Home | Wiadomości | Na radarze | Francis Drake – na radarze

Francis Drake – na radarze

❍ Reading Time: < 1 minute

Francis DrakePamiętacie gościa od Triasic Terror, gry, która niekoniecznie opowiadała  o czasach Triasu? Otóż Peter Hawes ma dla nas jeszcze jedną propozycję na ten rok, grę mówiąca, tym razem, o poczynaniach słynnego podróżnika i kapitana elżbietańskiej floty – sir Francisa Drake’a, a właściwie jego naśladowców. Oby tym razem wszystkie występujące w grze postacie żyły pi razy drzwi w tym samym okresie co Elżbieta I! ;)

W grze wcielamy się w kapitanów brytyjskiej floty szukających, a jakże, sławy i fortuny. „Francis Drake” to wyścig. Ścigamy się z pozostałymi kapitanami o to, kto pierwszy dotrze do bogactw Azteków i Inków podejmując po drodze trafniejsze od innych decyzje dotyczące liczby marynarzy w załodze, bardziej lub mniej pokojowego ekwipunku, zaopatrzenia statku, którym będziemy starali się przedrzeć wgłąb Karaibów, pleców, o jakie wypadałoby zadbać przed podróżą i źródeł zapełnienia sakwy, aby opłacić nasze ambicje.

Każda podróż to nowe wyzwanie, ale każdorazowo Królowa najbardziej ucieszy się z przywiezionych cennych kruszców i kosztowności.

(fot. W.Eric Martin)

(fot. W.Eric Martin)

W grze odbywamy trzy takie podróże, z których każda składa sięz dwóch faz: fazy przygotowania i eksploracji. Faza przygotowania przebiega podobnie jak w Dolinie Królów, czyli posuwamy się w jednym kierunku i zbieramy co fajniejsze kąski wyposażenia. Faza eksploracji to akcje przeprowadzane na mapie, do których przydaje się to, w co zaopatrzyliśmy się wcześniej. A wszystko okraszone kupą drewna i tektury. Wyposażenie samej gry wygląda naprawdę obiecująco.

Interakcja polega głównie na blokowaniu zasobów innym graczom. Jest ponoć miejsce i na blefowanie i sekretne planowanie. Dla zaintersowanych instrukcja.

Nowa propozycja Hawesa może okazać się miłą niespodzianką na stole dla 3 -5 amatorów morskich eskapad i przygód z bryzą we włosach. Do tego, zapowiada się na bardziej wymagający tytuł: 2 godzinki unoszenia na falach dla co najmniej 14-latków.

6 komentarzy

 1. Nie wiem, czy dobrze czytam, ale chodziło oczywiście o czasy Elżbiety I, prawda?

 2. A gdzieś pisze inaczej?

 3. No i tak właśnie jest tam napisane, czyż nie?

 4. Veridiana wyprzedziła mnie o minutę ;-)

 5. Dokładnie jest tam napisane I! i nawet gdyby to interpretować jako 1 silnia to i tak wyjdzie 1.

 6. „A wszystko okraszone kupą drewna i tektury.”

  0.o

  „okraszone kupą”

  Brzmi niezwykle smakowicie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*