Home | Wiadomości | Turnieje | Szczecińskie Plantacje już w ten weekend

Szczecińskie Plantacje już w ten weekend

❍ Reading Time: 2 minutes

Już jutro odbędzie się zapowiadana przez nas wcześniej impreza planszówkowa w Szczecinie. To pierwsza z planowanego cyklu imprez, choć oficjalnie nic o kontynuacji jeszcze nie wiadomo. Jednak widząc rozmach z jakim organizatorzy zabrali się do pracy, jestem przekonany że na pierwszej edycji się nie skończy. Z okazji imprezy już dzisiaj o 19.10 w szczecińskim paśmie TVP3 będzie można obejrzeć wywiad z organizatorami, w którym będą oni namawiać widzów do zainteresowania się imprezą i grami planszowymi. GamesFanatic też dorzuca kamyk do sukcesu Plantacji, przybliżając swoim czytelnikom wypełniony turniejami program imprezy.


1)  Prezentacja i turniej „Veto! Szlacheckiej gry karcianej” – godz. 10.00

„Veto!” opowiada o XVII wiecznych szlachcicach, magnatach, warchołach i niewiastach. Jej celem jest osadzenie na tronie polskim swojego kandydata na króla – elekta. Nie znasz gry? Nic się nie martw – „Marszałek” zaprezentuje Ci grę, wytłumaczy zasady, a potem zaprosi do wzięcia udziału w turnieju. Chyba nie będzie ci podskakiwał byle warchoł.

2) Turniej „Neuroshimy Hex” – godz. 12.00.

Wojna z Molochem trwa już od lat. Posterunek się nie poddaje i cały czas dzielnie się broni. Na dodatek, w tle obozują mutanci, którzy czasem są groźniejsi niż maszyny. Ale ludzie nie są słabi – twardziele z Hegemonii wiedzą jak dać w kość, zarówno maszynom jak i mutantom.

Weź udział w turnieju i wygraj znakomitą grę strategiczną „Mare Nostrum”, porównywalną do słynnej „Cywilizacji”. Zbuduj piramidy, Cuda Świata i zachęć wielkich Herosów aby przystąpili w twoje szeregi!

3) Turniej „Jungle Speeda” – godz. 14.00

Szalona gra, która jest cały czas jedną z najpopularniejszych gier na imprezach. Rozpoznaj kształty, nie pomyl się i złap berło! Kto pierwszy ten lepszy. Liczba osób, która będzie chciała wziąć udział w szybkim turnieju – nieograniczona! Pokaż innym, że to ty jesteś królem refleksu.

4) Turniej  „Ticket To Ride” – godz. 15.00

Budowanie kolei jeszcze nigdy nie było tak fajne. A do tego każdy może się nauczyć zasad tej gry w dosłownie 5 minut, więc czemu by nie spróbować wybudować najdłuższej kolei i wygrać z innymi?

5) Turniej „Fauny” – godz. 16.00

„Fauna” to gra banalna, ale niesamowicie grywalna, która wciąga każdego, niezależnie od wieku. Zasada jest prosta – należy odgadnąć jaką wagę/długość mają różne egzotyczne zwierzęta oraz jakie obszary zamieszkują. Proste? Proste. Więc na co czekasz?

One comment

  1. Kontynuacja pewna, na pierwszych Plantacjach 130 wypożyczeń gier jest wynikiem dobrym. Więc idąc za ciosem drugie plantacje już niedługo. Z większym rozmachem, większą ilością konkursów i turniejów oraz z większą ilością ciekawych gier.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*