Home | Audio/Video | Archiwum Planszostacji | Planszostacja 31 – Small World i wydawnictwo Days of Wonder

41 komentarzy

  1. Avatar

    Genialnie – właśnie mocno myślę, nad kupnem SW a tu taka niespodzianka – przesłucham z chęcią …. jak zawsze :-)

  2. Avatar

    Zgadzam się z opinią, bodajże bazika, że gra na 5 osób nie chodzi, bo nudzi się czekanie przez ruch innych.
    Co do pytania z podcastu – wydaje mi się, że cały odcinek o jednym wydawnictwie jest niezłym pomysłem, ale może warto podać więcej podstawowych informacji o tym wydawnictwie, np. lista najpopularniejszych gier, rok założenia, osiągnięcia(to było w tym odcinku akurat), itd.

  3. Folko

    Przepraszam za sapanie… chyba byłem zmęczony… no i mikrofon za blisko :-(

  4. Avatar

    @Folko – sapanie mi nie przeszkadzało, za to za połową audycji coś zaczęło przerywać i nie wiem czy to wina Wasza, czy mojej przeglądarki, czy czegoś innego.

  5. Avatar

    aj, zapomniałem już. w pewnym momencie zaczęło przerywać mst, część wypowiedzi pociąłem, część wywaliłem, ale części nie było jak usunąć a było (mniej więcej) zrozumiałe i zostawiłem. taki urok nagrywania przez skype w poprzek polski :-)

  6. Avatar

    A Don Simona to dopiero wyciąłeś – w ogóle go nie było słychać :-p

  7. Folko

    Szymon był tak zestresowany że nie powiedział ani słowa :D

  8. Avatar

    W któryms momencie audycji, pada propozycja by przysyłac sugestie dotyczące przyszlych audycji poświeconych wydawnictwom. Ja chciałbym, ażeby ekipa Planszostacji opowiedziała wreszczie o grach najpłodniejszego wydawnictwa czyli Kużni Gier – bo to takie małe nasze Days of Wonder.

  9. Avatar

    to próba wywołania flame-a, czy jak?

    pozwól że zacytuję ostatni post bazika z forum g-f:

    „planszostcja i tak wyroznia sie BARDZO na tle angielskojezycznych podcastow iloscia opinii negatywnych – prawie wszyscy inni jesli nie chca sie czyms pozytywnie ekscytowac to w ogole o danej grze nie wspominaja. to moim zdaniem lekka przesada, ale z drugiej strony raczej jesli przynajmniej jedna osoba nie jest nastawiona do jakiejs gry pozytywnie, to chyba naprawde przesada byloby forsowac jej opis w audycji. (pedzace zolwie czy totem to wyjatki potwierdzajace regule, czasem nie wolno milczec w obliczu ZLA)”

  10. Avatar

    Flejm, nie rozumiem niby jak? Że Kuzinia gier + Planszostacja to ma być flejm od razu?

    Rozumiem, że to przytoczone exemplum mam odczytać tak: ani jeden redaktor, nie ma pozytywnej opinii o ani jednej grze Kuźni Gier, ani o samej Kuźni Gier. No to wystarczy napisać, że nie ma o czym pisać. Popraw mnie lub napisz wprost jeślim, źle zrozumiał.

    Jak dla mnie, to Kuźnia zajmuje kawał polskiego rynku, a do tego jak sądzę oddziałuje dosyć istotnie na niedzielnych graczy i formatuje ich obraz gier planszowych. Sam poczytuję to za zagrożenie. Źle byłoby o tym porozmawiać?

  11. Avatar

    Zgadzam sie z Neurocide. Panowie moim zdaniem wstyd, że od początku planszostacji – od 1szego odcinka nie powiedzieliście trochę o polskich produkcjach. Skupiacie się na anglojęzycznych tytułach, a o polskich grach nic. Przecież naprawdę sporo gier wyszło w 2008 roku, na 2009 jeszcze więcej się zapowiada, a Wy traktujecie rodzimy rynek strasznie marginalnie. Rozuiem, że do tej pory nie znaleźliście żadnej dobrej polskiej produkcji odpowiadającej Waszym gustom, ale – bądż co bądź – profesjonaliści powinni ocenić i zopiniować rodzime produkcje – zwłaszcza, że jesteście częścią mechanizmu promującego nasze hobby w Polsce.

  12. Ja_n

    Mozaika i o ile pamiętam Wiedźmin doczekały się wspomnienia na Planszostacji. A z pozostałych gier Kuźni o czym mielibyśmy gadać? O Wiochmenach? Na Sygnale? Inwigilacja? To stare gry, już wielokrotnie omawiane w różnych miejscach Jedynie Rice Wars ewentualnie się nadaje do obgadania, ale nikt z nas nie ma egzemplarza (i nie planuje kupić), poza tym w naszym odczuciu jest wiele tytułów, w które chętniej pogramy niż akurat ten.

  13. Avatar

    Już nie przesadzajcie – było o NH, było o Kazaaam i o kilku innych tytułach, m.in. Folko. Weźcie też pod uwagę, że chłopaki rozmawiają o grach, w które grali i które znają. A skoro często nikt nie chce zaryzykować kupienia polskiej gry, to nikt w nią nie zagra, a nie ma sensu opowiadać o niej, nie wiedząc nic na temat jej grywalności. A humorystyczne polskie gry były już między wierszami wspominane i chyba nie ma co do nich wracać. Kto je lubi i tak je kupuje, bo wie na czym polegają.

  14. Avatar

    Tu jest coś o czym nie mogę powiedzieć – w poniedziałek będzie można. Gry Kuzni Gier są z roku na rok coraz wyżej w plebiscytach, a na portalach poświęconych grom planszowym dostają wysokie noty – skądś się ten rozdzwięk bierze prawda?

  15. Avatar

    zrobić planszostację o kuźni gier to świetny pomysł. mają parę gier, w planach kolejnych kilka, z tego co mówił puszon w wywiadzie, więc poczekać na jakieś premiery i zrobić o nich odcinek w kontekście całej KG + o planach na RPG Wolsung-czy to wypali, itd.
    trochę patriotyzmu nikomu nie zaszkodzi

  16. Avatar

    Nie rozumiem. Chlopaki nie lubia produkcji Kuzni Gier i wola rozmawiac o grach, ktore lubia – a Wy chcecie w ich zmusic, zeby rozmawiali godzine o Kuzni, ktorej nowych produkcji nawet nie znaja.

  17. Avatar

    Wookie – Wolsung to RPG! Nie ma nic wspólnego z planszówkami!

  18. Avatar

    a jednak widze ze celem jest flame. szkoda tylko ze nie mam ochoty sie w niego bawic…

    anonim: jesli nie slyszales nic o polskich grach po pierwszym odcinku to najprawdopodobniej znak ze nie sluchales kolejnych. zapraszam do posluchania, jest ich jeszcze 30…

    neurocide: jaki rozdzwiek? na jakich portalach? w jakich corocznych plebiscytach? jakie wysokie noty? o czym w ogole mowisz?

    no i wyjdzie ze jestem zupelnie oderwany od rzeczywistosci, ale jak patrze na dorobek wydawniczy kuzni to nie rozumiem czemu akurat na nia nagonka? czemu nie portal? albo wolf fang?

  19. Avatar

    a tak w ogole jak sobie przypomne co bylo jak raz uwierzylismy ze mozemy szczerze mowic co sie dzieje na polskim rynku i bylo chwile o pedzacych zolwiach to juz wiem ze blefujecie, i ze odpowiedzia na odcinek o kuzni znow by byly zbiorcze uwagi o wodzie sodowej :-p

  20. Avatar

    Natanielu: Panczo zaproponował w czasie audycji, żeby przysyłać życzenia. To przysłałem życzenie, a nie rozkaz. To, że Bazik widzi flejma, tam gdzie go nie ma to już jego sprawa.

    Bazik zresztą sam pisze, że jest oderwany od rzeczywistości (no tę wypowiedź można trakotwać jako zalążek flejma). Nie wie jak oceniane są gry Kuźni na portalach, że dostają tam dobre noty, nie zauważa wiec też że istniej rozdzwiek między opinią planszostacji o wydawnictwie Kuznia, a opiniami zewnętrznymi. O plebiscytach dowie się w Poniedziałek. I nie jest prawdą, że nie znają wszytskich gier – widziałem jak Bazik grał w Wolsunga. Zobacz sobie Bazik tutaj: http://boardgamegeek.com/geeklist/36724 – masz duuuużą listę polskich gier, z ocenami z portali internetowych i pism, i zobacz jak to wyglada w przypadku gier produkcji kuźni.

  21. Avatar

    pokaz mi prosze gdzie byla opublikowana opinia planszostacji o wydawnictwie kuznia, skoro jest rozdzwiek miedzy nia, a innymi opiniami.

  22. Avatar

    wiesz, popatrzylem na te twoja liste i wydaje mi sie ze ona wiele mowi, ale raczej o portalach i autorach recenzji a nie o grach. nie widze potrzeby w zaden inny sposob sie do niej ustosunkowywac.

  23. Avatar

    W końcu udało mi się odsłuchać audycję. Podobały mi się głębsze niż zazwyczaj dyskusje. Nie podobało mi się: dużo pustych słów – rozumiem, że po ich wycięciu odcinek byłby na krótki, ale program też był za krótki. Propozycja: chętnie wysłucham audycji nie o jednym wydawnictwie, ale porównania dwóch np. stare Niemcy – Kosmos vs Ravensburger albo nowe Niemcy – Quenn vs Hans im Glueck. Chętnie także posłucham zderzenia autorów: Knizia czy Kramer? Chvatil czy Wallace? Rozenberg, Seyfarth czy FF? Mogą wtedy powstać interesujace zestawienia w top 5.

  24. Avatar

    Myślę, że jest duży rozdźwięk pomiędzy tym co wydają polskie wydawnictwa a tym co jest preferowane przez ekipę planszostacji.

    Dlatego też, jakiekolwiek mariaże są bezcelowe. To tak jakby klonować krzyżówkę lwa i orła. Oba gatunki są dobre w swojej klasie, ale krzyżówka ani nie poleci ani nie zaryczy. Za to na pewno będzie kwiczeć.

  25. Avatar

    Też myślę, że nic na siłę. Skład planszostacji ma dosyć specyficzny gust i niejednokrotnie już mówili, że polskie gry są słabe i, że czekają na wydanie jakiejś gry, która byłaby „dla nich”. Zresztą jeśli ktoś pamięta 1-szy odcinek żaden z redaktorów nie miał polskiej gry w swoim Top 5. A podejrzewam, że gdyby mieli ułożyć Top 50 to pomijając Neuroshimę też by się żadna nie znalazła, a w przypadku bazika to spokojnie myślę można mówić o Top 200 w której nie byłoby polskiej gry jeśli pominiemy NH.

  26. Avatar

    Z tego co pamietam to Top-5 polskich gier bylo, odcinek byl przezabawny :).

  27. Avatar

    Ja tylko uważam, że polskie gry planszowe, to zjawisko, które zasługuję na uwagę i dyskusje. Jesli planszostacja to polska audycja o zagranicznych grach planszowych to akceptuję. Uważam jednak, że to medium do pewnego stopnia opiniotwórcze – a słuchacze, to raczej wyłącznie Polacy (i być może jacyś Gabończycy) – i dobrze byłoby stawiać diagnozy, i nazywać rzeczy po imieniu. Naprawdę nie wiem, po 31 audycjach dlaczego nie zajmujecie się polskimi sprawami – bo nikt tego nie wyjaśnił.

  28. Avatar

    „rozdzwiek między opinią planszostacji o wydawnictwie Kuznia, a opiniami zewnętrznymi”

    Na przykladzie Wolsunga:
    Esensja: „całości brakuje odrobiny polotu i iskry”
    Polter: „(wydawnictwo) zdecydowało się na wypuszczenie typowej eurogry, z którą nie da się zaprzyjaźnić ani w niej zakochać, którą można jedynie polubić, ale zapomnieć zaraz po tym, jak gra wyląduje po kolejnej partii na półce.”
    BGG: rank 4332, http://www.boardgamegeek.com/geeklist/36045/item/776085#item776085, http://www.boardgamegeek.com/thread/351316, http://www.boardgamegeek.com/geeklist/36550/item/789855#item789855, http://www.boardgamegeek.com/geeklist/36116/item/777962#item777962

    Pozytywne recenzje na Paradoksie, Valkirii i Krainie Gier (po 1 rozgrywce) w zestawieniu z tym co powyzej — daja co najmniej „mieszane” oceny tego tytulu. Czy te wszystkie przyklady powyzej to „rozdzwiek między opinią (xxx) a opiniami zewnętrznymi”?

  29. Avatar

    Neurocide – skoro nie wiesz, to chyba jednak tych 30 odcinkow nie sluchales.

  30. Avatar

    Bazik – zauważasz pewną rzecz – rozbieżnośc, między ocenami niezlaeżnych recenzentów, a ocenami portali? To nie jest temat na 15 min. audycji?

  31. Avatar

    Natanielu, przecież niepochlebna opinia o polskim rynku i polskich graj, jest do wyczttanie między wierszami, coś tam wspominają chłopaki przy okazji podsumowań – ale umówmy się. Rękawicy z polskiemu rynkowi nie rzucają i się nie dziwię, bo go nie znają.

  32. Mst

    Ale polski rynek gier planszowych i polskie (czyli polskich Autorów) planszówki to dwie różne rzeczy.

  33. Avatar

    Ja chcę słuchać i jestem zainteresowany tym, co Panowie mówią o grach najlepszych. Później ew. o tych niezłych, które są wydawane po polsku.

    Czasu na granie mam mniej, niż bym chciał, miejsce ma półce ograniczone.
    Oglądam recki Scotta N. i słucham Planszostacji dla przyczyny, o której mówi Scott – żeby poznać nowe tytuły i uznać, czy są to rzeczy, które chcę sobie kupić.

    Nie zależy mi na słuchaniu opowieści o grach i dyskusji z wynikających z pobudek patriotycznych czy dziennikarskiego obowiązku. Twórcy Planszostacji grają więcej niż ja i znają więcej tytułów z gatunku, który preferuję: eurogier i jego mieszanek z innymi – skoro niespecjalnie widzą i lubią gry wojenne, to dlaczego mieliby opowiadać o tym dyrdymałki? Żeby nie obrazić uczuć wargamerów?

    Pancho, Baziku, Don Simon, Mst, Folko, jestem w waszej grupie docelowej :) Czekam na kolejne odcinki.

  34. Avatar

    Nie wiem o co te pretensje. Chłopaki robią kapitalny podcast, a że polscy autorzy nie dostarczają im materiału do dyskusji, to nie ich wina.
    Zresztą sporo zostało powiedziane w audycji o polskich grach, wprawdzie głównie były to projekty Folka, ale po prostu on chyba jest jedyną osobą w naszym kraju, która poważnie podchodzi do tworzenia gier. Michał Oracz jest raczej zbyt zagłębiony w światku rpg, żeby mógł w pełni rozwinąć skrzydła projektanta gier planszowych. A nikt inny do tej pory się nie ujawnił. Być może Robert Żak jest wschodzącą gwiazdą, ale on działa na trochę innym poletku niż to, jakim zajmuje się GF.

  35. Avatar

    Toć dobrze, zwyciężyliście a przeto ulegam. Rozumiem teraz, ze Pancho prosząc o sugestie dotyczące audycji poświeceonej w calosci jednemu wydawnictwu miał na myśli wydawnictwa inne niż rodzime i wydające rodzime gry. Toteż teraz zmieniam moją propozycję na wydanictwo, które włąsnie otworzyło polskie przedstawicielstwo, albowiem zupełnie jestem nieobyty z tymże, a idzie mi o: Phalanx Games.

    (po cichu liczę, że nie nadepnąłem nikomu na odcisk – jeśli tak, to przepraszam).

  36. Avatar

    Jeżeli nie chcecie polskiego, to Phalanx Games byłoby teraz w sam raz.

  37. Avatar

    W końcu udało się odsłuchać i mam pytanie do bazika jak zdobyć 15-20 medali w Colosseum?
    Mamy 5 rund. Nawet, gdy mamy trybunę i jakimś cudem trafiamy za każdym razem w punkt medalu to jest to 2×5=10. Do tego mamy 8 żetonów specjalnych, które pozwalają nam wziąć medal i nawet, gdyby znów jakimś cudem, kupić je wszystkie to daje 10+8=18. Tak więc 19 i 20 jest po prostu niemożliwe, a prawdopodobieństwo zdobycia 15-18 jest chyba porównywalne z trafieniem 6 w totka ;)

  38. Mst

    Ja sądzę, że w wypowiedzi Michała określenie 15-20 oznaczało po prostu mnóstwo/znacznie więcej niż rywale. ;-)

  39. Avatar

    W takim razie ja sądzę, że nie istnieje coś takiego jak „strategia na medale”.

  40. Avatar

    Przy okazji tematu ,,Small World” chciałbym wspomnieć o dwóch/trzech grach,
    które mogłyby być dalekimi, ale jednak kuzynami tej gry.

    Mianowicie:
    Tempus- Martina Wallaca i
    Britannia/Italia (ta druga jest klonem pierwszej, wydanym przez Phalanx Games).

    W żadną z tych gier nie grałem, więc chcę tylko zasygnalizować o co w nich chodzi.

    Tempus był kiedyś porównany przez Bazika do Vinci, ale wydaje się to być gra bardziej rozbudowana. Plansza heksagonalna na której jest tylko morze, dokładamy kwiatokształtne(7 heksów) elementy lądów.
    Każdy heks to jakiś teren o specjalnych możliwościach- produkcyjnych/ defensywnych itp. Zaczynamy z 3 pionkami na planszy i wykonujemy różne działania. Żetony można poruszać, dokładać nowe, oraz rozwijać technologie, które pozwalają awansować na drabinie postępu, co pozwala nam wykonywać działania efektywniej. Są też karty postępu które można użyć w konkretnej sytuacji. Nie wiem jak to działa w praktyce, ale może jest to coś dla tych którzy woleliby coś bardziej skomplikowanego niż SW.

    Pozostałe dwie gry(znam tylko Italię), są o tyle ciekawe że każdy z graczy ma z góry przyporządkowane kilka nacji które będą brały udział w grze. W Italii są dwa scenariusze. Pierwszy tylko dla 3 drugi tylko dla 4 graczy. W pierwszym gracz czerwony ma żetony Rzymian i Greków, ale w 7 kolejce (z 10) żetony Greków są zdejmowane i zastępowane Rzymianami. Z kolei gracz żółty ma Etrusków, Kartagińczyków i Celtów (może się mylę ale to nie istotne), ale nacje Celtów i Etrusków są ,,pobijalne”.
    Oznacza to że jeśli mają pod swoją kontrolą mniej obszarów niż np.3 gracz Rzymianin albo Kartagińczyk może uczynić z nich sojuszników co np. pozwala kierować ich wojskami albo przechodzić swoim wojskiem przez ich tereny. Wynika to z faktu że mimo tego że danymi nacjami kieruje jeden gracz, wcale nie są one w sojuszu. Ciekawe jest punktowanie. Każda nacja ma przypisane sobie sposoby. Dla Kartaginy może to być opanowanie Sycylii albo splądrowanie Rzymu, dla Celtów może to być zniszczenie legionów i zabicie wodza itd. Niektóre punkty są przypisane do konkretnej tury- np. kontroluj Korsykę w 5 turze, a inne są przyznawane w dowolnym momencie. Na karcie cywilizacji mamy wszystko rozpisane. Wadą gry jest kostkowe rozstrzyganie bitew i, jak czytałem, niezbalansowanie nacji. Graficznie wygląda to bardzo przyzwoicie.
    Jestem ciekaw jak sprawdziłaby się ta gra z zastosowaniem zasad SW i pewnymi modyfikacjami pozwalającymi zdobywać nowe żetony. Jest ich w sumie 624′ ale niektóre nacje mają ich na wstępie 4 i nigdy więcej niż 8, a Rzym czy Kartagina mają ich na początku po kilkanaście a mogą dojść do kilkudziesięciu.

    Przepraszam za chaos, nie miałem czasu tego przeredagować.

  41. Avatar

    Odcinek fajny, pomysł z wydawnictwami ciekawy. Zgadzam się z Wookie, trochę więcej o osiągnięciach by się przydało.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Cookies settings
Accept
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active
wordpress_test_cookie

Privacy Policy

What information do we collect?

We collect information from you when you register on our site or place an order. When ordering or registering on our site, as appropriate, you may be asked to enter your: name, e-mail address or mailing address.

What do we use your information for?

Any of the information we collect from you may be used in one of the following ways: To personalize your experience (your information helps us to better respond to your individual needs) To improve our website (we continually strive to improve our website offerings based on the information and feedback we receive from you) To improve customer service (your information helps us to more effectively respond to your customer service requests and support needs) To process transactions Your information, whether public or private, will not be sold, exchanged, transferred, or given to any other company for any reason whatsoever, without your consent, other than for the express purpose of delivering the purchased product or service requested. To administer a contest, promotion, survey or other site feature To send periodic emails The email address you provide for order processing, will only be used to send you information and updates pertaining to your order.

How do we protect your information?

We implement a variety of security measures to maintain the safety of your personal information when you place an order or enter, submit, or access your personal information. We offer the use of a secure server. All supplied sensitive/credit information is transmitted via Secure Socket Layer (SSL) technology and then encrypted into our Payment gateway providers database only to be accessible by those authorized with special access rights to such systems, and are required to?keep the information confidential. After a transaction, your private information (credit cards, social security numbers, financials, etc.) will not be kept on file for more than 60 days.

Do we use cookies?

Yes (Cookies are small files that a site or its service provider transfers to your computers hard drive through your Web browser (if you allow) that enables the sites or service providers systems to recognize your browser and capture and remember certain information We use cookies to help us remember and process the items in your shopping cart, understand and save your preferences for future visits, keep track of advertisements and compile aggregate data about site traffic and site interaction so that we can offer better site experiences and tools in the future. We may contract with third-party service providers to assist us in better understanding our site visitors. These service providers are not permitted to use the information collected on our behalf except to help us conduct and improve our business. If you prefer, you can choose to have your computer warn you each time a cookie is being sent, or you can choose to turn off all cookies via your browser settings. Like most websites, if you turn your cookies off, some of our services may not function properly. However, you can still place orders by contacting customer service. Google Analytics We use Google Analytics on our sites for anonymous reporting of site usage and for advertising on the site. If you would like to opt-out of Google Analytics monitoring your behaviour on our sites please use this link (https://tools.google.com/dlpage/gaoptout/)

Do we disclose any information to outside parties?

We do not sell, trade, or otherwise transfer to outside parties your personally identifiable information. This does not include trusted third parties who assist us in operating our website, conducting our business, or servicing you, so long as those parties agree to keep this information confidential. We may also release your information when we believe release is appropriate to comply with the law, enforce our site policies, or protect ours or others rights, property, or safety. However, non-personally identifiable visitor information may be provided to other parties for marketing, advertising, or other uses.

Registration

The minimum information we need to register you is your name, email address and a password. We will ask you more questions for different services, including sales promotions. Unless we say otherwise, you have to answer all the registration questions. We may also ask some other, voluntary questions during registration for certain services (for example, professional networks) so we can gain a clearer understanding of who you are. This also allows us to personalise services for you. To assist us in our marketing, in addition to the data that you provide to us if you register, we may also obtain data from trusted third parties to help us understand what you might be interested in. This ‘profiling’ information is produced from a variety of sources, including publicly available data (such as the electoral roll) or from sources such as surveys and polls where you have given your permission for your data to be shared. You can choose not to have such data shared with the Guardian from these sources by logging into your account and changing the settings in the privacy section. After you have registered, and with your permission, we may send you emails we think may interest you. Newsletters may be personalised based on what you have been reading on theguardian.com. At any time you can decide not to receive these emails and will be able to ‘unsubscribe’. Logging in using social networking credentials If you log-in to our sites using a Facebook log-in, you are granting permission to Facebook to share your user details with us. This will include your name, email address, date of birth and location which will then be used to form a Guardian identity. You can also use your picture from Facebook as part of your profile. This will also allow us and Facebook to share your, networks, user ID and any other information you choose to share according to your Facebook account settings. If you remove the Guardian app from your Facebook settings, we will no longer have access to this information. If you log-in to our sites using a Google log-in, you grant permission to Google to share your user details with us. This will include your name, email address, date of birth, sex and location which we will then use to form a Guardian identity. You may use your picture from Google as part of your profile. This also allows us to share your networks, user ID and any other information you choose to share according to your Google account settings. If you remove the Guardian from your Google settings, we will no longer have access to this information. If you log-in to our sites using a twitter log-in, we receive your avatar (the small picture that appears next to your tweets) and twitter username.

Children’s Online Privacy Protection Act Compliance

We are in compliance with the requirements of COPPA (Childrens Online Privacy Protection Act), we do not collect any information from anyone under 13 years of age. Our website, products and services are all directed to people who are at least 13 years old or older.

Updating your personal information

We offer a ‘My details’ page (also known as Dashboard), where you can update your personal information at any time, and change your marketing preferences. You can get to this page from most pages on the site – simply click on the ‘My details’ link at the top of the screen when you are signed in.

Online Privacy Policy Only

This online privacy policy applies only to information collected through our website and not to information collected offline.

Your Consent

By using our site, you consent to our privacy policy.

Changes to our Privacy Policy

If we decide to change our privacy policy, we will post those changes on this page.
Save settings
Cookies settings