Home | Wiadomości | GFoto | Byliśmy na Polconie

Byliśmy na Polconie Relacja

❍ Reading Time: 2 minutes

W tym roku Polcon odbywał się w Białymstoku na terenie Kampusu Uniwersyteckiego w dniach 8-11 sierpnia (czwartek-niedziela). Najprawdopodobniej był to ostatni Polcon, a przynajmniej ostatnie w takiej odsłonie. Co było? Cospaly, RPGi, LARPy, gry komputerowe, planszówki i ale przede wszystkim było bardzo dużo prelekcji. Dobrych prelekcji.

RPGów i LARPów nie widać z samej ich natury – siedzą sobie gdzieś w kącie albo ganiają po terenie.

Planszówek w tym roku nie było zbyt wiele – gamesroom oddalony o 15 minut od głównego serca konwentu nie cieszył się specjalnie wysoką frekwencją. Niewielu było też wystawców – swoje stoiska mieli Rebel.pl, FoxGames, Nasza Księgarnia oraz Cube Factory of Ideas, Można było nie tylko kupić grę, ale też zagrać w nowości.

A oto gamesroom, który obrósł już legendą (fot. Ink):

 

Natomiast prelekcji było naprawdę dużo, czasem trudno się było zdecydować, na którą się wybrać. Jednocześnie działalo 7/8 sal w których odbywały się spotkania, prelekcje i panele o tematyce literackiej, s-f, popkulturalnej, azjatyckiej oraz dotykającej komiksu.

Jak to na każdym konwencie, można było kupić co nie co…

 

I zobaczyć co nie co…

Na koniec wisienka na torcie: Gala wręczenia Nagrody Zajdla, czyli obowiązkowy punkt programu.

Nagroda im. Janusza A. Zajdla jest coroczną nagrodą w dziedzinie fantastyki, przyznawaną podczas Polconu przez miłośników fantastyki autorom najlepszych polskich utworów literackich. Nagroda przyznawana jest w dwóch kategoriach: powieści i opowiadania.

Nagrodę Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za rok 2018 w kategorii powieść otrzymała „Każde martwe marzenie” Roberta M. Wegnera, a w kategorii opowiadanie – „Pierwsze słowo” Marty Kisiel.

 

My też tu byliśmy, miód i wino piliśmy, i dobrze się bawiliśmy :) Dziękujemy za 4 dni wypełnione wrażeniami.

3 komentarze

  1. PANEL: Pisarz a dzieło – gdzie postawić granicę? Anna Kańtoch, Radek Rak, Irena Shevchenko, Anna Hrycyszyn. M.in o specyfice każdego z medium (film, literatura, gry planszowe, komputerowe, rpg i larpy) oraz jak jak przenosić historię z jednego medium na drugie
    Nie to zdjecie macie (lub nie ten podpis pod zdjęciem ;)
    Pozdrawiam :)

    • Zdjęcie mamy to na czym byliśmy, niestety tytułu nie pamiętając wzięłam go z informatora (choć nie bez zdziwienia), ale widać albo ja się pomyliłam, albo miałam nieaktualny. Druga część podpisu, czyli treść – zgadza się ze zdjęciem :) Dzięki, zaraz poprawię.

  2. It is beautiful to see that board games are still alive! I read it using a google speech helper because I don’t speak Polish very well. But I’m impressed with what you’re doing when I look at this report and photos. I keep my fingers crossed!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*