Home | Wiadomości | Aktualności | Strusie na trasie

Strusie na trasie

❍ Reading Time: < 1 minute

fragorWydaje się, że twórcy Owczego Pędu i Snow Tails polubili gry wyścigowe. Najnowsza gra Fragor Games, przygotowywana na Essen 2009 będzie  znowu przedstawicielem tego gatunku. Moim zdaniem Snow Tails plasuje się w ścisłej czółówce gier wyścigowych, zobaczymy jak będzie w przypadku najnowszej produkcji. Wyścigi strusi pojawią się w Essen w mikroskopijnym nakładzie 10o0 egzemplarzy, więc jeśli ktoś chce mieć pierwsze wydanie, powinien złożyć zamówienie w przedsprzedaży. 

Wiadomo już co nieco o mechanice, a serwis BoardGameNews zapowiedział wkrótce więcej szczegółów na ten temat. Na razie wiemy, że gra będzie oparta na kartach i że wyścig będzie odbywał się na torze, który sami sobie zestawimy. Podobnie jak w Snow Tails, będzie to tor pełen niebezpieczeństw. Na drodze czają się szakale i krokodyle. Pod nogami pałętają się guźce. Jak piszą sami autorzy, im mniej wiemy o jeżozwierzach, tym lepiej. No i są jeszcze słonie.

fragor_strusie_1 fragor_strusie_2

Gracze będą przemieszczać się po torze zagrywając karty z kolorami odpowiadającymi śladom strusi na planszy. Jak widać na obrazkach toru, ślady są połączone ukośnymi kreskami i pewnie po nich możemy się przemieszczać aż do śladu z zagranym właśnie kolorem.

Zagrać będziemy mogli w dwie do trzech osób, w wieku od 8 lat, a rozgrywka zajmie nam pół godzinki. Znana jest już nawet cena – gra będzie kosztować 23 EUR. Żeby otrzymać pierwsze wydanie wcale nie trzeba jechać do Essen – wydawca jest gotów przesłać zamówione egzemplarze. Aby je zamówić, należy wysłać maila do wydawcy, pisząc w temacie ile chcemy kopii oraz do jakiego kraju gry mają być wysłane (lub że chcemy je odebrać na Essen).

Jestem bardzo ciekaw, czy wyścigi strusi osiągną tą samą delikatną równowagę między dobrym planowaniem a łutem szczęścia, jaką udało się zawrzeć w Snow Tails. Czekam z niecierpliwością na więcej szczegółów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*