Home / Wiadomości / Patronaty / 3. Oświęcimski Festiwal Gier za nami!

3. Oświęcimski Festiwal Gier za nami!

Oświęcimski Festiwal Gier27 czerwca odbyła się kolejna, bo już trzecia, odsłona Oświęcimskiego Festiwalu Gier organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną, Galerię Książki oraz Firmę Palabras. Tym razem skala realizacji projektu była jeszcze większa niż poprzednie, ponieważ odbyła się na  terenie Rynku Głównego w Oświęcimiu. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem prezydenta Miasta Oświęcim – Janusza Chwieruta oraz starosty Oświęcimskiego – Zbigniewa Starca. W tym dniu na rynku pojawiła się wypożyczalnia z ponad 150 tytułami najnowszych gier planszowych, karcianych i zręcznościowych.  Nie zabrakło strefy plastycznej, strefy literackiej zorganizowanej w ramach 22. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej oraz strefy szachów wielkoformatowych, których użyczyło nam Oratorium Salezjańskie.

Oświęcimski Festiwal Gier nie może się oczywiście odbyć bez rozgrywek. W tym dniu osoby zebrane na rynku miały okazję zawalczyć o tytuł Mistrza Dobble, Magicznego Labiryntu oraz SpeedCupsa. Do „walki” stanęły osoby w różnym wieku, bo przy planszówkach wiek przestaje mieć znaczenie. Wśród nagrodzonych w rozgrywkach znaleźli się: Wiktoria Gawlik, Daniel Pilarski, Julia Gworek, Jakub Kołodziej, Anna Chorąży, Kinga Socha, Dawid Zdybel, Rafał Srebrnik oraz Emilia Bloch. Bardziej zaawansowani gracze wzięli udział w eliminacjach do Mistrzostw Polski w grze Splendor. O możliwość wyjazdu do Gdańska walczyło 15 osób. Zwycięzcą został Przemysław Malec. Pozostałe miejsca zajęli: Łukasz Koper, Ewelina Koper, Urszula Mitoraj.

Na Festiwalu gościliśmy również Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej Meritum, która w tym dniu uczyła wszystkich uczestników zasad gry w planszowy Oświęcim. Fundacja Animatornia natomiast przybyła na rynek z farbami, pędzlami i kamieniami, by przygotować z dziećmi ich własne gry planszowe. To był naprawdę twórczy czas!

Wśród pozostałych uczestników Festiwalu rozlosowaliśmy fantastyczne nagrody, które ufundowali lokalni sponsorzy: Oświęcim Miasto Pokoju, Starostwo Powiatowe, Rapsodia, DS Bruk, Pizzeria Matteo, Rehabilitacja. Ewelina Gwizdoń, Żak, Pizza Gastro, Emporio, Strefa Masażu, Studio treningu funkcjonalnego i fitness K.Gworek, toPromo, G3, MamutPro.pl, Galakta, Rebel, Portal Games, Tactic, LucrumGames, Księgarnia LOGOS.

Autor podsumowania: Katarzyna Heród

Organizatorzy: Katarzyna Heród, Dawid Bebak

Serwis Games Fanatic patronował temu wydarzeniu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sklep z grami planszowymi planszomania.pl
x

Check Also

Miasto w chmurach – piękne i ciekawe?

Phil Walker Harding – uwielbiam gry tego gościa. Moja miłość zaczęła się od rewelacyjnego Kakao, utrwaliła się dzięki świetnym Imhotepowi i Sushi Go / Sushi Go Party, w końcu ustatkowały ją bardzo przyjemne Park Niedźwiedzi i Chatka z Piernika. Nie zaszkodził jej nawet chwilowy szok spowodowany mało udanym (w mojej opinii) Gizmos. Na gry tego autora wciąż czekam z niemałym zainteresowaniem. Szczęśliwy traf chciał, że we wrześniu bieżącego roku na polski rynek trafiły aż dwie gry tego autora: Miasto w chmurach od wydawnictwa Fox Games i Lamaland wydany dzięki jaszczurkom z Lacerty. Dziś skupimy się na tym pierwszym tytule. Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap