Home / Wiadomości / Aktualności / Agent J-23 znowu nadaje

Agent J-23 znowu nadaje

stawka_sliderWielkimi krokami zbliża się wydanie gry „Stawka większa niż życie”. Oznacza to, że już wkrótce będziemy mogli włączyć się w walkę wywiadów w okupowanej Polsce. Walkę wszystkim doskonale znaną z małego ekranu. Jest już dostępna strona gry, na której znajdziecie między innymi liczne grafiki, instrukcję oraz doskonały film wprowadzający w klimat rozgrywek. Znana jest już również oficjalna cena.

Rok 1941. Stanisław Kolicki, wcielając się w rolę pojmanego przez Rosjan porucznika Abwehry Hansa Klossa, rozpoczyna swoją misję wywiadowczą jako agent o kryptonimie J 23.
Tak, jak w serialu telewizyjnym, tak i w grze walka wywiadu polskiego i niemieckiego wyzwala wielkie emocje. Za pomocą zilustrowanych kadrami z serialu kart oraz postaci pierwszo- i drugoplanowych, gracze poprowadzą swoje siatki wywiadowcze. Używając sprytu, podstępu, odpowiedniej strategii działania gracze niejednokrotnie staną przed wyborami, które zaważą o sukcesie ich misji, czasem kosztem życia własnych agentów.

stawka_promoScenariusze dołączone do gry pozwalają w niepowtarzalny sposób pokierować losami bohaterów znanych z pierwszych trzech odcinków serialu telewizyjnego:

  • „Wiem kim jesteś” – Hans Kloss ma za zadanie nadać tajny meldunek, ale musi się spieszyć, gdyż Niemcy są już o krok od namierzenia radiostacji.
  • „Hotel Excelsior” – w tytułowym hotelu Gestapo zastawia pułapkę na polskich agentów. Hans Kloss, podejrzewając niebezpieczeństwo, podejmuje ryzykowaną grę.
  • „Ściśle Tajne” – przetrzymywany i szantażowany przez Niemców polski doktor Pulkowski, nie mając wyjścia, decyduje się na współpracę. Jedyną szansą na pokrzyżowanie planów niemieckich jest odbicie doktora z ich rąk.

stawka_elementySpis elementów:
Instrukcja ze scenariuszami
10 sektorów planszy
2 tory śledztwa
1 tor czasu
2 arkusze podpowiedzi
130 kafelków przedmiotów
24 figurki postaci
26 kart dokumuntów agentów
52 karty lokacji
32 karty reakcji
63 karty misji
10 kart aktywacji
7 kart ściśle tajne
36 żetonów zagrożenia
Ponad 100 żetonów pomocniczych
12 kostek 7mm do oznaczania PA
2 kostki do gry

Oficjalna cena gry to 149,90 zł, warto więc skorzystać z niższej ceny w przedsprzedaży.

stawka_instrukcja

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

x

Check Also

New Frontiers – o granicach, które nowe były kilkanaście lat temu

Nie wiem jak zacząć. Po prostu nie wiem. Dla kogo ma być ta recenzja? New Frontiers to gra, której genealogia jest pokręcona jak rodzinne zażyłości połowy bohaterów netfliksowego serialu Dark. Wspominać o Perto Rico? Mam zapomnieć, że mój licznik rozegranych partii w Race for the Galaxy przekroczył niedawno okrąglutki tysiąc? Odnoszę wrażenie, że to szczegół, który może mieć leciutki wpływ na moją perspektywę.