Home | Wiadomości | Aktualności | Agent J-23 znowu nadaje

Agent J-23 znowu nadaje

❍ Reading Time: 2 minutes

stawka_sliderWielkimi krokami zbliża się wydanie gry „Stawka większa niż życie”. Oznacza to, że już wkrótce będziemy mogli włączyć się w walkę wywiadów w okupowanej Polsce. Walkę wszystkim doskonale znaną z małego ekranu. Jest już dostępna strona gry, na której znajdziecie między innymi liczne grafiki, instrukcję oraz doskonały film wprowadzający w klimat rozgrywek. Znana jest już również oficjalna cena.

Rok 1941. Stanisław Kolicki, wcielając się w rolę pojmanego przez Rosjan porucznika Abwehry Hansa Klossa, rozpoczyna swoją misję wywiadowczą jako agent o kryptonimie J 23.
Tak, jak w serialu telewizyjnym, tak i w grze walka wywiadu polskiego i niemieckiego wyzwala wielkie emocje. Za pomocą zilustrowanych kadrami z serialu kart oraz postaci pierwszo- i drugoplanowych, gracze poprowadzą swoje siatki wywiadowcze. Używając sprytu, podstępu, odpowiedniej strategii działania gracze niejednokrotnie staną przed wyborami, które zaważą o sukcesie ich misji, czasem kosztem życia własnych agentów.

stawka_promoScenariusze dołączone do gry pozwalają w niepowtarzalny sposób pokierować losami bohaterów znanych z pierwszych trzech odcinków serialu telewizyjnego:

  • „Wiem kim jesteś” – Hans Kloss ma za zadanie nadać tajny meldunek, ale musi się spieszyć, gdyż Niemcy są już o krok od namierzenia radiostacji.
  • „Hotel Excelsior” – w tytułowym hotelu Gestapo zastawia pułapkę na polskich agentów. Hans Kloss, podejrzewając niebezpieczeństwo, podejmuje ryzykowaną grę.
  • „Ściśle Tajne” – przetrzymywany i szantażowany przez Niemców polski doktor Pulkowski, nie mając wyjścia, decyduje się na współpracę. Jedyną szansą na pokrzyżowanie planów niemieckich jest odbicie doktora z ich rąk.

stawka_elementySpis elementów:
Instrukcja ze scenariuszami
10 sektorów planszy
2 tory śledztwa
1 tor czasu
2 arkusze podpowiedzi
130 kafelków przedmiotów
24 figurki postaci
26 kart dokumuntów agentów
52 karty lokacji
32 karty reakcji
63 karty misji
10 kart aktywacji
7 kart ściśle tajne
36 żetonów zagrożenia
Ponad 100 żetonów pomocniczych
12 kostek 7mm do oznaczania PA
2 kostki do gry

Oficjalna cena gry to 149,90 zł, warto więc skorzystać z niższej ceny w przedsprzedaży.

stawka_instrukcja

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*