Home | Wiadomości | Wybudujmy Świetlikowo!

Wybudujmy Świetlikowo!

❍ Reading Time: 2 minutes

Rozpoczęła się akcja „Wybudujmy Świetlikowo!” organizowana przez serwis PrzyStole oraz Fundację Śląskie Hospicjum dla Dzieci. Głównym partnerem zostało Allegro Charytatywni, chociaż do pomocy zameldowało się jeszcze ponad dwudziestu innych partnerów! Co ciekawe, prócz JoeMonster.org wszyscy są powiązani ze światkiem pionków i kości. Są wśród nich sklepy (MEPEL, Morgad), wydawcy (Fox Games, Portal Games, Lacerta), serwisy planszowe czy wreszcie znani recenzenci. Już samo w sobie jest to zdarzenie bez precedensu, ale nie można zapomnieć o kimś jeszcze – zwykłych, szeregowych graczach.

Akcja „Wybudujmy Świetlikowo!”

Na apel Kamila „Sanexa” Cieśli z PrzyStole o przyłączenie się do akcji odpowiedziało wiele osób, zupełnie bezinteresownie oddając swoje własne gry planszowe! Razem z tym, co przekazali wydawcy – uzbierała się zawrotna liczba ponad 150 egzemplarzy! A na tym jeszcze nie koniec!

Chwila, ale czym właściwie jest Świetlikowo? Co mogło sprawić, że zarówno gracze, jak i wydawcy stanęli po jednej stronie barykady, ramię w ramię, bark w bark? Czy chodzi o ufundowanie jakiegoś nowego planszówkowego Świętego Graala, gry doskonałej? Niestety nie, powód jest znacznie poważniejszy i bardziej przyziemny. Pomimo szczerych chęci i wysiłków lekarzy, niektórym dzieciom zwyczajnie nie można pomóc. Pozostaje tylko mieć cierpliwość i gorące serce. To właśnie dla nich powstaje jedno z nielicznych w Polsce bezpłatnych centrów opieki dziennej dla dzieci nieuleczalnie chorych. Rodzice mogą na parę godzin zostawić swoje pociechy bez obaw, pod wspaniałą opieką wolontariuszy i rehabilitantów. Część pomieszczeń, takich jak sala doświadczeń świata, gabinet diagnostyczny USG czy sala rehabilitacyjna jest już gotowa, inne dopiero czekają na swoją kolej. Potrzeba pieniędzy m.in. na wykończenie pierwszego piętra, wybudowanie podjazdu dla pojazdu sanitarnego przywożącego dzieci do Świetlikowa i ocieplenie budynku. Tymczasem dzieci już teraz mogą liczyć na całodobową pomoc hospicjum!

No i tutaj dochodzimy do sedna, bo jak wiadomo – pieniądze nie biorą się znikąd. Jeśli chcesz dołożyć swoją cegiełkę do budowy tego niezwykłego miejsca, zachęcam do licytacji jednej (lub kilku!) ze wspomnianych wcześniej gier. A jest o co walczyć! This War of Mine z dodatkową zawartością, Cry Havoc czy Agricola to tylko niektóre z przekazanych tytułów. Ponadto masz możliwość wylicytowania spotkania (i rozgrywki!) z Kamilem z PrzyStole oraz Piotrkiem Piechowiakiem z Grania w Chmurach.

Co więcej – możesz kupić także ręcznie szytą maskotkę Świetlika, unikalną figurkę „Rycerza Świetlikowa”, przygotowaną przez Awaken Realms specjalnie na tę okazję (w wersji pomalowanej lub nie), płytę Wojtka Mazolewskiego albo niezwykły „Kalendarz z gwiazdami w środku lata”. Przy jego opracowaniu udział miały znane osobistości, które odwiedziły budowę: Martyna Wojciechowska, Wojciech Waglewski, Kabaret Młodych Panów czy Stanisław Soyka. Zgodnie deklarują, że będą tu wracać, bo to miejsce jest magiczne. Wspominałem, że kalendarz składa się z czternastu „miesięcy”? Przekonajcie się, czym są „wpółdokwiecień” oraz „listopaździernik”! Dostępna jest też wersja z autografami.

Nieważne, na którą z form pomocy się zdecydujesz. Ważne, żebyś nie pozostał obojętny na los drugiego (w tym przypadku małego) człowieka. Wszystkim nie pomożesz, ale od czegoś trzeba zacząć.

Świetlikowo 

Pełna lista aukcji

Kalendarz z gwiazdami w środku lata 

Figurka „Rycerz Świetlikowa” 

Maskotka „Świetlik” 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*