Home | Wiadomości | Zapowiedzi | Świat w miniaturze – Wystawa Modelarstwa, Kreatywnego Hobby, Gier i Zabawek

Świat w miniaturze – Wystawa Modelarstwa, Kreatywnego Hobby, Gier i Zabawek

❍ Reading Time: 3 minutes

urlmodell-hobby-spiel
Wystawa Modelarstwa, Kreatywnego Hobby, Gier i Zabawek
02. – 04. października 2015

20-ta edycja targów modell-hobby-spiel to piękne makiety, nowości produktowe i inspiracje do budowy modeli.

Proszę wsiadać!

 

mhs14_0430Od 2 do 4 października Lipsk stanie się centrum modelarskiego świata. Na 40 makietach z całej Europy miniaturowe kolejki będą przejeżdżać przez miejskie zabudowy oraz przez bezdrożne krajobrazy.
Najpopularniejsze wśród odwiedzających, odbywające się w Niemczech targi z zakresu budowy modeli kolejek, kreatywnego hobby oraz gier czekają na gości z ofertą najnowszych produktów.
Miłośnicy kolejek elektrycznych mogą liczyć na bardzo ciekawe ekspozycje, ale także hobbyści znajdą szeroką ofertę dotyczącą ich pasji, w tym różnorodne detale wydrukowane w technologii 3D. Miłośników historii kolei ucieszy oryginalna lokomotywa parowa Lok IV K 145.

PERON 27: niekończące się inspiracje

mhs14_0483Najlepszy punkt spotkań miłośników kolei i ekspertów z tej dziedziny. To właśnie na tym peronie, zaaranżowanym na hali targowej, eksperci i pasjonaci prezentować będą techniki budowy makiet kolejowych, doradzą i zdradzą swoje sekrety. Wszyscy odwiedzający będą mogli zobaczyć, jak wyglądają kolejne kroki tworzenia profesjonalnych makiet – projektowanie, elektronika, spawanie drobnych elementów, przytwierdzanie drzew i innych elementów krajobrazu, aż do uruchomienia kolejki.
Tutaj też znani seryjni producenci drobnych elementów pokażą rynkowe nowości nadchodzącego sezonu.

mhs14_1957Następna stacja Lewin Leski!
Pociąg do Hasselt gotowy do odjazdu! mhs14_0641

Ten idylliczny dworzec pochodzący z Polski i belgijski model dworca „Hasselt 2001” należą do najważniejszych punktów całej wystawy. To właśnie tu modelarze z Niemiec, Holandii, Belgii, Polski i Wielkiej Brytanii zaprezentują swoje dzieła – osiem z nich po raz pierwszy w Niemczech!

Tradycyjne już forum „Sofa modelarzy” zdominowane będzie w tym roku tematem „Kolejka w podróży”. Gorącym zagadnieniem będzie problem wielu hobbystów – „jak wyjechać na urlop, nie rozstając się ze swoją kolejką”. Zostaną zaprezentowane trzy modele kolejek, które w bardzo praktyczny sposób można rozmontować na mniejsze części i wygodnie transportować. „Małej kolejce z Prusów Zachodnich” o rozstawie torów H0f wystarczy zwykły stolik turystyczny, żeby ją doskonale wyeksponować.

 Lokomotywa parowa IV K 145 – przejażdżka kolejką parową

Dziewięć metrów długości, 28,6 ton masy służbowej, 25 km/h – najwyższa prędkość i moc pary. Ta, ponad 100- letnia, lokomotywa w trakcie trwania modell-hobby-spiel zawita do Lipska.

Model lokomotyw IV K należy do najczęściej używanych przez saksońską kolej wąskotorową. W latach 1892–1921 w Saksońskiej Fabryce Maszyn wyprodukowano 96 egzemplarzy tej lokomotywy, a użytkowana była ona na wszystkich trasach saksońskiej wąskotorówki o rozstawie kół 750 mm.

W latach 60 XX wieku IV K 145 została zrekonstruowana z dostępnych oryginalnych elementów. Od 2009 roku historyczna lokomotywa jest znowu w użyciu i między majem a październikiem dumnie sunie między stacjami żytawskiej wąskotorówki.

Na peron! Gotowi! Start!: Nowości od znanego producenta

Firma Märklin podczas nadchodzących targów modell-hobby-spiel zaprezentuje zaskakujące nowości: Zrekonstruowana historyczna lokomotywa w skali 1:22,5. Ten produkt trafi w przyszłym roku do seryjnej produkcji, ale tylko w limitowanej ilości – 399 sztuk. Więcej informacji Märklin nie zdradza, ale z pewnością zaskoczy gości swojego stoiska.

Najnowsze produkty przedstawią również takie firmy jak: KREŠ, HORNBY Niemcy, PIKO oraz Train Line Gartenbahnen.

Polscy wystawcy w Lipsku

Również polscy wystawcy pokażą swoje nowości, takie firmy jak:
ADAMED, która w swojej ofercie ma narzędzia precyzyjne, bez której żaden modelarz nie poradziłby sobie z wykonaniem swojej makiety.

Stałym wystawcą targów modell-hobby-spiel jest firma Świat Modeli, bardzo dobrze znana modelarzom, dzięki jej produktom każda makieta staje się bajecznym dziełem sztuki.

Pracownia modelarska MBR MODEL, której właścicielem jest firma Infotechnika z Lubonia, zajmuje się ręcznym wykonywaniem ekskluzywnych modeli drzew liściastych i iglastych oraz krzewów na makiety modelarskie, architektoniczne oraz dioramy w różnych skalach.

Przyszłość wydrukowana w trzech wymiarach mhs14_1855

Drzewa, krzewy, figurki, a nawet całe miasto do wykorzystania przy budowie makiety, zaprojektowane indywidualnie i wydrukowane przy pomocy drukarki 3D? To nie jest melodia jutra! To się dzieje na naszych oczach – druk 3D wkracza w każdą strefę naszego życia, więc także w nasze hobby. Magiczny świat drukarek 3D na modell-hobby-spiel oferuje odwiedzającym workshopy i wykłady. Każdy będzie miał szansę zapoznać się z techniką tej nowatorskiej metody, przećwiczyć wybrane procesy skanowania 3D, projektowania oraz samego drukowania gotowych elementów. Prowadzący udzielą porad i zaprezentują praktyczne zastosowanie wybranych programów.

W ramach forum „Fabbersofa” prowadzone będą panele dyskusyjne z ekspertami i młodymi adeptami druku 3D.mhs14_0934 Zamów bilety jeszcze dziś, dostępne są w polskim sklepie internetowym na: www.bilety.targilipskie.pl

Ceny:
Bilet jednodniowy normalny: 50,00 zł
Bilet jednodniowy ulgowy: 38,00 zł
Bilet na całe targi: 95,00

Więcej o targach modell-hobby-spiel na: www.modell-hobby-spiel.de

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu z naszym biurem w Warszawie:
Targi Lipskie Polska Sp. z o.o.
ul. Bagno 2 lok. 112
00-112 Warszawa
tel./fax: 22 414 44 71, 72, 73
e-mail: info@targilipskie.pl
www.targilipskie.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*