Home | Wiadomości | Aktualności | GFoto – bez komentarza

44 komentarze

 1. Ink

  Trzeba powiedzieć, że brzydka nie jest.

 2. Ja_n

  Wow. Bardzo fajna. Klimatyczna i ładna zarazem.

 3. Łukasz Pogoda

  Jest bardzo ładna, choć mam wrażenie lekkiego tłoku. Ale niech będzie, niepokoi mnie tylko zagadkowa dzielnica „Czerni-” w prawym dolnym narożniku.

  Czy tam nie powinien stać Czerniaków?

 4. Filippos

  Powinien, powinien. Order z ziemniaka dla kolegi Pogody za spostrzegawczość! Wrzuciłem z pośpiechu wersję przedostatnią – podmienię!

 5. Avatar

  „Trzeba powiedzieć, że brzydka nie jest.”

  Trzeba powiedzieć, że jest w tym dużo racji.

 6. Avatar

  Czy Budynek Pasty, zgodnie z zasadami polskiej pisowni, nie powinien być pisany „Budynek PASTy” (Polskiej Akcyjnej Spółki Telefonicznej)?

  Super plansza!

 7. Avatar

  arnbold, masz rację. Na wersji ostatecznej jest „Budynek PAST-y”.

 8. Avatar

  Nie no, mucha nie siada:)

 9. Avatar

  Nie powiem, plansza całkiem sympatyczna. Ale o ile np. bardzo fajne są akcenty sprawiające, że jest niby stara i klimatyczna (lewa krawędź mapy, pieczątka z kotwicą na górnej krawędzi), to miejscowe rozmycia (np. Stary Mokotów – port) rzucają się w oczy jako interwencja współczesnego programu graficznego.

 10. Avatar

  Nie powiem, plansza całkiem sympatyczna. Ale o ile np. bardzo fajne są akcenty sprawiające, że jest niby stara i klimatyczna (lewa krawędź mapy, pieczątka z kotwicą na górnej krawędzi), to miejscowe rozmycia (np. Stary Mokotów – port) rzucają się w oczy jako interwencja współczesnego programu graficznego.

  (tutejszy filtr antyspamowy jest masakrycznie niederministyczny)

 11. Avatar

  Fajnie, że będzie jednak PASTa, a nie Pasta – centrum makaronów ;-)

 12. Avatar

  A, i ciągle jestem ciekawy jak będą wyglądać harcerze i niesione rozkazy :-)

 13. MichalStajszczak

  @Geko> Skoro gra ma być zrozumiała dla współczesnej młodzieży, rozkazy będą przenoszone na pendrivach

 14. Avatar

  świetna plansza! heh, taką latarkę to kiedyś miałem :P

 15. Avatar

  MisterC, tych rozmyć również nie ma na finalnej wersji planszy. Wysłałem ją Filipowi więc pewnie niedługą ją wrzuci.

  Geko, pionki nie będą przenosić rozkazów. Rozwiązaliśmy o w inny sposób.

 16. Jax

  Mapka fajna.
  ALE – czy w grze poszczególne lokacje są wyłączane z gry w miarę upływu czasu? (widzę jakiś odmierzacz po lewej). Lepiej żeby tak było, bo przedstawione na mapie punkty padały w bardzo róznych okresach czasu (np. okolice pl. Narutowicza padły bardzo szybko a Żoliborz bronił się do końca). Jeśli ta gra ma pełnić funkcję edukacyjną warto by takie rozwiązania uwzględnić (wiem, wiem, za późno), bo inaczej grające dzieci/młodzież mogą odnieść wrażenie, że całe powstanie to była taka wielka jednorodna bitwa i wszystko broniło się cały czas i upadło w jednym momencie, podczas gdy powstanie miało niesamowitą dramaturgię gdy powstańcy byli kolejno oblegani i wypierani ze swych redut.

 17. Avatar

  ja dalej mam taką latarkę i w dodatku caly czas jest w użyciu:)

 18. Jax

  bardzo konstruktywny komentarz, Sylwek :P

 19. Avatar

  Michał – masz kawał poczucia humoru, nie da się ukryć :-)

  Jarek – ciekawe, jak to rozwiązaliście.

  Jax – dzielnica pada (jeśli nic się nie zmieniło) jeśli gracze nie dostarczą danego rozkazu, (chyba) do tej dzielnicy, jak dobrze pamiętam. A ten czasomierz pokazuje gdzie jest dany rozkaz i ile tur zostało do jego przeniesienia (jeśli nic się nie zmieniło).

 20. Filippos

  Podmieniłem na wersję total extra super final;)

  Jax poszczególne obiekty i dzielnice mogą być w trakcie rozgrywki wyłączone z gry , ale to zależy od działań graczy. Gdyby miały one wypadać z gry w tej kolejności jak działo się to w rzeczywistości nie mielibyśmy do czynienia z grą planszową tylko prezentacją historii na planszy. Nie o to mi chodziło.

 21. Ja_n

  Trochę szkoda że pionki nie będą przenosić rozkazów, to był fajny myk. Pewnie pionki będą ponumerowane i żeton z numerkiem będzie się kładło na karcie rozkazu. To pewnie tańsze, ale na pewno gorsze rozwiązanie. Gdy pionki nosiły rozkazy było dużo lepiej widać czy warto się ścigać z pionkiem przeciwnika. Jeśli nie będzie wiadomo dokąd dane pionki muszą dojść, granie będzie dużo trudniejsze. No ale poczekajmy – zobaczymy jak to zostało rozwiązane, może inaczej niż przypuszczam.

 22. Avatar

  Jeśli ta strona ma mieć same konstruktywne komentarze to spadam na inną :P

 23. Avatar

  Czy różne kolory nieba obiektów na mapie były zamierzone? Nie wiem czemu mi się właśnie to pierwsze rzuciło w oczy. :)

 24. Avatar

  Na życzenie Jacka teraz będzie bardziej konstruktywnie bo na onecie nic się nie dzieje:D Mapka jest super, kolorki bardzo fajne, wszystko wydaje się być bardzo czytelne. Jestem ciekaw jak duża będzie plansza? Ciężko mi powiedzieć cokolwiek więcej ponieważ nie znam mechaniki. Ale już widzę, że chętnie zagram (co jest jednym z nielicznych wyjątków jeśli chodzi o polskie produkcje).

 25. Avatar

  Podoba mi sie.
  Super.

 26. Andy

  Bardzo zacna plansza!

  Jedna uwaga: Most Gdański powstał w latach 1957-1959 na miejscu starszego, z 1875 r. (czy też starszych, bo to de facto były i są dwa mosty), zwanego Mostem przy Cytadeli, Drugim Mostem lub Mostem Kolejowym. Nazwa Most Gdański w 1944 r. nie istniała.

 27. Avatar

  Śliczna! Bardzo mi się podoba.

  Ze zmian odcieni na obrazku rozumiem, że będzie składana na 4? Mniej więcej taka duża jak w prototypie?

 28. Avatar

  Zmiany odcieni na obrazku chyba mają udawać mapę. Chyba, że się mylę. Plansza może być składana tylko na 2 na przykład.

 29. Avatar

  Plansza będzie składana na cztery i będzie mniej więcej tak wielka jak w prototypie (57 x 50 cm. bodajże).

  Sposób zaznaczania jaki harcerz niesie rozkaz zmienił się, ale nasi harcerze nie będą mieć numerków Jacku tylko imiona:). Na początku nie byłem zwolennikiem tego rozwiązania (znaczniki na kartach rozkazów), też obawiałem się zmniejszenia czytelności sytuacji na planszy, ale w testach wyszło że to świetne rozwiązanie, może nawet lepsze niż poprzednie. Testerzy, także ci którzy wcześniej grali w poprzednią wersję, bez najmniejszego problemu przestawiali się na ten nowy system. Tak więc nie martw się Jacku – działa to bardzo fajnie.

  Z mostem to masz nas Andy;). Wzorowaliśmy się na mapie powstańczej Warszawy. Jak wrócę do domu to sprawdzę czy błąd jest tam czy my go zrobiliśmy;)

  Rochwaldzie mi się czasem zdarza taka sytuacja że jak jestem w pracy w Centrum to na niebie wisi chmura, a jak wrócę do domu na Pragę to niebo jest czyste i ma inny kolor.:) Nie wiem czy taki był zamysł autora ale chyba tak po prostu jest że w różnych miejscach niebo ma różny kolor;))

 30. Avatar

  O, ładnie! Wiem, że do gry dołączona będzie broszurka o Powstaniu. Fajnie, gdyby były tam opisane też kluczowe lokacje (co było na Szucha, co to za budynek na Starym Mokotowie, no i o co chodzi z tą pastą :-) ).
  Zaciekawiła mnie też sama mapa (głównie moje okolice) – kto z Was zna przedwojenną Warszawę i odpowie mi:

  1. Co to za rondo/skwer na zachód od linii Szucha-Stary Mokotów?
  2. Który budynek to więzienie na Rakowieckiej (z początku wieku)?
  3. A który to warsztaty MPO na Madalińskiego (z lat 1920.)?

  Oczywiście pytam – bo z tego co pamiętam, plansza jest oparta na zdjęciach lotniczych sprzed wojny.

 31. Andy

  Myślę, że to bardzo uproszczony i schematyczny pan Warszawy. Np. Aleja Szucha znajduje się na południe od Pola Mokotowskiego. W tej sytuacji śmiało można uznać, że rondo, o które pytasz, to Plac Unii Lubelskiej ;)

  Mimo, że jestem rodowitym powiślakiem, nie chcę jednak analizować planszy w ten sposób.

 32. Avatar
  Szary Szeregowiec Szerszeń

  Czy do gry będą dołączone figurki czołgów i dział?

 33. Andy

  Nie słyszałem, żeby Harcerska Poczta Polowa była wyposażona w czołgi i artylerię, ale oczywiście moge się mylić.

 34. Avatar

  Czołgi będą, ale na żetonach. Dział nie będzie

 35. MichalStajszczak

  @Filippos> Dział nie będzie? Pomyśl nad dodatkiem z Grubą Bertą

 36. Avatar

  MsbS, broszurka dołączona do gry będzie poświęcona Harcerskiej Poczcie Polowej.

 37. Avatar

  Moim zdaniem ta mapa nadaje się do gry o roznoszeniu pizzy bo nawet w 10% nie ukazuje mroków warszawy w czasie powstania … estetyczna ale kupić nie kupie … a dało się tka ciekawie ten temat zrobić …

 38. Ja_n

  No cóż, jeśli deklarujesz że nie kupisz gry bo plansza była za jasna… to nie będziemy Cię przekonywać.

 39. Avatar

  @Bartoszeg
  Jeżeli plansza to jedyny problem to mam rozwiązanie…
  Zwiń ją w rulonik, włóż za pazuchę i przebiegnij się z 10km po mieście. Najlepiej w deszczową pogodę. Możesz czasami przystanąć i chowając ją pod kurtką spróbować rozwinąć, przeczytać coś i z powrotem bieg. W międzyczasie znajdź jakiś właz kanalizacyjny na obrzeżach (co by cię nikt nie widział), wejdź do niego i przeczołgaj się z kilkaset metrów. Wróć do domu. Zatnij się przy goleniu/krojeniu chleba i rozsmaruj sobie krew po planszy. Z tak spreparowaną planszą pełną mroku wyrusz w poszukiwaniu graczy. Powodzenia!

  Możesz to wszystko nagrać i umieścić w serwisie Spryciarze ;).

 40. Avatar

  Plansza bardzo ładna, ale nadal nie widać na niej ruin getta. Podoba mi się zasłonięcie Pragi latarką itd., ale nie podoba mi się zaburzenie ciągu Alej Jerozolimskich.

 41. Avatar

  Roznoszenie mleka, rozwożenie pizzy… w grze „Mali Powstańcy” chyba nie chodzi o oddanie hołdu Powstańcom w stylu „zmiany warty honorowej przed Pomnikiem”, tylko o dotarcie do młodszego pokolenia, tak aby pamięć o ich czynach, ofiarach nadal była żywa. Nie tylko w pamięci uczestników i naocznych świadków.

  W młodości tematyką II WŚ zainteresował mnie Tytus, Romek i A’Tomek w, którym chłopcy przenoszą się w czasie do okupacyjnej Warschau (kurde, tak zainteresował, że nie pamiętam która to była księga ;). Zacząłem czytać, rozmawiałem z Dziadkami (dowiadując się o nie zawsze chwalebnych czynach podczas wojny – Babcia kradła lekarstwa dla partyzantów z apteki, gdzie pracowała), chodziłem po mieście szukając historycznych miejsc.
  Na Dzień Wszystkich Świętych Dziadek zabrał mnie na grób harcerzy na Cm. Podgórskim w Krakowie. Wszyscy byli w moim wieku lub niewiele starsi. Zapaliliśmy znicz. Do dzisiaj jest to mój stały „punkt” podczas odwiedzin cmentarza.

  Znicz pamięci muszą nieść nowe pokolenia. I muszą się tego uczyć od najmłodszych lat. Tak jak każde pokolenie jest inne, tak rożne są formy oddania hołdu i podtrzymania pamięci historycznej.
  I bardzo się cieszę, że nie tylko jak co roku zabiorę syna pod grób harcerzy w Święto Wszystkich Świętych, ale i kiedyś z nim zagram w „Małych Powstańców” (trochę to jeszcze potrwa, wczoraj skończył dwa tygodnie).

 42. Avatar

  niektórzy chcieliby jeszcze w miarę możliwości zobaczyć na tej mapie jeszcze własny dom w 3d, jak na mapach Google’a… :)

 43. Avatar

  przeczytałem kilka zdań tego co napisał konev i mysle ze ma lekkie zaburzenia, albo może nie umie czytać … z waszych komentarzy wynika że jeżeli chciałbym zrobić dla dzieci gre o np. ucieczce z obozu koncentracyjnego to na okladce najlepiej zrobic wielki komin i wystających z niego zydów … ponieważ to gra dla dzieci

 44. Avatar

  Przypomina mi plansze do Scotland Yardu, który to styl bardzo lubię :) jest OK!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Cookies settings
Accept
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Privacy Policy

What information do we collect?

We collect information from you when you register on our site or place an order. When ordering or registering on our site, as appropriate, you may be asked to enter your: name, e-mail address or mailing address.

What do we use your information for?

Any of the information we collect from you may be used in one of the following ways: To personalize your experience (your information helps us to better respond to your individual needs) To improve our website (we continually strive to improve our website offerings based on the information and feedback we receive from you) To improve customer service (your information helps us to more effectively respond to your customer service requests and support needs) To process transactions Your information, whether public or private, will not be sold, exchanged, transferred, or given to any other company for any reason whatsoever, without your consent, other than for the express purpose of delivering the purchased product or service requested. To administer a contest, promotion, survey or other site feature To send periodic emails The email address you provide for order processing, will only be used to send you information and updates pertaining to your order.

How do we protect your information?

We implement a variety of security measures to maintain the safety of your personal information when you place an order or enter, submit, or access your personal information. We offer the use of a secure server. All supplied sensitive/credit information is transmitted via Secure Socket Layer (SSL) technology and then encrypted into our Payment gateway providers database only to be accessible by those authorized with special access rights to such systems, and are required to?keep the information confidential. After a transaction, your private information (credit cards, social security numbers, financials, etc.) will not be kept on file for more than 60 days.

Do we use cookies?

Yes (Cookies are small files that a site or its service provider transfers to your computers hard drive through your Web browser (if you allow) that enables the sites or service providers systems to recognize your browser and capture and remember certain information We use cookies to help us remember and process the items in your shopping cart, understand and save your preferences for future visits, keep track of advertisements and compile aggregate data about site traffic and site interaction so that we can offer better site experiences and tools in the future. We may contract with third-party service providers to assist us in better understanding our site visitors. These service providers are not permitted to use the information collected on our behalf except to help us conduct and improve our business. If you prefer, you can choose to have your computer warn you each time a cookie is being sent, or you can choose to turn off all cookies via your browser settings. Like most websites, if you turn your cookies off, some of our services may not function properly. However, you can still place orders by contacting customer service. Google Analytics We use Google Analytics on our sites for anonymous reporting of site usage and for advertising on the site. If you would like to opt-out of Google Analytics monitoring your behaviour on our sites please use this link (https://tools.google.com/dlpage/gaoptout/)

Do we disclose any information to outside parties?

We do not sell, trade, or otherwise transfer to outside parties your personally identifiable information. This does not include trusted third parties who assist us in operating our website, conducting our business, or servicing you, so long as those parties agree to keep this information confidential. We may also release your information when we believe release is appropriate to comply with the law, enforce our site policies, or protect ours or others rights, property, or safety. However, non-personally identifiable visitor information may be provided to other parties for marketing, advertising, or other uses.

Registration

The minimum information we need to register you is your name, email address and a password. We will ask you more questions for different services, including sales promotions. Unless we say otherwise, you have to answer all the registration questions. We may also ask some other, voluntary questions during registration for certain services (for example, professional networks) so we can gain a clearer understanding of who you are. This also allows us to personalise services for you. To assist us in our marketing, in addition to the data that you provide to us if you register, we may also obtain data from trusted third parties to help us understand what you might be interested in. This ‘profiling’ information is produced from a variety of sources, including publicly available data (such as the electoral roll) or from sources such as surveys and polls where you have given your permission for your data to be shared. You can choose not to have such data shared with the Guardian from these sources by logging into your account and changing the settings in the privacy section. After you have registered, and with your permission, we may send you emails we think may interest you. Newsletters may be personalised based on what you have been reading on theguardian.com. At any time you can decide not to receive these emails and will be able to ‘unsubscribe’. Logging in using social networking credentials If you log-in to our sites using a Facebook log-in, you are granting permission to Facebook to share your user details with us. This will include your name, email address, date of birth and location which will then be used to form a Guardian identity. You can also use your picture from Facebook as part of your profile. This will also allow us and Facebook to share your, networks, user ID and any other information you choose to share according to your Facebook account settings. If you remove the Guardian app from your Facebook settings, we will no longer have access to this information. If you log-in to our sites using a Google log-in, you grant permission to Google to share your user details with us. This will include your name, email address, date of birth, sex and location which we will then use to form a Guardian identity. You may use your picture from Google as part of your profile. This also allows us to share your networks, user ID and any other information you choose to share according to your Google account settings. If you remove the Guardian from your Google settings, we will no longer have access to this information. If you log-in to our sites using a twitter log-in, we receive your avatar (the small picture that appears next to your tweets) and twitter username.

Children’s Online Privacy Protection Act Compliance

We are in compliance with the requirements of COPPA (Childrens Online Privacy Protection Act), we do not collect any information from anyone under 13 years of age. Our website, products and services are all directed to people who are at least 13 years old or older.

Updating your personal information

We offer a ‘My details’ page (also known as Dashboard), where you can update your personal information at any time, and change your marketing preferences. You can get to this page from most pages on the site – simply click on the ‘My details’ link at the top of the screen when you are signed in.

Online Privacy Policy Only

This online privacy policy applies only to information collected through our website and not to information collected offline.

Your Consent

By using our site, you consent to our privacy policy.

Changes to our Privacy Policy

If we decide to change our privacy policy, we will post those changes on this page.
Save settings
Cookies settings