Home | Wiadomości | Wydarzenia | Falkon | Falkon 2.0

Falkon 2.0

❍ Reading Time: 3 minutes

Podróż do przyszłości wymaga dobrego przygotowania. Pierwsi goście są już na pokładzie, a my szukamy Helperów i osób z kosmicznymi pomysłami na prelekcje, warsztaty i konkursy.

Przygotowania do podróży

Helperzy Falkonu 2.0

Wolontariusze są sercem i nieodłączną częścią naszej falkonowej ekipy. Z ich strony otrzymujemy nieocenioną pomoc, a my dzielimy się z nimi swoim doświadczeniem i pokazujemy jak wygląda przygotowanie tak dużego wydarzenia od środka.

Każdy nasz pomocnik otrzymuje darmową wejściówkę na cały festiwal, umowę wolontariacką, koszulkę i specjalnie wydzielone miejsce do spania.

Aby wszyscy mogli zaangażować się tam gdzie najlepiej sprawdzą się ich umiejętności przygotowaliśmy kilka sekcji, do których mogą się zapisać:

  • Sekcja Opieki Nad Programem
  • Sekcja Opieki Nad Szkołą Programową
  • Sekcja Opieki Nad Sleeproom’ami
  • Sekcja Akredytacji
  • Zaopatrzenie/Logistyka
  • Grupy Szybkiego-Reagowania

Zostanie Helperem Falkonu 2.0 jest bardzo proste. Wystarczy mieć ukończone 16 lat i wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj: http://falkon.co/wolontariat/

Strefa fantastycznych inicjatyw

Stefa fantastycznych inicjatyw to miejsce, które przekazujemy w ręce osób tak kreatywnych i twórczych, że czasem zastanawiamy się czy nie są z innej galaktyki. W ubiegłym roku ich stoiska zajęły powierzchnię ponad 1700m²!

Podczas tej edycji również chcemy promować działania i pomysły fanów szeroko pojętej fantastyki. Zachęcamy do zgłaszania swoich projektów na adres piotr.kawka@falkon.co.

Tego czy na herbatę wpadniemy do post-apokaliptycznej wioski czy dokonamy kolonizacji kosmosu dowiemy się już w drugiej połowie października.

Zgłoś swój punkt programu”

Są pomysły duże (patrz: kolonizacja kosmosu), jak i nieco mniejsze. To właśnie dlatego głowy pełne pomysłów zachęcamy do podzielenia się swoją wiedzą podczas prelekcji, a także umiejętnościami w ramach warsztatów. Jako, że każdy czasami lubi i potrzebuje odrobiny rywalizacji, szukamy również pomysłów na emocjonujące konkursy.

Osoby, które chciałby włączyć się w tworzenie festiwalu i mają pomysł na swój punkt programu zapraszamy do wypełnienia formularza do 10 października: https://tiny.pl/t18lv

Stoiska handlowe i reklamowe

Do współpracy zachęcamy także wystawców. Niesamowitych gadżetów i pamiątek przywołujących najlepsze falkonowe wspomnienia nigdy nie za wiele!

Oferta i formularz zgłoszeniowy znajduje się pod tym linkiem: http://falkon.co/wystawcy

Informacje wstępne za nami, pora wejść na pokład i poznać wyjątkowych pasażerów!


Z kim lecimy, czyli goście festiwalu Falkon 2.0

Grupa Filmowa Darwin

Orki… orki z Majorki… Możliwe, że istnieje jakiś polski użytkownik internetu, który nigdy nie przyłapał się na mimowolnym podśpiewywaniu tego hitu, jednak my o nikim takim nie słyszeliśmy.

Twórcami tej piosenki jest Grupa Filmowa Darwin, której dokonania możemy śledzić na YouTubie.

Jednymi z ich najchętniej oglądanych produkcji jest seria „Wielkie konflikty”, w której wcielając się w znane powszechnie postacie wywracają ich historie o 180%.

W swojej pracy szczególną uwagę zwracają na wysoką jakość, ciągły rozwój oraz wolność artystyczną. No i humor, rzecz jasna!

Witold Jabłoński

Pisarz, tłumacz i lekkostrawny cynik.

Spod jego pióra wyszły między innymi cykl „Gwiazda Wenus, gwiazda Lucyfer”, „Miasto nawiedzonych” oraz „Słowo i miecz”. Często podróżuje, a zebrane doświadczenia wykorzystuje w pracy nad powieściami zarówno historycznych, jak i współczesnych.

W 2018 roku w serwisie Audioteka.pl ukazał się oparty na mitologii słowiańskiej audiobook „Dary bogów”. Aktualnie do rąk czytelników trafia jego książkowa wersja.

Alicja Janusz

Na co dzień tropi legendy i zapomniane historie, a hobbystycznie studiuje filologię niderlandzką.

Najchętniej życie spędziłaby z lutnią w ręku, ale trudno wyżywić z tego żarłocznego. Ukończyła więc lingwistykę stosowaną na UMCSie i została tłumaczką, w międzyczasie pisząc swoją debiutancką powieść „Ballady ze spalonego traktu”.

Jako pisarz i tłumacz jest związana z projektem „Fantazmaty”. Wolne chwile spędza z rekonstruktorami XVII-wiecznej Europy albo poznając tajniki gry na kolejnych instrumentach.

Agnieszka Hałas

Choć z wykształcenia jest biologiem to obecnie wykonuje tłumaczenia naukowe, specjalistyczne i przekłada beletrystykę.

Jest autorką opowiadań między innymi zbioru „Między otchłanią, a morzem”, a także napisała powieść „Olga i osty”. Za swoją twórczość została wyróżniona Reflektorem „Nowej Fantastyki”. Prywatnie kocha koty i góry.

Zespół Machina

Grają razem od 2009 roku i sięgają po pochodną klasycznego rocka, southern rocka i bluesa.

Grupę możemy pamiętać z telewizyjnego show „Must Be The Music”, gdzie muzycy otarli się o półfinał. Poza tym zespół bierze udział w różnych festiwalach. Na jednym z nich został wyróżniony za nietuzinkową aranż oraz wykonanie utworu „Atlantyda”, a ich pracę oceniał sam autor piosenki, Grzegorz Turnau.

Do tej pory zespół wydał EP-kę „Deluxe Edition”, a na przełomie października i listopada ukaże się ich debiutancka płyta pod tytułem „Czarodzieje pustych słów”.

Magdalena Kowalska-Cichy

Skończyła historię i kulturoznawstwo, ale to jej pasja robi największe wrażenie. Trzeba przyznać, że nie każdy może pochwalić się tak oryginalnym hobby jakimi są dzieje prześladowania czarownic oraz funkcjonowanie dawnego wymiaru sprawiedliwości.

W tym roku w księgarniach pojawiła się jej pierwsza książka: „Magia i procesy o czary w staropolskim Lublinie.” Jest także autorką dwóch blogów – „Nie tylko czarownice” i „Nie tylko genealogia”.

Jacek Komuda

Inaczej niż Sienkiewicz, woli pisać ku przestrodze niż ku pokrzepieniu serc. Naszym kolejnym gościem będzie pisarz i historyk, Jacek L. Komuda.

Możecie znać go, chociażby z cyklu „Samozwaniec”, który opowiada o wyprawie Dymitra Samozwańca na Moskwę na początku XVII wieku lub z „Galeonów Wojny” nawiązujących do walk polskiej floty za czasów Zygmunta III Wazy.

Jest też współautorem gry fabularnej „Dzikie Pola” oraz scenariuszy do gier video „Wiedźmin”, „Earth 2160” i „Deadfall Adventures”.

Najważniejszym celem, jaki sobie stawia, jest przybliżenie i spopularyzowanie historii Rzeczypospolitej szlacheckiej.

Po więcej informacji zapraszamy na: https://falkon.co/goscie-10/

Zapraszamy także do śledzenia strony facebookowej wydarzenia, gdzie pojawiają się najświeższe informacje, a nasi eksperci z różnych dziedzin kultury opowiadają o przyszłości.

https://www.facebook.com/festiwal.falkon/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*