Home / Wiadomości / Zapowiedź / Famiglia – zapowiedź gry od Lacerty, już w czerwcu

Famiglia – zapowiedź gry od Lacerty, już w czerwcu

Z przyjemnością ogłaszamy, że prócz wcześniej zapowiedzianych dwóch gier, już w czerwcu wydamy grę karcianą dla dwóch osób Famiglia autorstwa Friedemanna Friese.

Tym razem gracze będą się wcielać w bossów rywalizujących ze sobą mafii, a ich celem będzie zwerbowanie w swoje szeregi jak najwięcej i jak najlepszych gangsterów. Po ulicy krążą opryszkowie z czterech gangsterskich rodzin. Członkowie poszczególnych rodzin posiadają specyficzne cechy, które odpowiednio wykorzystane poprowadzą gracza do zwycięstwa.

Zapraszamy już teraz do zapoznania się z instrukcją: [link] [Źródło: Lacerta.pl]

 

5 komentarzy

 1. Avatar

  Grałem raz w Famiglie – bardzo fajna dwuosobówka – ładnie wykonana i nawet lekko tematyczna :)

 2. Folko

  Gry Friedemanna są właściwie prawie wszystkie tematyczne ;-)

 3. Avatar

  Ha! A ja niedawno nabyłem wersję DE! Jakbym wcześniej wiedział to bym zaczekał :D Famiglia to sprytna i krótka dwuosobówka. Świetne ilustracje na kartach i przyjemna, dynamiczna rozgrywka.

  Powiązanie mechaniki z tematyką jest umowne, ale z pewnością większe niż w innych grach tej skali ;]

 4. Avatar

  Ciekawe po ile będą sprzedawać. Wersja angielska to 40 złotych w Rebelu.

 5. Avatar

  @ataman: przepraszam, a na co byś czekał? To, że Famiglia dobrą grą jest, to wiadomo i warto mieć. Ale wydawać po polsku to tam nie ma co ;-) Do przetłumaczenia tylko instrukcja i napisy z pudełka, przy czym instrukcja już od dawna na BGG w wielu językach, w tym po polsku dostępna :>

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

sklep z grami planszowymi planszomania.pl
x

Check Also

Rusza przedsprzedaż New Frontiers

New Frontiers to gra planszowa wykorzystująca mechanikę budowy silniczka, w której gracze budują swoje kosmiczne imperia, odkrywają i kolonizują planety, nabywają technologie, produkują i sprzedają towary. Dzięki unikalnemu mechanizmowi wyboru akcji, w którym gracze korzystają z Akcji wybranych przez ich rywali, gra jest emocjonująca dla wszystkich w każdym momencie rozgrywki. New Frontiers zachwyca dynamiczną rozgrywką, silną interakcją między graczami, piękną grafiką oraz nastrojowym klimatem science-fiction. Udostępnij: Facebook Twitter LinkedIn More

Share via
Copy link
Powered by Social Snap