dowodów rzeczowych i specjalne przedmioty reprezentowane są za pomocą kart i planszetek. Każda z nich ma nadrukowany kod QR, który możemy zeskanować za pomocą aplikacji, która pozwala prowadzić śledztwo. Wyobraźmy sobie, że chcemy udać się do wskazanej lokacji. Szybko skanujemy kod QR i aplikacja powiadamia nas, że na miejscu spotkaliśmy konkretną postać. Wyjmujemy jej kartę z talii i umieszczamy na planszetce danej lokacji. Od tego momentu zawsze będziemy mogli zapytać ją o dowolne miejsce, osobę czy przedmiot, który spotkamy na swojej drodze podczas prowadzenia dochodzenia. Wszystko to umożliwi nam prosta i intuicyjna aplikacja. To właśnie ogromna dowolność w prowadzeniu śledztwa jest jednym z największych atutów tej gry.

Podczas gry będziemy mieli też okazję skorzystać z modułu wirtualnej rzeczywistości. Niektóre lokacje zostały stworzone tak, że po nałożeniu na telefon specjalnych gogli, będziemy je widzieć w 3D! Jeden z graczy przeczesuje lokację w poszukiwaniu śladów, głośno opisując co widzi, a zadaniem pozostałych graczy jest wyszukanie wymienionych przedmiotów w talii. Przydadzą się one podczas późniejszych przesłuchań oraz dostarczą dodatkowych informacji, które pomogą w poprowadzeniu śledztwa.

Walutą w grze jest czas. Rozgrywka nie toczy się oczywiście w czasie rzeczywistym, ale każda akcja (np. zadanie pytania przesłuchiwanemu czy przemieszczenie się pomiędzy lokacjami) kosztuje nas cenne minuty, które na koniec scenariusza będą jedną ze składowych naszego sukcesu lub porażki. Ważniejsza będzie jednak seria pytań zamykających śledztwo. Mimo, że czasem będziemy wiedzieć kto jest winnym zbrodni, to być może umknie nam jego motyw czy narzedzie, którym się posługiwał. Śledztwa w Kronikach zbrodni są wielopoziomowe i kryją wiele zagadek. Tak więc niejednokrotnie będziemy chcieli wrócić do nich jeszcze raz, żeby poznać pozostałe niuanse, które umknęły nam za pierwszym razem.

Podstawowa wersja gry oferuje 6 śledztw – jedno szkoleniowe i pięć pełnych. Trzy z nich tworzą swoistą kampanię, a dwa są zupełnie osobnymi historiami.

Szczegóły techniczne

Polskie wydanie zawierać będzie wersję podstawową, rozszerzoną o wszystkie odblokowane cele w kampanii Kickstrater (nie włączając celów KS Premium i KS Exclusive).

Aplikację do gry ściągnąć można bezpłatnie w AppStore i GooglePlay. Działa oczywiście ona w trybie offline, tak więc do gry nie jest potrzebne połączenie z Internetem.

SCD gry to 139 PLN. Polska premiera planowana jest na ostatni tydzień października 2018 roku – równolegle z premierą gry na targach SPIEL w Essen. Z grą będzie można się zapoznać wcześniej – FoxGames planuje serię prezentacji na większych konwentach planszówkowych. Najbliższa okazja do zagrania na poznańskim Pyrkonie (18-20.05).

Gogle VR nie będą dołączane do gry Kroniki zbrodni. Będzie je można kupić w osobnym opakowaniu. Ich SCD to prawdopodobnie 24,99 PLN. Co ważne – gogle VR nie są niezbędne do grania. Lokacje będziemy mogli zwyczajnie oglądać na telefonie poprzez tradycyjnie przesuwanie obrazu za pomocą palca.

Do końca roku gra dostępna będzie wyłącznie w salonach Empik. Dla tych osób, które zdecydują się na taki zakup przygotowaliśmy specjalny prezent. Jeśli kupicie Kroniki zbrodni do końca roku w salonie Empik otrzymacie dodatkowy scenariusz „Diabelska kuchnia”!

Wszystkie dodatkowe scenariusze zostaną przetłumaczone na język polski i będą dostępne do kupienia w AppStore i GooglePlay. Ich szacowana cena to ok 12-15 PLN. Do ich rozegrania potrzebna jest jednak podstawowa wersja gry.

Kroniki zbrodni

Liczba graczy: 1-4

Wiek graczy: 14+

Czas gry: ok. 90 minut na scenariusz

Autor: David Cicurel

Ilustracje: Matijos Gebreselassie, Mateusz Komada, Katarzyna Kosobucka

Video:

Oficjalny zwiastun:

PL

ENG

Rahdo

Man Vs Meeple

Game Boy Geek

Krótka playlista z prezentacja działania aplikacji – m.in. rozpytywanie świadków o przedmioty, zbieranie dowodów i tryb VR:


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sklep z grami planszowymi planszomania.pl
x

Check Also

Miasto w chmurach – piękne i ciekawe?

Phil Walker Harding – uwielbiam gry tego gościa. Moja miłość zaczęła się od rewelacyjnego Kakao, utrwaliła się dzięki świetnym Imhotepowi i Sushi Go / Sushi Go Party, w końcu ustatkowały ją bardzo przyjemne Park Niedźwiedzi i Chatka z Piernika. Nie zaszkodził jej nawet chwilowy szok spowodowany mało udanym (w mojej opinii) Gizmos. Na gry tego autora wciąż czekam z niemałym zainteresowaniem. Szczęśliwy traf chciał, że we wrześniu bieżącego roku na polski rynek trafiły aż dwie gry tego autora: Miasto w chmurach od wydawnictwa Fox Games i Lamaland wydany dzięki jaszczurkom z Lacerty. Dziś skupimy się na tym pierwszym tytule. Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap