Home | Wiadomości | Zapowiedzi | Zapowiedzi 2015 – cz. X – Bard

Zapowiedzi 2015 – cz. X – Bard
Ten tekst przeczytasz w 7 minut

Logo_BardKrakowskie wydawnictwo Bard ma w swoim portoflio sporo ciekawych tytułów. Zarówno dla geeków, jak i dla okazjonalnych czy rodzinnych graczy.

Właśnie dostaliśmy pakiet ciekawych zapowiedzi.

Zapraszam do lektury!

Callisto BOX 3D prawo 1. Callisto

Nowa wersja znanego hitu stworzonego przez niezrównanego Reinera Knizię! Callisto to satysfakcjonująca i prosta gra strategiczna, która wymaga ciągłego główkowania oraz odrobiny szczęścia. Przed graczami stoi wyjątkowe wyzwanie: na ograniczonej planszy należy umieścić jak największą ilość płytek o różnych kształtach oraz kolumn, w taki sposób, aby nie tylko zdobywać punkty, lecz także blokować ruchy innych uczestników rozgrywki. Przed wami niezwykły rodzaj połączenia gry planszowej i puzzli, które zmusi was do namysłu i sprytnego planowania ruchów przez całą rozgrywkę.

1) Callisto to niezwykłe połączenie puzzli i gry planszowej: na ograniczonej planszy należy układać płytki w jednym kolorze, tak aby przylegały do siebie bokami. Trzeba jednak uważać, ponieważ z każdym ruchem kończy się miejsce na planszy. Callisto to tetris na żywo, przewidziany dla wielu graczy!

2) Callisto należy do rodziny gier stworzonych przez Reinera Knizię – zdobywcy wielu prestiżowych nagród, najbardziej utytułowanego autora gier logicznych na świecie, twórcy takich hitów jak Geniusz, Blue Moon czy Modern Art.

3) Callisto powraca w pełnej chwale! Nowe wydanie gry to w pełni odświeżony wygląd, który zachwyci każdego: teraz jeszcze ładniejszy i bardziej elegancki. Od klocków, po planszę i kolumny, wygląd Callisto to prawdziwa uczta dla oka.

Carcassonne pudełko 2. Nowy Carcassonne

Carcassonne powraca w nowej, odświeżonej edycji! Raz jeszcze pomóż zbudować średniowieczną krainę i zapewnij jej dobrobyt, układając planszę z losowo dobieranych żetonów miast, klasztorów, dróg i pól, a następnie zdobywaj punkty, wysyłając swoich poddanych do pracy. Bądź czujny i przewidujący, ponieważ inni gracze próbują zająć jak największą część planszy dla siebie. Komu uda się uzyskać najwyższy wynik nim dołożycie ostatni żeton?

Jedna z najpopularniejszych gier planszowych o profilu familijnym dumnie kroczy przez kolejne dekady XXI wieku, dzięki nowoczesnej szacie graficznej i uwspółcześnionej instrukcji!

Carcassonne zawartosc1) Carcassonne to gigant wśród familijnych gier planszowych, o czym świadczy ponad 10 milionów sprzedanych egzemplarzy na całym świecie, wersje elektroniczne, liczne mistrzostwa i turnieje (w tym także Mistrzostwa Polski w Carcassonne organizowane przez naszą firmę), wiele nagród dla najlepszej gry planszowej, a przede wszystkim ogromne wsparcie fanów z całego globu.

2) Carcassonne powraca w nowej edycji, godnej drugiej dekady XXI wieku: odświeżone, piękne i dynamiczne rysunki na żetonach oraz nowy system uczenia zasad, który zapewnia uwspółcześniona instrukcja, powodują, że Carcassonne to idealna gra zarówno dla osób nie mających wcześniej styczności z grami planszowymi oraz prawdziwych weteranów!

3) Gra pozbawiona jest elementów przemocy i agresji. Rywalizacja opiera się na doskonaleniu umiejętności strategicznych (odpowiednie ustawienie pionków i żetonów), dzięki czemu stanowi idealną rozrywkę dla dzieci i dorosłych. Losowe dobieranie płytek z terenem zapewnia unikatowość każdej partii, podczas trwania której żaden z graczy nie zostanie w żaden sposób wyeliminowany.

4) Nowa edycja zapewnia ponad to jeden darmowy niewydany nigdy wcześniej dodatek: pionki i wariant gry z nowym rodzajem podwładnego – Opatem.

Nowy Jork pudełko 3. Nowy Jork

Jest rok 1901 i moda na olbrzymie wieżowce kwitnie w najlepsze. Ostatnie umowy spisane z miastem pozwalają sądzić, że horyzont Nowego Jorku uświetnią wkrótce kolejne wspaniałe drapacze chmur. Nowe technologie pozwalają, by nowoczesna generacja budynków sięgnęła jeszcze wyżej nieba, starając się zaspokoić głód chwały i prestiżu mieszkańców miasta, które nigdy nie śpi. Twój wuj – Panie świeć nad jego duszą – zostawił ci mały skrawek ziemi na dolnym Manhattanie. To twoja szansa, aby zacząć karierę dewelopera i budować, budować i budować coraz wyżej i więcej. Dołącz do słynnych deweloperów, przyczyniając się do ukształtowania największej metropolii świata: Nowego Jorku!

1) New Jork to wspaniała gra strategiczna o budowie wieżowców na Dolnym Manhattanie. W trakcie rozgrywki gracze skupują ziemię, stawiają wieżowce lub przeznaczają je do wyburzenia, aby wkroczyć w następną generację budynków. Na koniec gry zwycięstwo odniesie gracz, którego ulice posiadać będą najciekawszy pejzaż oraz spełnią dodatkowe cele rozgrywki.

2) Nowy Jork to rozgrywka nie tylko dla zawodowych architektów i deweloperów, ale wszystkich, którzy uwielbiają główkować! Wymaga od graczy umiejętności planowania przestrzennego, odpowiedniego wykonywania posunięć (zastępowanie poprzedniej generacji wieżowców nowszymi w kluczowym momencie) oraz sprytnego dysponowania własnym zasobami, a także rywalizowania z innymi graczami w celu wykonania losowych celów misji.

3) Nowy Jork to idealna gra dla całej rodziny: pozbawiona przemocy, rozwijająca zdolność myślenia i planowania oraz bajecznie kolorowa! Posiada proste i przejrzyste zasady oraz zapewnia szybką, ekscytującą rozgrywkę.

4) Wspaniałe wydanie gry: olbrzymia, kolorowa plansza, karty i żetony ulic, przeniosą graczy do początku XX wieku i pozwolą na ekscytującą i przejrzystą rozgrywkę, do której wielokrotnie będą chcieli wracać!

Terra pudełko 4. Terra

Wyrusz we wspaniałą podróż dookoła świata! Gra planszowa Terra pozwoli graczom odwiedzić najbardziej zadziwiające zakątki globu – od najwyższych górskich szczytów, po najgłębsze z morskich toni. Oglądaj wszystkie cuda naszej planety i odpowiadaj na pytania typując odpowiedzi: w którym roku odkryto słynną chińską terakotową armię? Jak wysoki jest Burdż Chalifa? Którym z języków mówi największa liczba ludzi? Kiedy odkryto pierwsze kości Tyranozaura? Na pewno nie znasz wszystkich zagadek — świat pełen jest cudów, które czekają na odkrycie i zbadanie! Nawet jeżeli nie jesteś pewny odpowiedzi, nie trać wiary i zaufaj przeczuciu, tak jak wszyscy najwięksi odkrywcy – punkty otrzymujesz także, gdy jesteś blisko poprawnego rozwiązania. Do odważnych świat należy!

1) Terra to olbrzymi, interaktywny quiz dla całej rodziny. Sprawdź swoją wiedzę z różnych dziedzin dotyczących cudów natury i architektury, geografii, historii ludzkości oraz wielu innych tematów!

2) Wspaniała zabawa dla całej rodziny: typuj odpowiedzi, nawet jeżeli nie jesteś do końca pewien poprawnej i zdobywaj punkty! Kto okaże się być najbliższy miana prawdziwego odkrywcy i obieżyświata? Terra to gra w której każdy gracz wygrywa!

3) Terra to wspaniałe źródło wiadomości o świecie i jego cudach. Ponad 150 kart podzielonych według stopnia trudności zawiera setki ciekawostek o naszej planecie, których z pewnością nie znacie i które niejednokrotnie zaskoczą was lub rozbawią do łez! Idealna rozrywka do wspólnego spędzania czasu – bawi i uczy jednocześnie!

4) Przedstawiamy wspaniałe wydanie: pełne kolorowych zdjęć na kartach najwyższej jakości oraz z olbrzymią planszą, którą stanowi przejrzysta mapa świata. Terra to wspaniała podróż dookoła globu, którą odbędziecie z przyjaciółmi i rodziną w domowym zaciszu.

THE GAME BOX 3D prawo 5. The Game

Przed wami „Gra” – niebezpieczne i wymagające starcie z własnym intelektem. Przed wami cztery stosy. Dwa stosy rozpoczynają się od jedynki i podążają w górę, dwa kolejne – od setki w dół. Rozpoczynając z określoną liczbą kart na ręce musicie odrzucać po dwie w kolejce. Panuje jedna zabójcza zasada: musicie zagrywać kartę, której liczba jest dokładnie o 10 niższa lub wyższa, niż wierzchnia karta stosu. Po wykonaniu działania dobieracie kolejne karty, aż do momentu w którym skończy się talia. Wtedy zegar zaczyna nieubłaganie tykać: możecie zagrywać tylko po jednej karcie, jednak możliwości kurczą się z każdym ruchem. Spróbujcie pozbyć się wszystkich 98 kart, odrzucając karty na cztery specjalne stosy, w kolejności, która zapewni wam zwycięstwo. Tylko wyjątkowa pomysłowość może was uratować.

1) „Gra” to wspaniały rodzaj pasjansa: wymagające zasady i dynamika rozgrywki wycisną z waszego intelektu siódme poty. A to dopiero początek: gra zawiera w sobie mnogość dodatkowych wariantów – gdyż już myśleliście, że chociaż trochę opanowaliście rozgrywkę przed wami nowe wyzwania!

2) Logiczna gra kooperacyjna: w „Grze” można zanurzyć się samemu, ale w parę osób naraz (aż do 5)! Każdy wariant stawia przed graczami dodatkowe problemy i zmusza do wspólnego wysiłku w planowaniu najlepszej strategii.

3) Wyjątkowe wydanie: 102 doskonale zaprojektowane karty, które grafikami nawiązują do licznych filmów z gatunku horrorów i thrillerów. Dzięki temu „Gra” nabiera ciekawego klimatu: niebezpiecznej rozgrywki o wszystko!

 dungeon saga 6. Dungeon Saga

Grupa śmiałków wyrusza na niebezpieczną wyprawę, prosto w czeluście starożytnej Twierdzy Krasnoludzkiego Króla. Nie wiedzą jeszcze, że przyjdzie im zmierzyć się z hordami potworów i potęgą plugawego Nekromanty. Wiele kilometrów pod ziemią, gdzie nikt nie usłyszy waszego krzyku, czeka chwała lub śmierć!

Dungeon Saga to kooperacyjna gra przygodowa, w której 1-5 graczy wciela się w drużynę bohaterów, przemierzających starą krasnoludzką twierdzę. Jeden z graczy obejmuje rolę potężnego Nekromanty, który kontroluje rozgrywkę według wielu mniejszych scenariuszy, łączących się w jedną niezwykłą sagę. Gracze muszą współpracować, aby pokonać wszystkie niebezpieczeństwa, spełnić wymagania rozgrywanej misji i pokrzyżować plany mrocznych sił kryjących się w mroku klaustrofobicznych korytarzy.

1) Dungeon Saga to klasyczna gra przygodowa, w której gracze wspólnie przemierzają wiecznie zmieniające się korytarze, aby spełnić wymagania misji. Jeden z graczy kontroluje Nekromantę i jego zastępy potworów, aby przeszkodzić graczom w zwycięstwie.

2) Wielość trybów gry łączy w sobie zalety wielu rodzajów gier kooperacyjnych! Dungeon Saga pozwala na rozgrywkę zarówno samotnemu graczowi lub w trybie współpracy przeciw grze lub na rozgrywkę gracz-nekromanta kontra gracze-bohaterowie (w liczbie od 2-4) lub gracz-nekromanta kontra drużyna śmiałków prowadzona przez jednego gracza. Każda większa lub mniejsza grupa przyjaciół znajdzie tu coś dla siebie!

3) Rozgrywaj przygody na przepięknych planszach podziemi: w pełni kolorowych i podzielonych na sektory, które można dowolnie ze sobą łączyć, aby tworzy niebezpieczne i losowe lochy. Dodatkowo gra zawiera płytki skrzyń i innych skarbów, aby jeszcze mocniej ubarwić rozgrywkę.

4) Przedzieraj się przez hordy potworów lub wciel się w nekromantę, wykorzystując dynamiczny i intuicyjny system walki, oparty na rzutach sześciościennymi kośćmi. Wykorzystuj specjalne umiejętności własnej drużyny i magię oraz zbieraj magiczne przedmioty, aby przetrwać starcie z potężną talią potworów Nekromanty!

5) Niekończąca się przygoda: rozegraj podstawowe przygody i odkryj wszystkie potrzebny ci do gry zasady w epickiej sadze o zakamarkach Krasnoludzkiej Twierdzy, a następnie zapoznaj się z zasadami zaawansowanymi, które pozwolą na tworzenie własnych scenariuszy i kampanii. Z Dungeon Sagą przygoda nigdy się nie kończy!

6) Gra zawiera niesamowicie szczegółowe i pomalowane figurki bohaterów oraz potworów, gotowe do gry w momencie wyjęcia z pudełka!

 

Ostatnim akcentem są grafiki. Bez dodatkowego, póki co, komentarza.

(a jednak jest komentarz! – z dziś, 1 czerwca 2015 – Loot Letter zostanie wydane przez Bard we współpracy z wydawnictwem Black Monk).

Loot-Letter_3D-box-1024x747Zaginione Dziedzictwo pudełka Zaginione Dziedzictwo display

7 komentarzy

 1. Avatar

  Dungeon Saga wygląda ciekawie. Rozumiem, że chodzi o polskie wydanie? Czy wiadomo coś na temat dodatków?

  • Avatar

   Zgadza się, chodzi o Polskie wydanie, które będzie miało premierę w tym samym czasie co pozostałe wersje. Co do dodatków, to oczywiście jest to mocno uzależnione od popularności wersji podstawowej, ale chęci i możliwości jak najbardziej mamy :)

 2. Avatar

  Sporo gier, ale… Jak sobie przypomnę, że rok temu o tej porze czekałem na premiery Rosyjskich Kolei i Jesieni Narodów (nakładem tego samego Barda) to jednak czuć pewien niedosyt. :)

  • Avatar

   Tutaj terminy premier są pewne, ponieważ większość tytułów będzie drukowana wraz z innymi wersjami językowymi, także nie powinno być żadnych opóźnień :)

   • Avatar

    Nie, nie – nie chodziło mi o opóźnienia sprzed roku (chyba nawet specjalnych opóźnień nie było), tylko o niedosyt wynikający z tego, że tegoroczne gry są z zupełnie innej półki. :)

 3. WRS

  A jednak jest komentarz! – z dziś, 1 czerwca 2015 – Loot Letter zostanie wydane przez Bard we współpracy z wydawnictwem Black Monk.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Cookies settings
Accept
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Privacy Policy

What information do we collect?

We collect information from you when you register on our site or place an order. When ordering or registering on our site, as appropriate, you may be asked to enter your: name, e-mail address or mailing address.

What do we use your information for?

Any of the information we collect from you may be used in one of the following ways: To personalize your experience (your information helps us to better respond to your individual needs) To improve our website (we continually strive to improve our website offerings based on the information and feedback we receive from you) To improve customer service (your information helps us to more effectively respond to your customer service requests and support needs) To process transactions Your information, whether public or private, will not be sold, exchanged, transferred, or given to any other company for any reason whatsoever, without your consent, other than for the express purpose of delivering the purchased product or service requested. To administer a contest, promotion, survey or other site feature To send periodic emails The email address you provide for order processing, will only be used to send you information and updates pertaining to your order.

How do we protect your information?

We implement a variety of security measures to maintain the safety of your personal information when you place an order or enter, submit, or access your personal information. We offer the use of a secure server. All supplied sensitive/credit information is transmitted via Secure Socket Layer (SSL) technology and then encrypted into our Payment gateway providers database only to be accessible by those authorized with special access rights to such systems, and are required to?keep the information confidential. After a transaction, your private information (credit cards, social security numbers, financials, etc.) will not be kept on file for more than 60 days.

Do we use cookies?

Yes (Cookies are small files that a site or its service provider transfers to your computers hard drive through your Web browser (if you allow) that enables the sites or service providers systems to recognize your browser and capture and remember certain information We use cookies to help us remember and process the items in your shopping cart, understand and save your preferences for future visits, keep track of advertisements and compile aggregate data about site traffic and site interaction so that we can offer better site experiences and tools in the future. We may contract with third-party service providers to assist us in better understanding our site visitors. These service providers are not permitted to use the information collected on our behalf except to help us conduct and improve our business. If you prefer, you can choose to have your computer warn you each time a cookie is being sent, or you can choose to turn off all cookies via your browser settings. Like most websites, if you turn your cookies off, some of our services may not function properly. However, you can still place orders by contacting customer service. Google Analytics We use Google Analytics on our sites for anonymous reporting of site usage and for advertising on the site. If you would like to opt-out of Google Analytics monitoring your behaviour on our sites please use this link (https://tools.google.com/dlpage/gaoptout/)

Do we disclose any information to outside parties?

We do not sell, trade, or otherwise transfer to outside parties your personally identifiable information. This does not include trusted third parties who assist us in operating our website, conducting our business, or servicing you, so long as those parties agree to keep this information confidential. We may also release your information when we believe release is appropriate to comply with the law, enforce our site policies, or protect ours or others rights, property, or safety. However, non-personally identifiable visitor information may be provided to other parties for marketing, advertising, or other uses.

Registration

The minimum information we need to register you is your name, email address and a password. We will ask you more questions for different services, including sales promotions. Unless we say otherwise, you have to answer all the registration questions. We may also ask some other, voluntary questions during registration for certain services (for example, professional networks) so we can gain a clearer understanding of who you are. This also allows us to personalise services for you. To assist us in our marketing, in addition to the data that you provide to us if you register, we may also obtain data from trusted third parties to help us understand what you might be interested in. This ‘profiling’ information is produced from a variety of sources, including publicly available data (such as the electoral roll) or from sources such as surveys and polls where you have given your permission for your data to be shared. You can choose not to have such data shared with the Guardian from these sources by logging into your account and changing the settings in the privacy section. After you have registered, and with your permission, we may send you emails we think may interest you. Newsletters may be personalised based on what you have been reading on theguardian.com. At any time you can decide not to receive these emails and will be able to ‘unsubscribe’. Logging in using social networking credentials If you log-in to our sites using a Facebook log-in, you are granting permission to Facebook to share your user details with us. This will include your name, email address, date of birth and location which will then be used to form a Guardian identity. You can also use your picture from Facebook as part of your profile. This will also allow us and Facebook to share your, networks, user ID and any other information you choose to share according to your Facebook account settings. If you remove the Guardian app from your Facebook settings, we will no longer have access to this information. If you log-in to our sites using a Google log-in, you grant permission to Google to share your user details with us. This will include your name, email address, date of birth, sex and location which we will then use to form a Guardian identity. You may use your picture from Google as part of your profile. This also allows us to share your networks, user ID and any other information you choose to share according to your Google account settings. If you remove the Guardian from your Google settings, we will no longer have access to this information. If you log-in to our sites using a twitter log-in, we receive your avatar (the small picture that appears next to your tweets) and twitter username.

Children’s Online Privacy Protection Act Compliance

We are in compliance with the requirements of COPPA (Childrens Online Privacy Protection Act), we do not collect any information from anyone under 13 years of age. Our website, products and services are all directed to people who are at least 13 years old or older.

Updating your personal information

We offer a ‘My details’ page (also known as Dashboard), where you can update your personal information at any time, and change your marketing preferences. You can get to this page from most pages on the site – simply click on the ‘My details’ link at the top of the screen when you are signed in.

Online Privacy Policy Only

This online privacy policy applies only to information collected through our website and not to information collected offline.

Your Consent

By using our site, you consent to our privacy policy.

Changes to our Privacy Policy

If we decide to change our privacy policy, we will post those changes on this page.
Save settings
Cookies settings